Pasiruoškime egzaminamsSveikos:) Šiandien jums papasakosiu apie pasiruošimą egzaminams. Tikiuosi patiks :)

Saulutė prasiskverbianti pro langus garantuoja, kad žiema jau seniai pasitraukė. Ir pagaliau jos vietą užėmė pavasaris. 
Pavasaris taip pat primena, kad nebe daug liko iki vasaros. O norint vasara mėgautis tenka išsilaikyti visus egzaminus, testus ar kontrolinius. Daugumai mokinių tai tikras galvos skausmas. Kaip reikia pradėti mokintis, kai lauke šitaip karšta ir draugai kviečia į lauką? Į šitą klausimą atsakymo neturiu, bet padėsiu egzaminams pasiruošti.

1. Vienas iš svarbiausių dalykų tai pozityvus mąstymas - jei galvosite, kad egzaminas bus jums neįveikiamas. Tokios mintys tik labiau jus sunervins ir įneš nereikalingą sumaištį. Tvirtai galvokit, kad egzaminą puikiai išlaikysite.

2. Miegas ir maistas du labai svarbūs dalykai - miegokite ne mažiau kaip 6 valandas. Patartina susidaryti tvarkaraštį kokiu laiku maždaug eisite miegoti ir kada kelsite. Aišku, nepatartina miegoti iki vidurdienio, nes smegenys pripras prie tokio režimo ir anksčiau sunku bus atsikelti. Iš ryto jausitės apsnūdę ir neišsimiegoję, o tai tikrai nepadės laikantis egzaminus. Mokinantis nepamirškite valgyti. Juk nenorite sėdėti egzamine nusilpę ir pavargę su gurgiančiu pilvu. Jeigu nesinorės valgyti bent užkaskite ko nors per prievartą. Yra keli maisto produktai kurie padeda įsisavinti informaciją.

 • Avokadas
 • Lašiša
 • Riešutai
 • Mėlynės
 • Kiaušiniai
 • Juodas šokoladas
 • Daržovės
 • Vanduo
Venkite gerti gazuotus gėrimus, nes nuo jų norėsite tik į tualetą ir jausitės išsipūtę. Taip pat tai nenumalšins jūsų troškulio


3. Planuokite laiką - iš savo patirties patariu, pasidarykite mokymosi tvarkaraštį. Susirašykite kiek maždaug laiko skirsite mokymuisi, o kiek laisvalaikiui. Maždaug 2-3 valandas mokinkites su keliom trumpom pertraukom. Vėliau pasidarykite ilgesnę pertrauką ir išeikite į kiemą pakvėpuoti grynu oru ar tiesiog pavedžiokite šunį. Paskui ant vakaro vėl pasimokinkite valandą. Atminkite, kad dirbdami be pertraukų greičiau pervargsite ir blogiau įsiminsite informaciją.  Jokiu būdu nepatariu visko pasilikti ant paskutinės dienos. Taip pat kalbu iš savo patirties. 

4. Jokių Facebook'ų ir telefonų - šiais laikas internetas yra didžiausias paauglių priešas.  Jis tiesiog tave prisijaukina ir labai sunkiai paleidžia. Jeigu norite gerų rezultatų, išjunkite telefoną Facebooką, kompiuterį. Bet atsižvelgant iš kitos pusės tai gali jums šiek tiek padėti. Pavyzdžiui, jeigu susirašinėjat su draugu ir jis kaip tik ruošiasi eiti mokintis. Tai gali ir jus pastūmėti prie pamokų. Būkim biedni, bet teisingi, juk kiekvienas norime gauti geriausią pažymį.


5. Tyla ne visada gelbsti - yra žmonių kurie tiesiog negali būti tylumoje. Kartais tai juos trikdo. Aišku, nereikia pasileisti muzikos ant viso garso, bet maža radiją gali pagelbėti. Netgi jūsų paties balsas padėtų. Įsirašykite į telefoną sąvokas ir klausydami jų, jas atkartokite.

6. Užsirašinėkite esminius faktus, formules, pasibraukite citatas - tai padės jums lengviau įsisavinti faktus ir pabaigoje pasikartoti medžiagą. Taip pat naudokite lipniuosius lapelius.
Susirašykite ant jų informaciją ir susiklijuokite matomoj vietoj, kad vėliau galėtumėte žvilgtelėti.
Šiam kartui tik tiek. Dar karta pasikartosiu, nepalikite visko ant paskutinių dienų. :)

2 Komentarai

 1. If it is organic, then I am all for it as a practicing dentist brisbane.
  Organic materials are free from harmful chemicals.


  my website - dental pro 7 cost

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai gerai! Labai gerai ir protingai išplėtota tema, tik turiu pastebėjimą: nikeas nerašo "pasimokyti ant vakaro". :D Taip pat kableliai kai kur nepadėti. :) Bet tai tik menkutė pastabėlė, šiaip tai labai geras, naudingas, inofmatyvus, tvarkingas straipsnis. Pati kitais metais laikysiu 10 klasės egzaminus, tad ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti