Vloginimas


Labas ! Dar kartą... Mano pirmasis straipsnis bus apie - vloginimą. Tikriausiai daugelis jį žinote. Daugeliui video blogus jau yra tekę žiūrėti. O jei to niekada nesate girdėję, stebėję šis straipsnis skirtas būtent jums ! Gal net patys pradėsite vloginti. Todėl nelaukime bei pradėkime porinti apie bloginimo brolį vloginimą. 


Kas yra vlogas ?

Vlogas arba video blogas - tai yra vaizdo įrašas kuriame žmogus "kalbasi" su kamera. Jai "pasakoja" savo mintis, pastebėjimus apie pasaulį, draugus, muziką ir kt...

Istorija

2000 metais, sausio 2 dieną Adamas Kontras greta savo įrašo bloge patalpino video norėdamas informuoti savo artimuosius apie jo kelionę į Los Andželą. Tai buvo pirmasis ir ilgiausias video blogas istorijoje. Tų pačių metų lapkritį Adrianas Milesas  paskelbė video kurį buvo išties daug redagavęs. Jame jau buvo žodžių ir kitų informacinių technologijų gudrybių. Adrianas taip pat savo vaizdo įrašui "suteikė" vardą - vlogas. Po keturių metų vloginti pradėjo Styvas Garfieldas. Jis 2004 paskelbė video blogų metais. Prie S. Garfieldo bei A. Mileso įgyvendinant šį tikslą prisijungė ir Džėjus Dedmanas, Peteris Van Dijckas, Andreasas Haugstrupas Pedersenas ir Kristofas Boutenas. Visi kartu jie sukūrė "Yahoo!" grupę ištikimą vloginimui.

Vloginimas išpopuliarėjo 2005 metų pradžioje. Tais metais ypač daug narių prisijungė prie vlogerių grupės. Iki šių dienų populiariausia vaizdo įrašų dalijimosi su pasauliu svetainė - "You Tube" buvo įkurta 2005 metų vasarį. Iki 2006 liepos tinklaraštis tapo vienu iš populiariausių, kasdieną sulaukiančiu apie 100 mln. vaizdo įrašų peržiūrų bei 65.000 naujų video patalpinimų svetainėje.

Ką daryti norint tapti vlogere ?

 • 1 ŽINGSNIS

       Pirmiausiai reikia nusipirkti gerą vaizdo kamerą bei kitus filmavimui reikalingus įrenginius. Jog vaizdas būtų nesusiliejęs. Nes nebus smagu žiūrėti vlogą jei jo kokybė prasta. Pasirūpink tuo ! • 2 ŽINGSNIS
       Susirask vietą kurioje viską filmuosi. Tai gali būti tavo kambarys, svetainė, virtuvė. Žodžiu būk originali, nes pavyzdžiui jei išsirinksi tualetą greit išgarsėsi, bet žmonės gali susidaryt apie tave blogą nuomonę. Ir tegul tavo "mažytė filmavimo studija" būna tvarkinga. Prieš pradėdama filmuoti viską susitvarkyk.


 • 3 ŽINGSNIS
       Parsisiųsk į savo kompiuterį vaizdo įrašams skirtą redaguoti programą. Tai gali būti "Microsoft live movie maker" ir dar galybė kitokių. Taip paįvairinsi savo vlogą, kad nebūtų kaip kokia tiršta masė. Jei į pyragą neįdėsi cukraus ar dar kokio kito produkto jis bus neskanus. Tas pats ir su video blogais.

   


 • 4 ŽINGSNIS
       Turi sugalvoti savo vlogui temą. Kad ji būtų "nenuvalkiota". Neplagijuok nuo kitų vlogerių. Jie stengėsi, "laužė" galvas. Gerbk jų darbą. Temos gali būti visokios. Video blogas kaip tavo dienoraštis. Tik viską pasakoji kamerai. Tad jei šnekėsi apie savo dieną bus šaunu ! Arba apie kokį nors įvykį pasaulyje. Tavo nuomonę apie jį. Čia jokių taisyklių nėra. Svarbu, kad viskas būtų papasakota įdomiai bei intriguojančiai.


 • 5 ŽINGSNIS
       Susikurk "You Tube" kanalą, nes vaizdo įrašus skelbti geriausia ten. Greičiausiai susilauksi populiarumo.

 • 6 ŽINGSNIS
       Sukurk vlogą ! :D


Mėgstamiausių "Top 5"

O pabaigai - desertas. Pasidalinsiu su jumis mano manymu pačiom pačiausiomis vlogerėmis.

1.
Prieš jus vienas iš Paulos (toks tikrasis jos vardas) vlogų. Mano manymu ji geriausia vlogerė. Bet taip atrodo tik man. Jei jums patiko jos video blogas apsilankykite jos "You Tube" kanale (nuoroda virš vlogo).

2.
Na tikriausiai atpažinote :D. Čia - Dana Panda. Ask.fm žvaigždė, daugelio idealas (ir mano). Mane ji žavi tuo, kad gali kalbėti ir paprastai, ir juokingai, ir rimtai. Ji labai talentinga. Jei ir jums patiko šis humoristinis Pandou vlogas apsilankykite jos "You Tube" kanale.

3.
Trečioje vietoje puikuojasi iuiva. Tikrasis jos vardas - Ieva. Man labai patinka jos humoras. Žavi asmenybė. Nepamirškite apsilankyti jos kanale ;).

4.
Karolina viena iš mano mėgstamiausių :). Ji turi kažką tokio. Galbūt charizmą ? Na, bet neišsiplėsiu. Jei jums patiko Karolinos pirmasis vlogas apsilankykite jos kanale.

5.
Diana ir Greta buvo puikios vlogerės. Gaila, kad jos savo veiklą nutraukė. Bet užsukite į jų "You Tube" kanalą ir pasigrožėkite jų senesniais video blogais.Tiek šį kartą. Linkiu visokeriopos sėkmės pradedančioms vloginti !


Kamilė
^  ^


*Šiuo metu TD bloge renkamas aktyviausias skaitytojas. Komentuok šį straipsnį, gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu ir laimėk šaunią užrašų knygutę! Daugiau informacijos - ČIA


10 Komentarai

 1. Kodėl man atrodo, jog šią temą pasigavai iš mano imto interviu iš Paulos? :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Super! :) Man labai patiko, tvarkingas straipsnis, gražu akiai, beveik nėra klaidų. Tema labai gerai išplėtota, man patiko, spaudžiu visa 3 konpkes ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. *Greta, o tu darei interviu ? Aš net nežinojau :/. Sorry jei tau taip pasirodė, kad plagijuoju ar ką. Aš tikrai nežinojau. Bet ši mintis man kilo, nes esu dabar labai "pasinešus" ant vlogų. Atsiprašau :].
  *Gintarija ir Akvile - Ačiū :).

  AtsakytiPanaikinti
 4. SUPER! Pati esu nesveikai "pasinešus" ant tų vlogų ir net pati apie tai galvoju. Ačiū, labai šaunus straipsnis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai patiko. Tik tiek, kad merginų vlog'ų dažniausiai internete nežiūriu. Man labiau patinka vaikinų vlog'ai. Nors viena mergina, tikrai gerai varo. Gaila, neprisimenu kuri... Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Esu žiūrėjusi vlog`ų ir iš tikrųjų manau, kad tai tikrai įdomu. Galima parodyti save, bet svarbu turėti drąsos :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man tai labai patiko įrašas, tik kad lietuvių vlogeriai man nelabai... Bet šiaip viską gerai aprašei, išsami informacija :)

  AtsakytiPanaikinti