Šlovės kaina: grupė t.A.T.u

  


T.A.T.u: skandalai ir uždrausta meilė
 Turbūt daugeliui jūsų yra tekę girdėti apie grupę t.A.T.u, kuri išsiskiria ypatingu skambesiu ir buvo beprotiškai populiari visoje Europoje šio dešimtmečio pradžioje, išgarsėjusi kaip lesbiečių paauglių duetas. Tačiau už fantastiškos šlovės užkulisiuose slepiasi purvina įžymybių gyvenimo kaina ir ši grupė - geriausias to pavyzdys.

Nuožmios brunetės Yulios ir žvitrios raudonplaukės Lenos duetas buvo sėkmingiausia Rytų Europos muzikinė grupė istorijoje. Tačiau kaina, kurią teko sumokėti už šlovę taip pat buvo rekordinė... Tuomet, kai naivios paauglės įsitraukė į šį žaidimą, tai buvo būdas maištauti, išreikšti save, tačiau galiausiai jos tapo tik purvino šou verslo marionetėmis.
   1999 metais Rusijoje prodiuseris Ivan Shapovalov atliko didelę atranką ieškodamas merginų naujai grupei sukurti. netrukus buvo atrinktos dvi - Lena Katina ir Yulia volkova.  Jų duetas pavadintas t.A.T.u. Toks pavadinimas išrinktas ne be reikalo - tai trumpinys nuo Ta liubit tu (rus. Ji myli Ją).
 


  Netrukus po karjeros pradžios dienos šviesą išvydo daina Ja sošla s uma (Aš išprotėjau) ir angliška jos versija –All The Things She Said. kurioje dainuojama apie uždraustą merginų meilę.Prie to prisidėjo kontraversiškas video klipas kur Lena ir Yulia bučiuojasi lietuje, apsirengusios mokyklinėmis uniformomis. Singlas susilaukė milžiniškos sėkmės Rusijoje ir visoje Europoje, tačiau viešas jaunų mergaičių homoseksualumo demonstravimas tuomet buvo tikra sensacija, sukėlusi neigiamų atgarsių visuomenėje.

Praėjus kelioms savaitėms po dainos išleidimo, nespręsta surengti pirmąjį interviu su šiuo duetu. Konferencijos vieta pasirinkta netikėta - vienoje iš Maskvos mokyklų, kur tuomet dar mokėsi Lena su Yulia. Vienoje iš klasių susirinkę fotografai, žurnalistai, operatoriai daugiau nei valandą kamantinėjo merginas - kas jos? Iš kur jos ir ko siekia įžengusios į pasaulio muzikos sceną su skandalu? Merginos drąsiai atrėmė klausimus, o interviu pabaigoje pasibučiavo į kameras ir tarė : "Apie mus išgirs ne tik Rusija, bet ir visas pasaulis" Lenai tuomet buvo 15, o Yuliai 14 metų.


Abi merginos turėjo stiprų balsą, abiems muzika buvo ne naujiena, kadangi prieš patekdamos į grupę mergaitės dainavo mokyklos chore. (Iš kurio Yulia buvo išmesta už nederamą elgesį ir kolektyvo skaldymą). Netrukus buo išleistas antrasis singlas Nas nedagonyat (Not gonna get us). Po metų grupei pavyko pasirašyti kontraktą su Universal Music Russia, po kurios vėliava ir buvo išleistas albumas 200 Po Vstrechnoy. (200 km/h prieš eismą) Albumas tapo multi-platininiu Rusijoje, bei tapo pirmuoju rusišku albumu, Rytų Europoje pasiekusiu platininio statusą. UK ir JAV šis albumas tapo auksiniu ir greit šoktelėjo į pirmą vietą. O štai Japonijoje buvo sumušti visi rekordai - albumas tapo geriausiai parduodamas šalies istorijoje, aplenkdamas netgi Bitlus.
  Tačiau tokioje homofobiškoje šalyje kaip Rusija, pasiskelbti esant homoseksualiam yra labai pavojinga. Grupės narės keletą kartų buvo užpultos peiliais koncertų metu, tačiau buvo spėta jas apsaugoti ir mergaitėms buvo pasamdyti asmens sargybiniai. Tiek jos, tiek jų tėvai buvo susilaukę grąsinimų nužudyti, tačiau Yulia ir Lena iš to tik juokėsi.
 


Viskas, kas vyko po pirmojo albumo išleidimo, buvo svaiginantis paauglių rusaičių kelias aukštyn. t.A.T.u rengė koncertus Europoje, Amerikoje, Azijoje, žurnalas GQ jas išrinko metų moterimis, grupė atsiėmė MTV apdovanojimą ir dar spėjo skandalingai sudalyvauti Eurovizijoje, kur užėmė 3 vietą. Koncertų metu merginos plėšdavo viena nuo kitos drabužius ir bučiuodavosi, taip pykdydamos homofobišką tėvynę. Ypač daug atgarsių susilaukė pasirodymas per MTV apdovanojimus, kai į sceną sugužėjo šimtai moksleivių uniformomis persirengusių merginų, kurios galiausiai ėmė nusirenginėti ir bučiuotis. Kartą į muzikos apdovanojimų sceną duetas norėjo įsinešti  tikrus ginklus, tačiau kai joms buvo neleista, grupė atsisakė koncertuoti.


Fantastiškų pinigų ir šlovės grupei pavydėjo ne tik Rusijos, bet ir viso pasaulio paaugliai, tačiau niekas anuomet nežinojo, ką iš tiesų slepia merginų populiarumas. Žvaigždžių vakarėliuose Lena ir Yulia visuomet pasirodydavo susikibusios už rankų, nebijodamos viešai apsikabinti ir bučiuotis, o kartą, prodiuseriui paliepus,  per tiesioginę populiarios Rusijos laidos transliaciją abi solistės atsistojo ir išėjo.
  Tačiau netrukus t.A.T.u fanų akis pasiekė daugybė nesurežisuotų skandalų- "Yulią ir Leną muša jų prodiuseris" "t.A.T.u - 100 dolerių už koncertą", 'Grupė - prie bankroto ribos" - mirgėjo žurnalų antraštės. Prodiuseris puolė viską neigti, bet buvo jau per vėlu. Žurnalistų į viešumą ištrauktas t.A.T.u kontraktas atskleidė daugybę paslapčių - pasirodo Yulia ir Lena iš tiesų gaudavo vos 100 dol. už koncertą, o jų prodiuseriai dalindavosi šešiaženklius honorarus. Paauglės buvo išnaudojamos ne tik finansiškai bet ir fiziškai. Galiausiai merginos pakeitė prodiuserius.

Tačiau dar didesnė staigmena buvo 18-metės Yulios nėštumas. Iki tol mergina jau buvo pasidariusi keletą abortų, tad šįkart nuspręndė gimdyti. "Nejaugi iširo Yulios ir Lenos šeima? Juk kūdikis turbūt bus ne judviejų?" Vėl pasipylė skambios antraštės. Šis skandalas susprogdino ilgai pūstą burbulą apie Yulios ir Lenos meilę, ir grupės populiarumas ėmė ristis žemyn. Ėmė sklisti kalbos, jog vaikelis yra buvusio grupės prodiuserio, tačiau jis nenorėjo turėti jokių ryšių su Yulia. Gimus dukrytei Vikai, jau po mėnesio Yulia atidavė ją auginti tėvams, o pati grįžo prie žvaigždiško gyvenimo. 2003 metais Lena pareiškė jog jai jau "nebesmagu žaisti lesbietes" ir kad visa dainininkių meilė tebuvo reklaminis triukas. Tačiau netrukus grupė vėl pasiekė populiarumo viršūnę, išleidus dainas "All about us", "Gomenasai", "White robe". Dėl nuolatinių koncertų, vakarėlių ir repeticijų, Yulia būdama 3 mėnesį nėščia,  vėl neteko kūdikio.


  
Taigi apie merginas ir vėl pradėta garsiai kalbėti, rašyti, jos vėl apdovanojamos arba maišomos su žemėmis. Viskas lygiai taip pat, kaip ir per visą jų karjerą – kažkas dievina, kažkas nekenčia, o jos tik šaipėsi: „Na ir tegul“. Sakoma, geroms mergaitėms – dangus, o blogoms – viskas? Na, dangiškieji vartai „t.A.T.u“ duetui jau seniausiai užtrenkti. Bet rusų muzikos dievaitės nuolat kartojo, kad „reikia gyventi šia diena ir gyvenime išnaudoti visas progas, nes kitų gali ir nepasitaikyti“. Grupė išleido dar porą albumų, padarė 3 turus aplink pasaulį. Deja trečiasis albumas Waste Management, išleistas 2009-aisiais skaitmeniniu formatu nesulaukė tiek daug dėmesio, kaip pirmieji du ir 2009 pradžioje grupė oficialiai paskelbė apie veiklos nutraukimą. Dainos patapo per daug vienodos, pasauliui reikėjo kažko naujo. Vis dėl to išsisiskirdamos merginos prisipažino, jog karjeros pradžioje iš tiesų mylėjo viena kitą. Abi dainininkės pradėjo solines karjeras.


 Po savo koncerto Lietuvoje, duodamos interviu, merginos pasakė:

Julia: „Šou verslas – tai purvinas pasaulis. Visi apie jį kalba, tačiau reikia pabūti jame, kad galėtum šnekėti. Jeigu būsiu gera, miela mergaitė, niekada finišo nepasieksiu pirma. Turiu būti gudri gyvatė, jei noriu sulaukti sėkmės. Tokia ir esu, užtat man ir sekasi“.

Lena: „Pramogų verslas yra didelė š... krūva“.


11 Komentarai

 1. Niekada apie jas nesu girdėjus. Man patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ir man tai buvo naujiena, tačiau įdomu :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis! Tokia buvo pirmoji mano mintis perskaičius. Vienas geriausių, kurį esu skaičiusi. Už tai Tave turiu pagirti.
  "I love you all" - S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai ačiū už malonius komentarus, džiaugiuosi, kad patiko ^^

  AtsakytiPanaikinti
 5. Džiaugiuosi, jog pagaliau atsirado straipsnis apie mano gana mėgstamą grupę (pati laaabai tingėjau pasidomėti). O ir klaidų, rodos, nebuvo :) Žodžiu, šaunu :)) Man patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Oho, saunuole. Sia grupe zinau jau senokai, taciau sis straipsnis be galo praplete akirati. :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mačiau jau kelias dienas šį straipsnį ir vis dėlto perskaičiau tik šiandien. :D Super! Tik va man atrodo, straipsnis nuplagijuotas. :) Nežinau, kaip čia yra, lyg tais ties rašytojų atranka buvo skelbiama, kad šiame bloge ne vieta toms, kas ruošiasi plagijuoti straipsnius. Nežinau šiaip.. ;D Kaip bebūtų, spaudžiu visas 3 knopkes. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Plagiatas?! nemanau. Akvilei tai nebudinga...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Gali būt. Bet interviu juk tikrai ji paimti negalėjo. :) Manau, straipsnis iš kokio žurnalo. Tačiau, gal ir klystu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Na žinoma, interviu pati tikrai nepaėmiau, bet juk ir rašiau, kad "Po savo koncerto Lietuvoje, duodamos interviu, merginos pasakė:"
  Ištrauka paimta iš interviu, rasto viename portale, visa kita rašyta mano :)

  AtsakytiPanaikinti