Subkultūros


Sveikos !

Kaip vasara?
Šiandien norėčiau jums papasakoti apie subkultūras.

Kas tai yra?
Subkultūra — Žmonių grupė išsiskirianti savo gyvenimo būdu, turinti savo taisykles ir nuostatas.
Subkultūrų yra tikrai nemažai: Emo, gotai, pankai, baikeriai, hipiai, forsai, ir kt.

Aš papasakosiu apie pagrindines grupes.


1. Gotai.
Tikriausiai iš šalies atrodanti baugi ir liūdna žmonių grupė.
Ji atsirado apie 1980 metus, Junginėse valstijose.
Ji vienija individus, kuriuos sieja panaši muzika, mada, pomėgiai.
Įvaizdžiui sustiprinti dažnai naudojama juoda spalva, ekstravagantiškas makiažas bei šukuosena
Tipiškam gotui įvaizdžiui būdinga juodai nulakuoti nagai, auskarai įvairiuose kūno vietose. Viską gotai sieja su juoda spalva, nes jų gyvenimas „juodas“.

2. Hipiai
Sąvoka ,,hipis” daugumai žmonių asocijuojami su rūkančiu žolę ir skelbiančiu taiką ilgaplaukiu žmonėmis. Civilizacijos nepaliesti gėlių vaikai, siekiantys nevaržomos laisvės, nepaisantys įstatymų.
Ši subkultūra atsirado šeštajame dešimtmetyje, JAV.
Dauguma žmonių juos žino kaip „spalvotus“, margus žmones, kurie mėgsta platėjančias kelnes, juosteles ant galvų. taip pat jiems buvo privalomi ilgai plaukai - tiek vyrams, tiek moterims. Plaukai simbolizavo natūralumą. 
Keletas hipių žargono sąvokų:
Apsinešęs - girtas; bemba - būgnai; grajus - grojimas; kyras -alkoholis; kaikas - mikrofonas.
Tuo metu hipių stilius padarė nemažą poveikį to meto dailei, televizijai, muzikai. 
Iš jų subkultūros taip pat atsirado gerai žinomas ženklas -  taika (peace).

3. Forsai
Taip, taip. Visi manau girdėję juos. Manote, kad tai ne subkultūra? Tai tada labai klystate!
Forsai - žmonių grupė, kuriai priklauso savimi pasitikintys, gaujomis vaikštantys, smurtą ir ne toleranciją propaguojantys asmenys. Forsai atsirado Jungtinėje Karalystėje. Anglų kalbos žodynuose žodis angl. chav atitinkantis „forsą“, atsirado tik 2005 m.
Pagal priimtą stereotipą Lietuvoje forsais, marozais, buduliais,urlaganais vadinami agresyvūs, egocentriški, trumpai kirptų plaukų, treningus nešiojantys, gausiai alkoholį vartojantys, vairuojantys Volkswagen Golf, Audi 80 automobilius. Šio tipo žmonės dažniausiai nešioja žymių prekinių ženklų treningus kaip Nike, adidas. Batai būna tokios pat firmos gamybos kaip ir treningai. Pagrindinis jų maistas — kebabai, saulėgrąžos, skrudintos bulvytės. 

4. Emo
Emo - jaunimo srovė, prasidėjusi JAV, išpopuliarėjęs ir dabartinę formą įgavęs devinto dešimtmečio viduryje. “Emo” dar vadinamas emociniu, jausminguoju hardcore'u. Neseniai pasiekusi Lietuvą, "emo" banga įtraukia į savo gretas vis daugiau paauglių, kurie nori pademonstruoti savo naujas, negirdėtas, mažai kam suprantamas tiesas. Klasikinis "emo" nešioja „inkariukus“, cigaretės formos džinsus, auskariuką lūpoje, gausiai apveda akis juodu dažu. Nešiojama daug aprangos detalių su kaukolėmis. „Svarbi stiliaus dalis – šukuosena. Kirpičiai ant šono, dengiantys veidą, plaukai iškarpyti, dažnai iš nugaros pašiaušti. Populiariausia plaukus dažyti juodai, tačiau tai nėra būtina. Tarp "emo" merginų madinga įsisegti kaspinėlius į plaukus. Kai "emo" užklumpa depresija, jie negeria alkoholio, neslopina savo emocijų, o mąsto apie gyvenimo pabaigą. Pripažinsiu, man jų šukuosenos yra tikrai labai gražios.

Taigi, manau subkultūros nėra labai blogas dalykas. Jei žmogus nori išsiskirti ir turėti bendraminčių — kodėl gi ne? O ką Jūs manote apie tai? Už ar Prieš? Gal pats/pati esate iš tokių?

Šiandien neišvardinau visų subkultūrinių grupių. Patęsiu kitame straipsnyje.
Atsakykite į apklausą ! Man įdomi Jūsų nuomonė !


13 Komentarai

 1. Straipsnis patiko. Šiek tiek yra gramatinių klaidų. Labai užkliuvo žodis ''Patęsiu'', o šiaip viskas gerai :) Sėkmės kitame straipsnyje :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Įdomus straipsnis, tačiau norėjosi daugiau. Norėčiau paminėti, jog kiekviena subkultūra kovoja už savo įsitikinimus. Štai ko neparašei ir aš labai laukiau to. O iš tiesų, paėmei įdomią temą, o taip ir įdomiai parašei
  Su meile,
  S. S.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šiaip patiko visai, bet buvo labai panašus straipsnis. :) Žinoma 2 tikrai nepakenks. :) "Patęsiu" užkliuvo kažkaip. :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. O man straipsnis šiaip- perskaičiusi pavadinimą tikėjausi daugiau. Tema tikrai įdomi, turiu už tai pagirti. Bet man nelabai patiko straipsnio dizainas- skirtingi šriftų dydžiai,nekaip įterpos nuotraukos. Gramatinės klaidos taip pat rėžė akį. šiaip galėjai daugiau papasakoti apie subkultūrų elgesį, požiūrį į gyvenimą (tuo klausimu pritariu Simonai S.), taip pat įdėti daugiau nuotraukų, iš kurių būtų galima dagiau sužinoti apie aprangą. Ir dar dėl įžangos- kitą kartą stenkis ją parašyti profesionaliau, be jokių 'kaip vasara' ar pan. Todėl spaudžiu "Ačiū":)
  Čia tik mano nuomonė ir patarimai, sėkmės ir toliau!;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. O man labai patiko tiek straipsnio tema, tiek išpildymas.
  Truputį juokinga kaip skaitytojai labiau gilinasi į straipsnio klaidas ir ten viską detaliai tikrina.. Manau dėl tokių komentatorių daugelis merginų ir pabūgsta rašyti čia. Gražus išdėstymas, gana informatyvus straipsnis. Like! Be to galėtum parašyt ir antrą dalį, su kitomis subkultūromis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Mieloji B, rašanti mergina turi rašyti teisingai. Klaidos netoleruojamos žurnaluose, knygose, tad neturėtų būti toleruojamos ir čia. O kalbant apie patį straipsnį - man patiko! Informatyvus, įdomus straipsnis. Dažnai būna, kad tik akim permetu straipsnį, o šį perskaičiau žodis žodin. :) Spaudžiu visas 3 knopkes (reakcijas) ir sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gintarija, nenoriu veltis į bevertes diskusijas, bet nesutinku pilnai su tavo nuomone. Žurnaluose ir knygose rašo suaugę žmonės, baigę aukštąsias mokyklas, o čia - paaugliai.
  Ir aš nesakau, kad rašytojos čia turėtų atsipalaiduoti ir rašyti be nosinių raidžių, bet kabinėtis ten prie kiekvienos klaidelės, ar kablelio - kvaila.
  Be to prie knygos yra dirbama ne pora valandų ir ją redaguoja tikrai ne vienas žmogus, todėl reikėtų atsižvelgti į žmogaus pastangas, o tada kabinėtis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. nežinau jau kiek kartų buvo tokia pat tema kelti straipsniai.
  informacija nukopijuota, tema nėra nei nauja nei kažkuo stulbinanti.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kopijuota? taip, taip, iš mano galvos nes visą tai rodė per mūsų geografijos pamoką, todėl norėjau su jumis pasidalinti. Visas tas "kopijavimas" tai tik iš Geografijos mokytojos pateikto pristatymo. ^^

  AtsakytiPanaikinti
 10. O kur metalistai, skinai, pankai ir panasiai ? :)
  Siaip straipsnis sausokas, apie kiekviena kultura galima butu informacijos ir daugiau ideti. ;)

  AtsakytiPanaikinti