Išradimų karuselė - TUŠINUKAS!

Sveikos, pirmas išradima, kaip ir sakiau yra naudojamas kiekvieną dieną, mokykloje.
Tušinukas, šratinukas - kanceliarinė rašymo priemonė.
Tušinuką išrado 1938 m. Argentinoje gyvenęs vengrų kilmės, žurnalistas László Bíró(Laszo Biro). 1943 metų Birželio 10 dieną jis užpatentavo tušinuką. 2005 metais Londono dizaino muziejaus lankytojai pripažino, kad tušinukas yra geriausias pasaulyje pigiai kainuojantis išradimas.
Gaila, bet kapitalą iš šio išradimo susikrovė visai ne Laszlo Biro, o miklus komersantas. Laszlo Biro sugalvojo milijoną kainuojantį išradimą, bet jo neapgynė, tai buvo lemtingas posūkis.
Tušinukas, atrodo senas daiktas, labai daug naudojamas, tikriausiai populiariausia rašymo priemonė, bet taip nesenai išrastas? Atrodo keistai, bet iš tiesų, tušinukas - nėra labai senas išradimas.

Tušinukas turi šerdelę, užpildytą klampaus aliejinio rašalo.  Toks rašalas nepersilieja į kitą lapo pusę, skirtingai negu kituose rašaliniuose parkeriuose. Rašalas išdžiūsta beveik iškar po kontakto su popieriumi.
Tušinukas yra padengtas plastmase(dažniausiai), turi kepurėlę arba mechanizmą gale, kurį išjungia(ar uždeda kepurėlę), kad jo nenaudojant jis neišpaišytų, vietų, kurių išpaišyti nereikia.
Nebrangus, geras ir nereikalaujantis priežiūros, tušinukas, pakeitė parkerį, kuris ankščiau buvo pati populiariausia rašymo priemonė.
Dabar gaminama kuo įmantresnių tušinukų. Tušinukas su vaizdo kamera, tušinukas su įvairiais kitais priedais, tušinukas kurio ilgis siekia apie 40cm, kitokie linksmi tušinukai... Taip pat yra tušinukas, skirtas kairiarankiams. Taip, specialiai kairiarankiams, kad jiems būtų patogu ir gerai rašyti.

Įvairūs tušinukai:
Tušinuko sandara(ne visų tokia pati):Dalis informacijos imta iš: tušinuko istorija. Ir iš vikipedijos. ;) 
Tikiuosi, kad patiko. Jei ne, stengsiuosi pasitaisyti. 
Agota ;***

11 Komentarai

 1. Ajajai, kopijuoji teksta!!!! Negražu, jo negražu, agota...
  Nors pats straipsnis nieko kaip ir, bet copypaisteriu mum nereikia.
  Ir pastaba: pries skliaustus dedamas tarpas! Pavyzdys (kaip reikia). O čia tu taip darai(supratai?!)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, teksto nekpopijavau. Tik imiau informaciją iš kito puslapio, nes juk pati negaliu sugalvoti tušinuko atsiradimo istorijos. Beveik viskas perteikta savais žodžiais. Nesuprantu, kodėl iš karto turi bųti toks pasipiktinimas. Ir kodėl anonimas?!!! Kodėl trūkumų nesugebi savu vardu pasakyt?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Įdomus, trumpas ir aiškus straipsnis. Patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikus straipsnis! Lengvai skaitosi. O del tų anonimų sutinku- kodėl negalima trūkumų pasakyti vardu?!
  Laukiu kito išradimų straipsnelio:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man patiko :) Pritariu Agotai,juk nesugalvosi iš ko pagamintas ir kas jį sugalvojo. O visą informaciją perfrazuoti yra sunku :) Ačiū už pastangas suteikiant mums šios informacijos :)
  ♥Ačiū! ♥Patiko! ♥Naudinga!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Agota, viskas šiame straipsnyje patiko :) Lengvai skaitomas, o ir ateityje manau tokios informacijos gali prireikti. Tad spaudžiu ačiū, patinka, naudinga :) Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai smagu skaityti tokius komentarus. <3 ;** :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Perskaičiau pirmą sakinį ir net nebeskaičiau toliau. Klaidos akį rėžia. Kableliai, s raidė praleista. Nežinau, paprašyk galbūt kieno nors pagalvos, prieš pasidalinant straipsniu, kad klaidas pataisytų. :) Šiaip pati rubrika gera ir apsirinkai gerą temą pirmam tos rubrikos straipsniui. Nuotraukų įdėjai, spalvinga. Tik galėjai kažkaip pagyvinti dizainą. Spaudžiu naudinga.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tai taip. Panelė Gintarija dėsto apie klaidas o kad pati pridarius.. Who cares? Atsiprašau :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gintarija - smagiai tu čia. :D Šiaip žinau... Visada parašius straipsnį spaudžiu "tikrinti rašybą", bet kai šį straipsnį rašiau, tai tas mygtukas kažkodėl neveikė... :( Ačiū už nuomonę. ;)

  AtsakytiPanaikinti