Ieškojimas


Sveikos !

Skubu jums parašyti straipsnį gana aktualia tema. Bent man ji tikrai svarbi...  Savęs ieškojimas. Dažnai ginčijiesi su savimi ? Ir tėvai nevykusiai bando "patarti" ? Tad kaip pažinti save ? Kaip pasirinkti kelią, o ne klystkelį ? Apie tai galėsite paskaityti šioje rašliavoje nuo A iki Ž. Pradėkime !


Savasis Aš


Dažnai iš žmonių, žurnalų, knygų, televizijos girdime posakį: "Būkite savimi !". Bet ką daryti jei tu nežinai nei kas esi, nei kokia norėtum būti ? Ar populiaria, vaikinų geidžiama mergina ? Ar aktyvia po pamokinėje veikloje ? O gal giliai širdyje trokšti būti moksliuke ? Pilka pelyte ? Bet žodžiai teliks žodžiais jei nesiimsi veiksmų ! Pateiksiu trumputį sąrašą ką turėtum atlikti, norint pažinti save. Štai jis:


1 - Susirašyk ant balto lapo veiklas, kurias atlieki su malonumu (pvz. knygų skaitymas, susitikimai su draugais, maisto gaminimas).

2 - Susidariusi sąrašiuką galėsi atmesti kai kuriuos savojo "Aš" portretus. Tarkime jei tau patinka vienatvė nebūsi vakarėlių siela ir atvirkščiai !
3 - Bet paieška nesibaigia. "Atranką" praėjusias, galimas savo asmenybes turi išbandyti praktiškai ! Tad jei tu moksliukė - skaityk knygas ! Sveiko gyvenimo propaguotoja ? Sportuok, skanauk vaisiais. Ar net daržovėmis iš močiutės daržo !
4 - O paskutinysis etapas pats atsakingiausias. Privalai išsirinkti tą vienintelį "portretą", kuriuo būsi visą gyvenimą.

Tai toks mažas planiukas. Bet jei jis jums ne prie širdies galite susigalvoti savo. Linkiu jums nežaisti slėpynių su savimi bei susirasti savo Aš ! Kad ir koks jis bebūtų !

Profesija

Daugeliui merginų (ir ne tik) iškyla problemų renkantis specialybę. Tik vienetai gimsta žinodami kuo bus ! Tad nuo ko pradėti renkantis profesiją ? Braižas panašus kaip ir ieškant savojo Aš. Tad štai šiek tiek pakoreguotas veiksmų planas, sėkmingam specialybės išsirinkimui:

1 - Pirmiausiai privalai susidaryti sąrašą tų specialybių, kurios domina tave. 

2 - Paieškok informacijos apie tas profesijas internete arba pasiklausinėk tėvų, draugų, pažįstamų. Sužinok kuo daugiau ! Kiek tos profesijos atstovai uždirba, kokios to darbo perspektyvos Lietuvoje, užsienyje ir panašiai...
3 - Gavusi visą reikiamą informaciją turi apsispręsti. Atmesk vieną, kitą specialybę kol galiausiai liks viena.

Veiksmų planas neilgas, bet nenorėjau per daug išsiplėsti, nes šiame blog'e yra tikrai daug puikių straipsnių šia tema. Tik reikia netingėti bei panaršyti ! Noriu duoti patarimą... Klausykite savo širdies balso. Nesirinkite tos profesijos, kuri jums nemiela. Juk specialybę įgysite visam gyvenimui ! Aišku galėsite ją pakeisti. Bet kam kankintis, jei išsirinkti teisingai galite iškart ? Sėkmės !
Veikla

Visi kažką veikiame net tada kai nuobodžiaujame. Tai irgi savotiškas užsiėmimas ! Bet ką daryti, jog laiko nieko neveikimui neliktų ? Dauguma merginų sušuks choru: "Juk turi kokį nors hobį ! Skaityk knygas, piešk, kurk, rašyk !"... Bet jei jos klysta ir TU neturi jokio mėgstamo laisvalaikio praleidimo būdo ? Ką daryti ? Ogi jį susiieškoti ! Bet nuo ko pradėti ?! Štai trumputis planas:


1 - Susidaryk visų veikų sąrašą (pvz. blog'o rašymas, rankdarbių gaminimas ir t. t.)...

2 - O dabar išbrauk tuos užsiėmimus, kuriems neturi galimybių vystyti (pvz. skraidyti, žaisti su branduoliniu ginklu).
3 - Lapą su hobiais ir kitomis veiklomis pasikabink ant sienos.
4 - Kai pradėsi žiovauti iš nuobodulio pažvelk į užsiėmimų lapą. Tikrai atrasi veiką, kuria panorėsi užsiimti tuo metu !

Toks tas planas. Aišku jį dar būtų galima tobulinti, tobulinti... Bet tikiuosi nors kiek jums padėjau ar pagelbėsiu turiningai praleisti laisvalaikį !Viliuosi, kad šis straipsnis jums padėjo atrasti save. Galbūt net pažinti kitokią savo asmenybės pusę ? Juk visi mes esame tokie paslaptingi, neištyrinėti it tas rugpjūčio nakties dangus... Tikiuosi. 

Kamilė
^ ^

5 Komentarai

 1. Aiškiai ir gražiai išdėstyta, labai patiko ir padėjo :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis yra mielas,gerai skaitosi, tačiau dėl savojo aš paieškų aš visiškai nepritariu tam, ką tu parašei. Savąsis aš neturi būti įspraustas į kažkokius rėmus, portretus, kaip tu pavadinai. Nėra jokio standarto, o surasti save tai suprasti save, daryti tai, ką mylime. Aš galiu būti ir moksliukė ir pasiutusi vakarėlių liūte ir jokių apribojimų sau taikyti neturime.
  Sėkmės tobulėjant ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip, taip ! Su tavimi sutinku :). Tobulėti man yra kur :) ! Bet tai tik mano nuomonė kurią išreiškiu wordo lape :D. Kitų ji gali būti ir kitokia... ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Editai pritariu- nebtina turi ssirasti sao vieninteli "portreta". beje neteisingai dedi ? ir !, tarpo po teksto ir zenklo nereikia. pvz.: labas!, o ne labas !. tiesiog krito i aki. o siaip straipsnio tema idomi, bet konsepcija primine kokio daikto gaminimo eiga, taprasme:
  1. padaryt ta
  2. padaryt kita
  3. ...
  supratai ka turiu omeny;D
  tai del to plano man straipsnis keistas pasirode, nezinau, ar juos galima cia taikyti.
  kiek zinau, tu sakei kad rasai rimtesnemis, zmogaus vidu atskleidzianciomis temomis, tad tikejausi kitokio straipsnio.

  AtsakytiPanaikinti