Būti savanore - nuostabi veikla!

Sveikos... :) Lauke oras toks blogas, na, bet manau jau reikėjo lietaus. :) Taigi, manau, pats tas rašyti straipsniui. :) Šiandien rašysiu apie savanorystę. (Informacija iš žurnalo "Justė") Manau, kad kažkas panašaus jau buvo, bet juk straipsnių apie gerus darbus, manau, niekada nebus per daug.

Savanorystė, savanoriška veikla – tai neatlygintinas darbas, skirtas kurti geresnę aplinką, pagelbėti žmonėms ir rūpintis visų aplinkinių gerove.
Savanoris - tai žmogus, kuris be atlyginimo teikia savo pagalbą, žinias ir jėgas vienoje ar kitoje vietoje. Savanoris dirba ne prievarta, o laisva valia. Prieš tapdamas savanoriu, kiekvienas privalo išsiaiškinti, kokia veikla nori užsiimti. Vieni savanoriai atranda save padėdami kitiems žmonėms, pavyzdžiui, vaikų globos namams, senelių namams ar pan. Kiti savanoriai siekia išreikšti save organizuodami renginius, seminarus ir šventes.


Daryti gerus darbus verta!

ŽMONĖS NORI PAKEISTI APLINKĄ

Tikriausiai visos žinome akciją "Darom!" Juk kaip smagu, kai visi Lietuvos žmonės susivienija ir sutvarko aplinką. Ir nėra taip sunku. Bet kodėl tai darome tik vieną dieną? Gal geriau stengtis nešiukšlinti, o jei neišeina, gamtą tvarkyti kiekvieną dieną. Savanoriai nori savo gerais darbais pagelbėti pasauliui. 

ŽMONĖS NORI IŠNAUDOTI LAISVĄ LAIKĄ
Gal ir nustebsime, bet Europoje vis mažiau žmonių, kurie laisvalaikį leidžia prie televizoriaus. Vis daugiau atsiranda tokių, kurie savo laisvalaikį nori praleisti naudingai. Taigi savanorystė - puikus būdas tai padaryti. 

ŽMONĖS IEŠKO UŽSIĖMIMO
Savanorystė - panašiai kaip popamokinė veikla, laisvalaikio dalis. Tai dar viena priežastis, kodėl jauni žmonės nori būti savanoriais.
ŽMONĖS IEŠKO LINKSMYBIŲ
Negalvok, kad būti savanoriu - tai visą laiką labai rimtai dirbti. Ne! Savanoriai randa laiko ir pasilinksminti.
ŽMONĖS IEŠKO BENDRAMINČIŲ
Prisijungdama prie širdžiai mielos veiklos beveik gali būti tikra, kad surasi tokių pat bendraminčių. O kas šauniausia, kad tarp jų yra įvairiausio amžiaus žmonių. 


Kuo man pasitarnaus savanorystė?


KELIONĖS

Savanorių organizacijos keliauja ne tik po Lietuvos miestus ir miestelius, bet ir po užsienį. Jei būsi aktyvi savanorė, taip pat gausi progą pamatyti pasaulį. 
NEMOKAMI RENGINIAI
Vienas iš savanorių tikslų - organizuoti renginius ir muges. Taigi gali būti tikra, kad dalyvausi daugybėje renginių nemokamai!

BENDRAVIMAS SU ĮŽYMYBĖMIS
Lietuvoje vis daugiau žymių žmonių(A.Mamontovas, Svaras ir kt.) prisideda prie savanoriškos veiklos. Gali būti, kad atsiras proga su jais pabendrauti. 

TOBULĖJIMAS
Nepamiršk, dirbdama tobulini save. Greitai įgysi įgudžių ir pastebėsi, kad savanoriavimas padeda tobulėti.

NAUDA ATEIČIAI
Jei jau esi tvirtai apsisprendusi, su kokia veikla nori sieti savo ateitį, savanorystė - gera pradžia. Ateityje įgytos žinos tau padės.


Tai tiek šiandien iš manęs. :) Tikuosiu patiko... Na, o, pabaigai - nuostabi daina, kuri labai tinka tokiam orui. Siūlau paklausyti - River flows in you :)

                                                                                                             Agota
2 Komentarai

  1. Man patiko. Buvo jau gal 4-5 tokie straipsniai, bet, va, šitas toks perliukas. :) trumpai, aiškai, įdomiai. Tik gale galėtum patarkyti tarpus, ten ties priežastim, kodėl žmonės savanoriauja, nes vienur tarpai yra, kitur ne. Džiugu, kad esi viena aktyviausių rašytojų, kol kas, manau, pati aktyviausia. Keep going! :)

    AtsakytiPanaikinti