Sunku? Lengva?

Sveikučiai! Šiandien norėčiau pakalbėti apie tai kas sunku ir kas lengva mums gyvenime. Juk būna visokių akimirkų, visokių ir reikia. Tik problema ta, kad mes kartais nesuprantame kas yra svarbu ir galime įskaudinti kitą žmogų negalvodami.

* * *

-Lengva yra užimti vietą taksofono būdelėje.
-Sunku yra užimti vietą kažkieno širdyje.

Užimti vietą taksofono būdelėje, autobuse, eilėje yra tikrai lengva. Ir nereikia sakyti, kad žmonių spūstis ir panašiai. Tačiau užimti vietą kažkieno širdyje yra nepalyginamai sunkiau. Žmogus yra tokia asmenybė kuri turi savo nuomonę ir yra individuali. Taigi norint patekti į žmogaus širdį turi puikiai pažinoti patį žmogų ir nuoširdžiai siekti jo palankumo, o ne vien norėdamas naudos. Draugai taip pat nelimpa kaip musės prie medaus. Vietą jų širdyse taip pat reikia užimti, kitaip neturėsi tikro draugo ir galop jusi tik vienatvę ir tuštumą. Draugai kurie yra per lengvai pagaunami yra ne tokie koks yra vienintelis kuris gali išklausyti ir sunkiu metu tau padėti.

* * *
-Lengva yra matyti kitų klaidas.
-Sunku yra pripažinti mūsų pačių klaidas.

Juk visada yra lengviau matyti kito klaidas ir komentuoti jas? Juk sunku yra pripažinti, kad pats ką nors padarei ne taip? Taip. Kad ir kaip bebūtų turbūt visiems yra taip nutikę. Net ir nenorom kartais imi lepteli kitam ką šis ne taip padarė. Tai ypač matyti šių laikų jaunime. Kai kurie tiesiog nesugeba pripažinti savo klaidų, o geriau stengiasi išryškinti kito klaidas, kad įtarimas nespėtų kristi ant tavęs.

* * *
-Lengva yra įskaudinti mus mylinčius žmones.
-Sunku yra išgydyti šią žaizdą.

Įskaudinti mus mylinčius žmones mes galime be galo greit. Tereikia neapgalvojus pasakyti ką nors ne tokio. Galbūt to ir neturėjai galvoje, tačiau kaip sakoma - žodis, ne žvirblis. Jo nesugausi, nesugrąžinsi, o padarytą žaizdą teks ilgai ir kantriai gydyti. Mes esame žmonės ir turime jausmus, savigarbą. Mes sugebame atleisti, bet taip pat ir sugebame nekęsti. Nors ir į atsiprašymą reaguojame teigiamai, tačiau mes galime ilgai laikyti paslėptą nuoskaudą. Todėl visiems patarimas - saugokite Jus mylinčius žmones.


* * *
-Lengva yra kitiems atleisti.
-Sunku yra prašyti atleidimo.

Dažniausiai į "sorry" ar "atsiprašau" atsakome - žinoma, nieko tokio. Tačiau tai ne tas pats kaip nuoširdžiai paprašyti atleidimo. Kad ir kaip bebūtų, tas paprasčiausias žodelis - atsiprašau - retai sutinkamas mūsų žodyne. Tiesiog mes nesugebame nuoširdžiai prašyti atleidimo įskaudinę mums brangius žmones. Ir ne tik brangius. Juk kai buvome dar maži, mokytoja dažnai už pasakytus negražius žodžius klasiokui liepdavo atsiprašyti. Ir tą žodelį "atsiprašau" būdavo tikrai sunku ištarti. Tačiau, vis dėl to, turėtume įskaudinę ką nors nuoširdžiai atsiprašyti.

* * *
-Lengva yra švęsti pergalę.
-Sunku yra garbingai pralaimėti.

Argi ne taip? Vis daugiau žmonių sunku yra garbingai pralaimėti ir į tai žvelgti su šypsena. O tada atsiranda įvairios mintys kaip kitą kartą "nukenksminti" priešininką. Tai vadinama kerštu. Tačiau juk garbingas pasidavimas ar pralaimėjimas dar ne pasaulio pabaiga? Juk mes galime keltis ir žengti toliau su mintimi, kada nors galbūt pavyks laimėti kovą.. Juk kiekviena pralaimėta kova yra tik paskatinimas siekti daugiau. Paskatinimas ieškoti daugiau žinių toje srityje, o ne pastūmėjimas kerštauti ir sumenkinti priešininką jei šis viską pasiekė savo jėgomis.

* * *
-Lengva yra sapnuoti kiekvieną naktį.
-Sunku yra kovoti už savo svajonę.

Juk svajoti ir sapnuoti yra lengviau nei keltis ir bėgti svajonės link? Žinoma, reikia nepamiršti, kad visos svajonės yra įgyvendinamos jei tikrai šito nori. O dabar stojamės ir parašome žinutę savo simpatijai: Šiandien puiki diena, gal norėtum pasivaikščioti?
Ir matysi kaip reikalai ims gerėti. Svajoji tapti gydytoja? Kosmetologe? Pasiskaityk apie tai daugiau internete ir susikviesk drauges. Padarykite viena kitai makiažą. Bus ir praktika, ir malonus laiko praleidimo būdas.

* * *
-Lengva yra sakyti, kad mylime.
-Sunku tai įrodyti kiekvieną dieną...

Myliu, myliu, myliu, myliu! Nejau netikite? Galbūt... Todėl reikia savo meilę įrodyti. Meilę šeimai... Meilę draugui, draugei... Galbūt užtenka tik žodžių, ir įvairių smulkmenėlių, kad žmogus pasijustų mylimas. Tačiau jei tu parodysi kaip myli kitus, jie taip pat atsidėkodami rodys tau dėmesį. Todėl ir tu jausiesi gerai, ir tave mylintys žmonės.


* * *
-Lengva yra kitus kritikuoti.
-Sunku yra pačiam keistis...

Būtent... Mums sunku pastebėti save ir tai kokie mes esame. Kritika padeda, tačiau geriau nutylėti kandžias pastabėles, nes juk tu nežinai ar kitam viskas gerai? Gal jam dabar sunku dėl kokių nors priežasčių, o tu tik labiau paaštrinsi situaciją. Pirmiausia visada reikia pradėti nuo savęs. Kad ir kaip sunku reikia keistis jei kai kurios ydos nemalonios tau ir aplinkiniams. Bet dažniausiai mes pradedame nuo kitų, ir taip juos skaudiname. O kai kas nors atkreipia dėmesį ir į tave - būna per vėlu. Tada būna skaudžiausia.

* * *
-Lengva yra gauti.
-Sunku yra duoti.

Smagu kai visi tau yra palankūs ir nusiteikę tau padėti, tačiau taip bus neilgai jei tu neimsi visko į rankas. Juk galop niekas nenorės tau padėti jei tu nepadėsi kitiems. Tai lyg ratas. Ir to rato nereikėtų nutraukti, nes iškrisi pats. Todėl reikia stengtis padėti, stengtis, kad tave prisimintų dėl gerų poelgių. Klaidas taip pat reikia taisyti, iš klaidų mokytis ir jų nekartoti. Juk jei jos bus įrašytos tavo gyvenimo lape, jos taip ir liks - bjaurios juodos dėmes. Geriau stengtis daryti gerą ir tau viskas grįš su kapu. 


Tai tiek šiam kartui. :)
P.S. Jūs vis dar galite siųsti savo piešinius konkursui kuriuos publikuosiu pirmadienį.  

0 Komentarai