"Lithuanian Echelon". Dar viena "šeima" ar savotiškas kultas?

Sveiki visi! Šiandien Jums pateikiu šiokią tokią staigmenėlę! Interviu su „Lithuanian Echelon“. Ši žmonių grupė yra nuostabiausieji grupės „Thirty Seconds To Mars“ gerbėjai. Jie yra nuveikę begalę vardan grupės populiarinimo, o plačiau apie tai – mano interviu.


Lithuanian Echelon. Kas tai? Kaip vienu ar keliais sakiniais apibūdintumėte save ir savo veiklą pirmąkart apie Jus išgirdusiems?

Lithuanian Echelon, tai taip vadinamas Thirty Seconds To Mars street team‘as, kurio tikslas – palaikyti bei populiarinti grupės veiklą.
Istorija. Kada ir kaip gimė idėja suburti šitiek fanų, kas paskatino telktis rimtiems darbams?
Nuo Lithuanian Echelon susikūrimo praėjo nemažai laiko, už veiklą atsakingi žmonės kelis kartus keitėsi, todėl dabar gan sudėtinga atsakyti, kaip ir kas iš tikrųjų įvyko. Tačiau rimtesni darbai prasidėjo 2011-ųjų vasarą, grupei paskelbus apie rudenį rengiamą koncertą Lietuvoje. Visgi, jau ir iki to laiko fanai buvo aktyvūs – vykdė taip vadinamus Triad Assault, kuomet gatvėse klijuojami plakatai, dalinamos skrajutės, įvairiais būdais kuriamos triados (vienas iš grupės simbolių), keletas jų pateko ir į oficialų grupės naujienlaikraštį, platinamą el. paštu.


Lithuanian Echelon yra nuveikusi tikrai nemažai. Galbūt galėtumėte pavardyti kelis įvykius?
Kaip ir buvo minėta, buvo vykdomi Triad Assault, bet įsimintiniausi įvykiai susiję su Lietuvoje vykusiu koncertu. Užvertę radijo stotis prašymais pagroti mėgstamos grupės dainas, gavome iššūkį – buvome pakviesti į Radiocentrą, kur tiesioginiame eteryje papasakojome apie Thirty Seconds To Mars bei Lithuanian Echelon veiklą. Taip pat, turėjome galimybę prisidėti prie Thirty Seconds To Mars koncerto organizatorių reklamuoti skirto renginio ruošimo – buvo ne tik kabinami koncerto plakatai, bet ir tuo metu Vilniuje buvusios „Fluxus Ministerijos“ dekoravimas marsiška atributika renginiui, kuris vyko „Green Night“ metu.
Koks įvykis buvo labiausiai įsimintinas fanams?
Neabejotinai Thirty Seconds To Mars koncertas vykęs Lietuvoje, 2011 metų lapkritį.
Kaip Jūs įvardytumėte Lithuanian Echelon tikslą? Ir kaip sekasi jo siekti?
Kaip jau minėjome, pagrindinis mūsų tikslas – palaikyti bei skleisti žinią apie Thirty Seconds To Mars veiklą, siekiant atrasti kuo daugiau jų muzikos gerbėjų. Sudėtinga įvardyti sėkmę, nes nesame nusistatę konkrečių skaičių, kuriuos norėtume pasiekti, tačiau tikime, kad mūsų darbai yra veiksmingi.
Neseniai mano pasirodžiusiame straipsnyje rašiau apie tai, kaip sugyvena kai kurių grupių "šeimos" (gerbėjai). Kiti, grupės „Thirty Seconds to Mars“ fanus vadina tarsi savotišku kultu. Taigi, kaip sugyvena grupės „30 Seconds to Mars“ fanai, kas ištiesų vyksta? 

Tam tikru kultu vadina ne tik kiti; žodžius „Yes, this is a cult“ galima išvysti grupės „Closer to the Edge“ klipe. Tik nereikia to priimti pernelyg rimtai ir dievobaimingai. Kalbant apie gerbėjus, natūralu, jog ten, kur susiduria daug skirtingų asmenybių su savomis nuomonėmis, nedideli konfliktai neišvengiami. Tačiau kaip ir kiekviena šeima, stengiamės būti draugiški, palaikyti vieni kitus ir bendromis jėgomis siekti tikslo.

Ar dažnai, ir kaip vyksta fanų suvažiavimai įvairiuose miestuose?
Šiuo metu daugiau veikiame internete, pranešame apie grupes naujienas, vykdomus projektus ir pan. Tačiau džiugu matyti, jog fanai patys imasi iniciatyvos daryti susitikimus savuose miestuose.
Prieš kiek laiko apie Jus skliste sklido straipsniai. (Prieš grupės koncertą.) Turbūt visiems knieti toks klausimas: kaip Jums tai pavyko? Kaip pavyko pasiekti šitiek daug?
Jei turi tikslą ir dirbi tam, kad jį pasiektum, sėkmė anksčiau ar vėliau nusišypso. Taip jau nutiko, kad koncertas padėjo atkreipti dėmesį ne tik į pačią grupę, bet ir į jos populiarinimui skirtą veiklą, taigi, ir į mus.
„Lithuanian Echelon“ atrodo rimta ir gana paslaptinga bei traukianti veikla. Ko reikia norint įsisukti į gerbėjų būrį? Kaip priimate naujokus?
Visų pirma, reikia mėgti Thirty Seconds To Mars muziką, turėti susidomėjimą grupe. Reikia ir noro nebūti pasyviam – buvimas Echelon nariu, kaip ir buvo minėta, apima įvairias akcijas, projektus. Be abejo, būtinas ir draugiškumas kitų žmonių atžvilgiu. O naujokams pakrikštyti skirtų ritualų neturime, tačiau džiaugiamės kiekvienu prisijungiančiu žmogumi.

 Kas planuojama artimiausiu metu? Galbūt atskleisite ateities planus? 

Planų tikrai yra, tačiau vis dar stengiamės juos „išgryninti“. Galime pasakyti, jog sieksime atgaivinti šiek tiek besnūduriuojantį lietuviškąjį Echeloną, skirti dėmesį su nauju albumu susijusiems projektams, kad visi kartu galėtume priminti mūsų mėgstamai grupei apie savąją šalį ir čia esančius gerbėjus.


Ką kiekvienas turėtų žinoti apie grupę ir jos gerbėjus?
Kaip grupės vokalistas Jared Leto yra pasakęs, Thirty Seconds To Mars bei jų gerbėjų bendruomenė yra ne kiekvienam, bet „for those who understand“ (tiems, kurie tai supranta). Thirty Seconds To Mars visada skatina ieškoti gilesnių prasmių, siekti aukštumų ir niekada nepasiduoti. Tad gerbėjai ir siekia tai daryti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Mes svajojame ir darome viską, kad įgyvendintume svajones.

 


Dėkui už pokalbį!

Štai toks interviu su „Lithuanian Echelon“. Prisipažinsiu – išsiuntusi klausimėlius labai nekantravau gauti atsakymus, nes išties „Lithuanian Echelon“ veikla susidomėjau neseniai. Grupę „Thirty Seconds To Mars“ , aišku, žinojau jau senokai. Bet gilintis į tai ką nuveikia jos fanai ir pati grupė, mane paskatino vienas komentaras po mano straipsniu. :) Džiaugiusi susipažinusi su „Lithuanian Echelon“ veikla.

O apie pačios grupės muziką taip pat galėčiau tarti keletą žodžių. Tačiau kai noriu viską išsakyti raštu, rodos, pristinga visko.

Nuostabi, ugninga ir be galo puiki muzika. Gerbėjus suburianti siekti tikslų, ieškoti gilesnių prasmių ir niekada nepasiduoti...

3 Komentarai

  1. Man tikrai labai patiko šis straipsnis! :) Įdomu buvo sužinot kas tie echalonai ir ką jie veikia,taip pat daugiau sužinojau apie grupę.

    AtsakytiPanaikinti