Kaip taisyklingai bėgti krosą?


Labas !

Kiekviena nori atrodyti, gražiai, sportiškai ir dauguma pasirenką krosą. Bet dažniausia jis nėra labai efektyvus, nes jį bėgame netaisyklingai. Šiandien aš papasakosiu pradedančiųjų klaidas, ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Pradedančiųjų bėgikų klaidos.

 • Daugiau nei 40 % pradėjusių bėgioti, nutraukią šią treniruotę dėl sąnarių skausmų. Taip nutinka dėl to, kad tinkamai neprisirengia — prasta avalynė, per daug apkraunami sąnariai.
 • Per trumpas laikas. Tik prabėgus 30 min, mus aplanko laimės pojūtis, dingsta nuovargis ir gerėja nuotaika. 
 • Pasirinkti tinkamą distanciją, ir bėgimo greitį. Pagrindinė naujokėlių klaida — be jokių treniruočių nubėgti 5 - 7 kilometrus. Po tokios mankštos tikrai dingsta noras bėgioti. Todėl reikia pasirinkti normalų greitį ir distancija.
Kiek kartų per savaitę reikia bėgti krosą?
Jeigu siekiate didesnių tikslų, geresnių rezultatų tai medikų teigimu geriausiai bėgioti 3 - 4 kartus per savaitę, po truputį didinant krūvį. Nepamirškite sekti savijautos: nuovargio, sąnarių skausmo.

Kuriuo metu geriausiai bėgioti?
Vienos sako rytais, kitos vakarais. Na tai iš tikrųjų kada? Tada, kai jūsų organizmas labiausiai pasiruošęs, kai nejusite įtampos. Didelis fizinis krūvis ryte nepatartinas, nes organizmas dar miega, be to jei bėgate ryte BŪTINAI padarykite mankštą.

Ką reikėtų žinoti apie avalynę?
Netaupykite avalynei. Pasirinkę netinkamą avalynę ateityje jusite nugaros, sąnarių skausmus. Geriausiai minkšti, geros firmos, atsparūs vandeniui, pralaidūs orui, su specialiai storesniu, bet minkštu padu. 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Bėkite ne sausakimšoje erdvėje, o parkuose arba miškuose, kur grynesnis oras, mažiau išmetamųjų dujų. Nepamirškite tinkamai užbaigti treniruotę — baigusios bėgti — nesustokite, o sulėtinkite tempą, ir 2 - 5 minutes eikite. Tada jūsų organizmas normalizuosis, nesvaigs galva, kūnas atvės. Be to po treniruotės padarykite tempimo pratimų.  

Kodėl svarbu gerti daug skysčių?
Bėgant didelius atstumus prakaituojama, o su prakaitu pasišalina visos organizmui naudingos medžiagos. Bėgant geriausiai geri negazuotą mineralinį vandenį. Gazuoti gėrimai netinka, nes angliarūgštė trukdo organizmui pašalinti toksinus. 


Ar reikia vizito pas gydytojus prieš pradedant sportuoti?
Net jei manot, kad esate sveikos, jums vistiek reikėtų apsilankyti pasiteirauti. Būtina apsilankyti tiems, kas turi per didelį masės indeksą, didelį kraujospūdį, sutrikusį širdies ritmą. 


Taigi manau, atsakiau į rūpimus klausimus. 

Iki,

Karolina. ☺
4 Komentarai

 1. Straipsnio tema gera ir asmeniškai man aktuali, nes bėgioju. Informatyvus straipsnis. Geras išdėstymas, viskas suskirstyta konkrečiai, nenuobodu skaityti, nes ne vientisas tekstas. :) Tik jau klaidų galybė... Suprasčiau jei jos būtų kelios, tačiau dėti kablelius prieš "ir"... "Šiandien aš papasakosiu pradedančiųjų klaidas, ir atsakymus į dažniausia užduodamus klausimus." (dažniausiai). Na nesvarbu, nebūsiu ta pikta, viskuo nepatenkinta boba, tik labai aksi badė klaidos, gal dėl to, kad iš prigimties esu lituanistė. Kitą kartą siūlau dar kartelį peržvelgti straipsnį. :) O šiaip viskas gerai.! Spaudžiu visas 3 reakcijas šį kart. Kitą kartą pasitaisyk su klaidom!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nekenčiu, kai aiškinu apie klaidas ir pati jų pridarau. (Facepalm)... :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Naudingas, informatyvus, tvarkingas straipsnis. Bet klaidų tai jau tikrai daug... Kai baigi rašyti straipsnį, įrankių juostoje visad paspausk "tikrinti rašybą". Ten tau parodys klaidas, kurias galėsi išsitaisyti. :) Vienaip ar kitaip, spaudžiu visas tris reakcijas ir linkiu sėkmės. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. eeh, su tomis klaidomis tas rašybos tikrinimas ir apgauna, nes tikrina automatiškai, ir viską pakeičia. Sutinku, kad klaidų buvo nemažai, todėl pataisiau, kitą kartą, skaitysiu 10 kartų, ir nepadarysiu nei vienos (galbūt :) ) Labai ačiū už viską, tikrai pasitaisysiu, ir labai smagu, kad gavau kritikos tik iš rašybos pusės, o ne dėstymo, dizaino ir pnš... Bet LABAI LABAI DIDELIS AČIŪ !

  AtsakytiPanaikinti