5 patarimai, kaip tinkamai degintis saulėje. + Kaip ilgiau išlaikyti įdegį  Atėjus vasarai, visos merginos trokšta dailaus įdegio. Taip pat, įdegis odai suteikia sveiko spindesio. Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad neatsakingas ir besaikis deginimasis saulėje sukelia odos problemų ir net odos vėžį. 
 Pateiksiu kelis patarimus, kaip sveikai ir taisyklingai įgauti gražų įdegį neprisidarant sau bėdos. 

Patarimas nr. 1
Kiekvieną kartą prieš besidegindami saulėje odą patepkite apsauginiu kremu. Kremą tepkite ant odos 30 minučių prieš deginimąsi, kad kremas spėtų įsigerti į odą. Kai esate saulėje, kremą tepkite kas 30 minučių. 
Patarimas nr. 2
Pirmas kartas deginimasis saulėje neturėtų viršyti 10 - 15 minučių. Reikia leisti odai priprasti prie saulės. Kiekvieną dieną didinkite buvimo saulėje laiką. Geriausia jei kiekvieną kartą deginimosi saulėje laiką padidinsite 5- 10 minučių. Patarimas nr. 3
Saulėje būkite tik iki vidurdienio arba tik po 15 valandos. Laikas nuo 12 iki 15 valandos pats pavojingiausias , nes saulė tuo metu būna pati kaitriausia ir pridaro daugiausiai žalos. Taip pat nepamirškite, kad ir debesuotą dieną UV spinduliai daro gan stiprų poveikį jūsų odai. 

         


Patarimas nr. 4
Degindamiesi saulėje apsiverskite kas 30 minučių. Tada įdegis bus tolygus. Taip pat gerkite daug vandens ir dėvėkite akinius nuo saulės.Patarimas nr. 5
Kai pasimėgaujate saulės spinduliais, būtinai pasitepkite odą drėkinamuoju kremu. Geriausiai tinka tas kurio sudėtyje yra alijošiaus. Jis padeda odai atvėsti, ją nuramina. Taip pat užkerta kelią nudegimams ir odos dirginimui.

Kaip ilgiau išlaikyti įdegį? 

Gražiai įdegusios norime kuo ilgiau tą įdegį išlaikyti. Tai tikrai įmanoma, tačiau reikia laikytis šiokių tokių taisyklių ir patarimų. 
 • Valgykite morkas ir persikus.
 • Venkite citrusinių vaisių.
 • Gerkite karotiną.
 • Valgykite daugiau maisto produktų kuriuose yra vitamino A.
 • Venkite pirties ir saunos.
 • Galite odą trinti kavos tirščiais. Tai netik puikus odos šveitiklis, bet ir įdegio išsaugotojas.

Dabar galėsite saugiai mėgautis saulės spinduliais ir išsaugoti sveiką bei gražų įdegį. Puikios jums vasaros! 
6 Komentarai

 1. Trinti oda odos tirsciais? Gal kavos tirsciais? Tokios klaidos tikrai nieko gero...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnio tema patiko, bet odos tirščiai keistai skamba. :D Ir dar ten kur kaip ilgiau išlaikyti įdegį, iš pradžių didesnėm raidėm, vėliau mažom... :) Pati irgi darau labai daug klaidų... :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dar vienas patarimas. Po deginimosi neikit rašyt straipsnio.... Jeeezus kokia gėda :D Taip kvailai susimauti... :D Ištaisiau klaidas, bet vistiek tikriausiai jau daug žmonių pamatė šią nesamonę.... :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Su odos tirščiais tai pagerintai gavosi :DD Nieko, visko būna :p Šiaip straipsnis man patiko, gera tema, gerai išplėtota, tik stiliaus klaidų keletą radau. O šiaip, gerai. :) Paveiksliukų įdėjai, todėl vizualiai straipsnis patrauklus. Galėjai tik parinkti kiek įmantresnį pavadinimą, bet ir šis tikrai neblogas. Nemažai dalykų sužinojau, todėl ačiū. Tik dėl akinių nuo saulės: nesuprantu, kaip juos dėvėt besideginant, juk įdegsi akinių nuo saulės formą :p Kaip bebūtų, spaudžiu visas 3 reakcijas, man patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pataisytas straipsnis patiko, "odos tirsciai" prajuokino :DD iš tiesu labai gerai pasirinkta tema, aktuali mums tokiu laiku, geri patarimai. Nuotraukos straipsniui suteikė žavumo, jis atrodė tikrai neblogai. Daug daugiau geresnis negu pirmieji tavo straipsniai. Man patiko įžanga, tvarkinga, kaip žurnale ar profesionaliame straipsnyje:P) pritariu Gintarijai dėl pavadinimo, jis per ilgas ir neoriginalus, kita karta geriau pagalvok:) nors straipsniui duočiau ~8 balus, ir vertinu labai gerai!!:)

  AtsakytiPanaikinti