Tave PamiršusŠiandien norėčiau aprašyti
neseniai perskaitytą
įdomią knygą kuri tikrai pagreitins
vasaros laukimą.

Jennifer Echols "Tave Pamiršus", 296 puslapiai
Originalus pavadinimas: Forget You
Išleido: Alma littera, 2012
Vertinimas: 5/5

Kodėl negalima pačiam pasirinkti ką pamiršti?.... 
....O ką prisiminti?

Daug ką Zojė norėtų užmiršti. Pavyzdžiui, tai, kad jos tėtis įtaisė vaiką savo dvidešimt ketverių metų meilužei, bei išsiskyrė. Kad mamos psichika palūžo - ji bandė nusižudyti, anksčiau visada susitvardanti teisininkė išvežta į beprotnamį ir visas miestas gali apie tai sužinoti. Taip pat norėtų pamiršti, kad gražuolis blogiukas Dagas vis dar pyksta dėl to, kad devintoje klasėje ji į vakarėlį Zojė nuėjo su kitu vaikinu (Dagas tada staiga buvo išvežtas į nepilnamečių koloniją dviem savaitėm (paliksiu intrigą dėl ko), o jie buvo susitarę eiti kartu) ir mėto nešvankias pastabas. Zojei atrodo, kad visas anksčiau geras ir nieko neišsiskiriantis gyvenimas slysta iš po kojų, ir visas bėdas stengiasi atremti būdama tobula dukra, tobula moksleivė ir tobula mokyklos futbolo žvaigždės Brendono "mergina".*

Bet Zojė pakliūva į avariją, o kitą dieną visiškai nieko nebeatsimena - visa praėjusi naktis ištrinta iš atminties. Ką ji veikė? Ar ji darė tai, ką buvo suplanavusi? Ir niekas, atrodo, nieko nežino. Bet kodėl Brendonas ėmė jos vengti? Ir kodėl Dagas - ne kas kitas, o jis - staiga ėmė elgtis taip, lyg tarp judviejų būtų kažin kad įvykę. Zojė lyg per miglą prisimena, kaip Dagas ištraukė ją iš sudaužytos mašinos; tačiau jis vis kalba apie tą naktį taip, lyg ji būtų dar kai kuo ypatinga jiems abiem; o Zojei baisu prisipažinti, kad ji šitiek daug neatsimena, todėl, kad tėvas grasina įkišti ją į beprotnamį kartu su mama. Zojė jaučiasi ir kalta, ir verta gailesčio tuo pačiu metu. Ji nesupranta, ar jai lemta būti su Dagu, ar su Brendonu, ir abiem jaučiasi įsipareigojusi. Ir bet kuriuo atveju bando sužinoti tiesą.


Mano nuomonė:
Ši knyga yra tikrai ypatinga. Tiesiog ji.... įžiebia šypseną veide. Kai skaitai apima jausmas, kad tai yra kažkas tokio, kažkas daugiau.... Tu tikrai nežinai kaip ji baigsis ir daugelis Zojės sprendimų galbūt atrodo visiškai nesuprantami, bet galiausiai pagalvoji, kad visdėlto, tu linki jai tik visko geriausio, kad ji būtų laiminga ir mylima. Zojė vis kartoja, kad "yra įsipareigojusi 
Autorė
Siūlyčiau skaitant nepaleisti knygos iš rankų iki avarijos - pradžioje ji atrodys tiesiog įdomesnis skaitalas, ir, galimas atvejis, net jos netęsite. O tęsti tikrai verta. Jau vien dėl to, kad veiksmas vyksta saulėtame vasariniame miestelyje, su daug paplūdimių, daug vakarėlių ir daug gražių, saulėtų, romantiškų vietelių. Skaitant pavydas ima!

Kam rekomenduočiau? Visoms merginoms. Nesvarbu, kokį žanrą jos labiausiai mėgsta. Nes knygą apibūdinčiau kaip "jausmų detektyvą" - kai nieko nežinai ir nieko nenori žinoti. Kai nežinai pats savęs.
O žinot, kuo dar ši knyga išskirtinė? Ogi tuo, kad gali ją skaityti ir antrą, ir trečią kartą. Kad ir kiek kartų imtum šį kūrinį į rankas, kiekvieną kartą tau bus įdomu. Ir kai vėl užversite paskutinį puslapį, rankos pačios tiesis atversti atgal....

Jei neapsisprendžiate ar imti šią knygą į rankas, galbūt Jums padės ši ištrauka iš pačios pradžios:

"Bet kuris geras plaukikas gali papasakoti, kaip sykį vos nenuskendo. Taip yra nutikę ir man.
Vieną vėlyvą birželio popietę važiavau namo iš vandens pramogų parko "Čiuožk su Klaidu"; jis priklausė mano tėčiui, ir tą vasarą ten dirbau. Staiga suskambo telefonas, žvilgtelėjau į ekraną - Brendonas. Jis puikiai žinojo, kad niekuomet nekalbu telefonu vairuodama. O pramogų parke jau visi buvo girdėję, kad viena dvidešimt ketverių metų personalo vadybininkė tapo nėščia nuo mano tėčio. Buvau pasirūpinusi, kad parke gelbėtojais galėtų įsidarbinti ir mano draugai - Brendonas ir visa plaukimo rinktinė, išskyrus Dagą Foksą. Iš viso rinktinėje buvo septyniolika žmonių. Vadinasi, ir draugai žinojo.
Tėtis namo išvažiavo anksčiau nei įprastai - tikriausiai baiminosi, kad mama neišgirstų iš ko nors kito. Taigi Brendonui visai nederėjo tuo metu manęs trukdyti, nebent būtų labai svarbus reikalas. Gal jis norėjo ką nors pasakyti apie mano tėvus.
Pastačiau savo senąjį "vabalą" kieme priešais namą, tarp tėčio mersedeso ir ekologiško mamos hibrido. Mano mašina neturėjo kondicionieriaus. Buvau su bikiniu, o ant viršaus apsivilkusi marškinėlius ir užsimovusi sportinius šortus. Kol per drėgnus rūbus traukė vėjelis, buvo visai nieko, bet kol atvažiavau, spėjau visiškai išdžiūti. Spigino saulė. Lyg koks žmonių nesibaidantis laukinis žvėris Floridos karštis įslinko pro atvirus langus ir susirangė man ant krūtinės. <....> Net ir kieme aiškiai girdėjosi tėvų riksmai. Išlėkiau iš darbo, kad galėčiau užstoti mamą, jei prireiktų, tačiau priėjusi arčiau išgirdau, kaip jie vienas kitam šaukia apie išdavystę ir skyrybas, ir man tesinorėjo vieno - užsikimšti ausis. Visas tas reikalas buvo lyg koks baisus filmas - aš jį įsitempusi sekiau iki pat kulminacijos, bet dabar, kai supratau, kad geros atomazgos nebus, visai nebenorėjau žiūrėti, kuo baigsis."
O jei patiko ši knyga, turėtų patikti ir kiti Jennifer Echols kūriniai. Gaila, kad lietuvių kalba yra tik vienas. Bet, tikėkimės, artimiausiu metu Alma littera pradžiugins mus kitais autorės skaitiniais. "Tave Pamiršus" lygiagrečiuojamas su kitu Echols kūriniu "Going to far", tad bent jau aš pirmą griebsiu pastarąjį.Atsiprašau, kad pastaruoju metu nelabai
rašau rimtų straipsnių - tiesiog šią savaitė
išvykstu pagal mainų programą, tad laiko
nelabai yra. O straipsnį baigiu palinkėjimu - 
nebeniurzgėkite ir įžiebkite linksmą lemputę -
iki vasaros liko vos šešiolika dienų!!! :)

4 Komentarai

 1. Paskutinis sakinys- RIMTAI, TIK 16 DIENŲ? Valio! O kalbant apie straipsnį, viena vieta užkliuvo: "Dagas vis dar pyksta dėl to, kad devintoje klasėje ji į vakarėlį Zojė nuėjo su kitu vaikinu". O šiaip knygą pristatei įdomiai, man patiko. :) Tikrai sudominai, o tas man nutinka retai. Su tuo ir sveikinu, kad parašei labai vykusį straipsnį. Spusteliu visas 3 knopkes. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tai vat, aš irgi negaliu patikėti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Vakar perskaičiau šią knygą, labai patiko. Puikus straipsnis! Šaunuolė :) Spaudžiu visas tris reakcijas!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko šita knyga. :) Pristatymas tikrai geras, vertas visų trijų reakcijų! ;)

  AtsakytiPanaikinti