,,Tik su dukra‘‘ – Neišgalvota ,,kultūros kalinių‘‘ istorija.


EGLĖSveiki, nors už lango šviečia saulė, bet vis vien ateina ir lietingų dienų. O kad per ją nebūtų nuobodu, patariu bibliotekoje paieškoti  Betty Mahmoody ir William Hofler tikrais faktais paremtos knygos  ,,Tik su dukra‘‘.

 
Šios knygos istorija – dažnai pasitaikanti realybėje. Ji yra apie skirtingų kultūrų moterį bei vyrą. Betė su savo dukra Mahtoba bei vyru Mūdžiu išvyko į jo gimtinę, dviems savaitėms. Betė nebuvo sužavėta Irano sąlygomis bei papročiais: visur nešvaru, maistas valgomas su tarakonais, o Mūdžio šeima jai ir dukrai simpatijų nerodė. Tačiau tai dar ne viskas: Mūdis turėjo kitų planų, tad mama su dukra tampa tironiškos kultūros kalinėmis: draudimas išeiti iš namų, bendrauti su giminaičiais bei smurtas už tai, jeigu žmona ką nors pasakė ne taip. Tačiau vyrui nežinant, ji susipažįsta su gerais žmonėmis, kurie padeda ištrūkti iš vyro ,,pančių‘‘.
Šią knygą patariu perskaityti tiems, kam įdomios tikros, gyvenimiškos istorijos. Tiems, kurie domisi Irano kultūra, ir galiausiai toms, kurios žada tekėti už svetimšalio.


Mano nuomonę sužinojote, o dabar paskaitykite ką mano kiti:

Gabijos nuomonė:

Man labai patiko ši knyga. Ji itin įtraukianti ir verčianti pamąstyti. Mane privertė susimąstyti apie tai, kad įstatymas ne visad gina žmogų. Knyga parodo stiprius tarpusavio santykius, nesavanaudiškumą. Puikiai parodyta Irano situacija, atsispindi žmonių mąstymas. Tikrai verta perskaityti knyga! :)

Lauros nuomonė:

Pati geriausia mano skaityta knyga, ji mane taip sukrėtė, kad skaitydama net kelis kartus apsiverkiau, kas šiaip man nėra labai būdinga. Praėjo keletas mėnesių, kai perskaičiau šią knygą, bet vis dar negaliu į rankas paimti jokios kitos knygos, man taip visada būna, kai perskaitai gerą knygą, norisi padaryt pertrauką, nes po tokių knygų kitos tiesiog nesiskaito...
Indrės nuomonė:

Nereali knyga! Paremta tikrais faktais. Rekomenduoju, o ypač toms moterims (merginoms), kurios žavisi rytų kultūromis ir arabų šalių vyrais. Lengvai skaitoma. Tiesiog taip užkabino nuo pirmų puslapių., kad negalėjau atsiplėšt ir perskaičiau per 2 dienas.


Tikiuosi,jog sudominau :)
Jūsų Eglė :)

2 Komentarai

  1. Skaičiau šitą knygą, net apsiverkiau, tačiau knyga tobula.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Norėtųsi tvarkingesnio išdėstymo, dizaino. Spaudžiu naudinga. :))

    AtsakytiPanaikinti