Paryžiaus gatvės mados

Sveiki visi! Šiandien į mano e.pašto dėžutę atkeliavo laiškutis nuo mūsų tinklaraščio skaitytojos su straipsneliu apie Paryžių. O tiksliau apie vyraujančią madą jame. Nieko nelaukusi pateikiu straipsnį Jūsų "teismui".
Na o dabar atsipalaiduokime ir pasivaikščiokime Paryžiaus gatvėmis kur stebina ne tik vietovė, bet ir žmonių stilius...
______

Mane, Paryžiuje buvusią porą kartų, labiausiai sužavėjo ne Triumfo arka, ne restoranai mažose senamiesčio gatvelėse, net ne Eifelio bokštas, kuris taip nuostabiai atrodo naktį, visas apšviestas ir spindintis, Prancūzijos simbolis ir pasididžiavimas. Labiausiai mane sužavėjo patys žmonės,  jų marguma, išskirtinumas. Kasdien sutikdavau tokių įdomių žmonių, kurių norisi tiesiog prieiti ir paprašyti kartu nusifotografuoti.


Paryžiečiai, skirtingai nei lietuviai, nebijo parodyti savęs, išreikšti savo fantaziją stiliumi. Galbūt todėl, kad žmonės - plačių pažiūrų, gatvėse niekas jų nebestebina, todėl žmonės nebebijo išreikšti save. Dar vienas, keistas dalykas - žmonės ten keistai įvertina orą. Tiesiog, tuo metu, apsiniaukę, yra kokie 10 laipsnių šilumos, gali sutikti tiek „kailiniuotų“ žmonių, kurių kojas puošia laiveliai, tiek vasarinėmis suknutėmis ir aulinukais pasipuošusių merginų. Lietuvius tai stebina, bet asmeniškai manau, jog tai gana įdomu, žmonės rengiasi dėl savęs, o ne kažkam įtikti, ar pritapti prie stereotipų.

Aš mėgstu stebėti žmones, man visada įdomu, kaip jie apsirengę. Pagal aprangą gali daug sužinoti apie žmogų. 

Nors yra patarlė „Nespręsk apie knygą iš viršelio“, bet kartais, vos pažvelgęs į viršelį, gali gana tiksliai nusakyti, ką rasi viduje.
Jau ir dabar Lietuvoje matau įdomiau apsirengusių žmonių, ir tai mane labai džiugina - lietuviai nepabijo išreikšti save rūbais. Manau, tai labai gerai, pati aš į madą nekreipiu per daug dėmesio, bet turiu stilių. Toks esminis paryžiečių skirtumas nuo mūsų tautiečių - jie turi stilių.
Dar vienas, didelis skirtumas, jog Paryžius- tautų marguma, t.y.,  galima sutikti tiek pietiečių,  juodaodžių,  šiauriečių bei azijiečių - ir ne kaip turistus, o kaip gyventojus.


Man patinka, kaip šie žmonės maišo stilius, ir gauna naują, niekur nematytą ir įdomų „mix‘ą“. Vinažinis, klasikinis, modernus ir naujas, džiazinis ar popsinis- tai tik keletas, paryžiečių labiausiai pamėgtų, įvairiai interpretuojamų stilių.Žmonės nebijo parodyti savo kūno, gal tai ir šokiruoja kokias močiutes, bet tai- viena saviraiškos formų. Apranga, įkvėpta garsių žmonių, filmų ar knygų - irgi neretas reiškinys.


Paryžius - įvairovė.  Naujoviškas mąstymas.
Naujos galimybės. Paryžius - vieta meniškai, kūrybiškai asmenybei .


Kam įdomu, žvilgtelėkit į šiuos blogus:  http://easyfashion.blogspot.com/ (nors prancūziškai, mane žavi nuotraukos);  http://streetpeeper.com/ (tobulas, įkvepiantis ir kitoks!); http://amoureusedemode.blogspot.com/ (ne gatvės mada, bet APIE madą).

______

Paryžiečių mada tikrai gali apsukti galvą. Atrodo viskas taip nuostabu ir ypatinga, be abejo merginos kurios svajojo nuvykti į Paryžių liks neabejingos šiam grožybių šurmuliui ir noras taps tik stipresnis. Baigiame kelionę po Paryžiaus gatves.
Norėčiau padėkoti straipsnio autorei! Man labai patiko! Tariu didelį AČIŪ!


Iki kito karto!

11 Komentarai

 1. Visada svajojau ir lig šiol svajoju nuvykti į Paryžių.. Paryžiečių mada - stulbinanti! Labai patiko, buvo įdomu, klaidų neradau, tik.. nelabai "prilipo" šriftas. Nereikėjo jo išryškinti. Straipsnio autorė tikrai turi talentą rašyti, dėstyti savo mintis, tad kviečiu ją sudalyvauti jau rytoj pasirodysiančioje rašytojų atrankoje! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. ^^Simona^^ pakoregavau truputį, tikiuosi, kad taip geriau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Smagu kad patiko:)
  -autore

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ir man patiko! Autore, būtinai sudalyvauk rašytojų atrankoje.:) Beje, galima apžvelgti ir kitų miestų madas. Būtų įdomu!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Gaila, kad autorė liko anonimu... nes gerų žodžių jai gailėti neįmanoma! Būtinai falyvauk atrankoje ir nebijok pasakyti, kad šią rašliavą parašei TU! Šiuo metu kaip tik esu Prancūzijoje, 500 km nuo Paryžiaus, Burgundijos regione (šalia Provanco)... čia vyrauja labiau Lanos Del Rey stiliaus kuklumas ir visai nepanašu į Paryžių... bet ir čia gražu! O po savaitės su puse kaip tik važiuosiu į Paryžių... Ačiū, kad privertei šios kelionės dar labiau laukti!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū abejom Simonom;DDDD ir Nijolei padėkoti norejau, kad sutiko:)
  -autore
  P.s. Gal tikrai sudalyvausiu...:/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ner uz ka, cia tau didelis ACIU! Labai smagu, kad atsiuntei savo straipsneli. :))

   Panaikinti
 7. O, kad taip būtų Lietuvoj, niekas nebijotų, visi rengtųsi kaip jiems patinka, o dabar vaikomės madas, ir sakom, koks "tolkas" pirkt jei kas antra turi? Tiesiog, galėtų viskas būti kaip Paryžiuje....

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dievinu Paryžių ir paryžiečių stilių!

  AtsakytiPanaikinti