Trumputė pamokėlė: ar žinote kad?

Nijolė

Šiandieną nusprendžiau Jums pateikti kelis įdomius faktus kurie manau figūruoja mūsų kasdienybėje. Galbūt daugelis Jums bus žinomi, tačiau pasikartoti visada yra gerai. Taigi pradedame analizuoti teiginius:

 1. Šypsodamasis žmogus naudoja vidutiniškai 17 raumenų.
 2. Susiraukdamas žmogus naudoja vidutiniškai 43 raumenis.

Palyginus šiuos du faktus galime daryti išvadas. O kokios jos? Šypsotis, žinoma, reikia kuo daugiau šypsotis ir jokiu būdu nesiraukyti. Merginoms tai ypač svarbu, juk nenorime anksčiau pasenti, tiesa? O be to šypsena gali pritraukti begalinę laimę, meilę, visų vaikinukų dėmesį ir aplinkybes kurios bus palankios tik tau. Šypsena taip pat yra ir geros savijautos dalis. Kuo daugiau šypsositės tuo daugiau gerų emocijų grįš jums. Ir netgi su kaupu! Šypsenomis reikia dalintis, juk jos nušviečia gyvenimą ir paskatina džiaugtis, kad ir paprastais niekučiais. Visada raskite laiko nuoširdžiai šypsenai!

 

 1. Žmonės kalba vidutiniškai 120 žodžių per minutę.

Jūs tik pagalvokite! Netgi suskaičiuota kokiu greičiu mes kalbame. 120ž/min. Aišku mes ne mašinos, tačiau kalbėti reikia. Ir kuo daugiau. Yra nustatyta, kad žmogus negali ilgai išgyventi neturėdamas pašnekovo. Kad ir kaip prastai jaustumeis, jokiu būdu visam laikui nereikia atsiriboti nuo pasaulio ir užsisklęsti savyje. Išsikalbėjimas padeda daugeliu atveju.

 1. Fiziškai neįmanoma nusičiaudėti atsimerkus. Čiaudant žmogaus širdis sustoja.

Ar bandėte kada nors nusičiaudėti atsimerkus? Galbūt, o dažniausiai turbūt tiesiog pamirštame, kad norėjome pabandyti. O galbūt geriau ir nebandyti? Gal yra kokia priežastis dėl kurios tikrai neturėtume čiaudėti atsimerkus? O jei ims ir iššoks akys? Nenoriu gasdinti, tačiau puikus faktas susimąstymui ir pagalvojimui apie tai: Kas būtų jeigu būtų?
O dabar imkime ir suskaičiuokime kiek kartų mūsų gyvenime mums buvo sustojusi širdis. Apie tai galvojant ima darytis baugu. Juk varikliukas kuris kiekvieną dieną dirba nenuilsdamas ima ir sustoja vien nusičiaudėjus...

 1. Stipriausias kūno raumuo yra liežuvis.
Kaip būtų smagu jei liežuvis galėtų už mus nudirbti sunkiausius darbus. Koks stiprus yra liežuvis, taip pat įrodo ir anksčiau iškeltas faktas – 120ž/min. Smagu ar ne? O kieno liežuvis stipriausias? :D


 1. Vidutiniškai žmogus per metus susapnuoja 1460 sapnus.

Miegas, sapnai yra saldučiai, ir dantų nuo jų neskauda. Todėl miegokime į valias. Miegas yra be galo svarbus organizmo vystimuisi. Kuo ilgiau miegosime, tuo mūsų savijauta bus puikesnė. Miegas yra be galo svarbus taip pat ir išvaizdai. Juk jei puikiai išsimiegosime ir sapnuosime kuo daugiau mielų mums sapnų vėliau nereikės pajuodusių paakių slėpti po makiažo kauke.

 

 1. Moterys mirkčioja dvigubai daugiau už vyrus.

Ne bereikalo moterys gali visus sužavėti vien žvilgsniu. Guvus ir linksmas žvilgsnis yra be galo svarbus bendraujant. Juk akys gali būti svarbiausi traukos taškai, nuo kurių vaikinai turėtų nenuleisti savų akių.

 1. Per visą gyvenimą moteris suvalgo apie 20 kg lūpdažio.

Koks skaičius... Ir dar kilogramais... Na, bet manau toks skaičiukas gresia ne visoms. Juk ne visos dažosi nesustodamos, o be to, čia paminėtas lūpdažis, o galbūt yra vegetarių kurios naudoja lūpų blizgį? :)

 1. Šokolade yra ne vien daug riebalų, cukraus ir kalorijų. Jis turi dar ir vitaminų A, B1, B2, geležies, kalcio, kalio bei fosforo, kai kurios jo rūšys – net daugiau negu obuolys, indelis jogurto arba porcija varškės.

Oho, juk šokoladas yra bene mėgstamiausias visų saldumynas. Taigi, galime iš šio fakto teigti, kad šokoladą valgyti yra sveiką. Jei po ranka neturi jogurto ar obuolio – čiupk šokolado plytelę. Tačiau, kad ir koks nuostabus būtų šokoladas – visko reikia su saiku.

 

 1. Los Andžele automobilių yra daugiau nei žmonių.

Tai turbūt jau visiems be galo įgrisusi problema. Didelis užterštumas ir taip toliau. Tačiau tai ištiesų yra didžiulė blogybė kurie kenkia sveikatai. Išmetamosios dujos yra labai nuodingos ir dėl jų miršta žmonės, gyvūnai, augalai... Šis faktas parodo, kad apskritai pasaulyje mašinų yra daugiau nei žmonių, bet kam to reikia? Kam žmogui dvi mašinos? Kodėl neužtenka dviračio ar galų gale vienos mašinos? Juk taip prisidėtume prie gamtosaugos. Jei visi pasistengtume, Žemė vieną dieną nesudegtų dėl vis didėjančių skylių ozono sluoksnyje.

 1. Uodas – tai gyvūnas, dėl kurio kaltės pasaulyje miršta daugiausiai žmonių.

Ne bereikalo yra sakoma, kad uodai – mažieji vampyrai. Dėl jų žūsta bene daugiausiai žmonių. O kaip jau visiems žinoma jų atakos vyksta vasaros mėnesiais. Kai susimąstai apie šią problemą, yra sunku patikėti kaip gali būti, kad toks mažas padarėlis gali sukelti šitiek daug blogo? Ogi taip – tyliai, tyliai, kaip mirtina liga.

 1. Zebras yra baltas gyvūnas su juodais dryžiais.

Ir viskas, užteks spėlioti kaip ištikrųjų yra! Ši dilema jau išspręsta. Zebras yra baltas su juodais dryžiais. Galbūt jau buvote tai girdėję, tačiau juk smagu prisiminti tuos ginčus su mokytojais ir draugais apie tai koks gi vis dėl to yra zebras.

 

 1. Katinas – vienintelis gyvūnas, nepaminėtas Biblijoje.

Šis faktas puikiai pasitarnauja tiek biologijai, tiek istorijai. Asmeniškai man, šiais metais, gamtos mokslų popietėje, teko su komanda atsakinėti į klausimus tarp kurių buvo ir šis: Koks vienintelis gyvūnas nepaminėtas Biblijoje? O kaip visi tarakonai, drakonai, krokodilai ir šikšnosparniai? Jie visi buvo paminėti Biblijoje? Taigi, pasirodo vieninteliai katinėliai buvo užmiršti.

 1. Šunys gali girdėti garsus, kurių negirdi žmogus.

Daugelio numylėtiniai šunys pasižymi puikia klausa. Bet kuris gali tai patikrinti šnabždėdamas ir stebėdamas šuns elgesį. Taip pat, jų gerą klausą parodo tai kaip jie kraipo galvą į šonus reguodami į skirtingus garsus.

 


Šiam kartui tiek. Tikiuosi, kad bent kiek sudominau. :)
P.S. nepamirškite siųsti savo piešinių konkursui. ( forever.best@gmail.com )

10 Komentarai

 1. Patys faktai buvo idomus, bet tavo komentarai po jais- man nelabai, atrodė, kad kartais nusisnekedavai truputi. Tad spaudziu naudinga. tokia mano nuomone:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gali buti, kad ir nusisnekedavau, siandien turejau mokyklos metrasti rasyti, tai cia gal siek tiek persistengiau. :D

   Panaikinti
 2. O man patiko! Ir net gi labai.. :) Faktai tikrai įdomūs, ir daugelio net gi nežinojau. Man patiko tavo aprašymai po teiginiais. Nemanau, kad ten nusišnekėjai, bet radau keletą stiliaus klaidų.. O kalbant apie gramatines klaidas, jų beveik nebuvo - šaunu! :) Spaudžiu visas tris reakcijas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Simona, dėkui! Smagu, kad patiko! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko ir informacijos daug ir tavo pamastymai idomus:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Galbūt Simona nerado gramatinių klaidų, bet a radau ir jos rėžė akį. "nebereikalo" - ne be reikalo, "reguodamiį" - reaguodami daug kablelių nepadėta, todėl mintis kažkaip ne taip išskirta gaunasi. Šiaip pasirinkai tikrai gerą temą, parinkai gerą pavadinimą, tik ar man vienai nerodo paskutinio paveikslėlio? :) O šiaip, dizainas pusė velnio, bet tikiu, kad galėjai dar geriau, spalvingiau! Iš tiesų nemažai faktų jau žinojau. Tik su lūpdažiu man neatitinka, nenaudoju aš jo. :D Manau, šis straipsni tikrai neblogas, bet gali ir geriau. Pliusas, kad naudingą ir gerą temą pasirinkai. Spaudžiu ačiū ir naudinga.Kitą kartą, kai nerėš akių klaidos, spustelsiu ir patinka. Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Čia toks paradoksas. Aiškinu apie klaidas ir pati pridarau. :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gintarija, skubėjau labai. Po to kai įkėliau ir dar kartą skaičiau - radau ir aš. :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Manau tie visi vitaminai tik juodajame šokolade randami..

  AtsakytiPanaikinti