Žengti pirmąjį žingsnį...


Ką mes veikiame vasarą? Važiuojame į stovyklas, aplankome gimines, nuvažiuojame į naują vietą, kurioje neturime draugų, sportuojame, o gal tiesiog nuvažiuojame pas kokią tetą ir sėdime nieko neveikdamos, nes tiesiog nėra su kuo kažką veikti? O gal, tau taip pat kaip ir man, sunku pasiryžti pirmajam žingsniui? Ką reikia daryti? IŠDRĮSTI SUSIPAŽINTI SU NAUJAIS ŽMONĖMIS. Kaip ir kur tai padaryti? 

Pirmiausia reikia įveikti baimę, kuri trukdo mums užmegzti naujas pažintis.

NESĖDĖK UŽSIDARIUSI

Yra žmonių, kuriems nepatinka šiluma. Niekur neisiu, nes karšta, tingisi, nenoriu, palauksiu vakaro - tai tikrai kai kurių mūsų pasiteisinimai sėdint namie prie kompiuterio ar gulint lovoje su telefonu rankose. Eik iš namų, apsidairyk, mėgaukis gražia diena ir atsiverk naujoms pažintims.


ŠYPTELĖK, PASISVEIKINK, SUSIPAŽINK

Nusišypsoti nėra sunku. O jei ir kitas žmogus atsako šypsena, reikia nebijoti ir pasisveikinti. Prisimink, kad nepažįstami žmonės nėra priešiški,  net jei mes galvojame kitaip. Pavyzdžiui, juk ir tu kažkam galbūt atrodai priešiškai nusiteikusi, bet juk tokia neesi? 
Įsidėmėk, kad ne tik tu viena bijai užmegzti pirmąjį pokalbį, bijo dauguma, o išdrįsta tik mažuma.NEUŽSISKLĘSK

Svarbu yra sau pasakyti, kad žmonės visi vienodi, ir su dauguma iš jų tikrai įmanoma susidraugauti. Nesusidaryk blogos nuomonės iš karto, nenuteik savęs pesimistiškai, kad nepavyks, ar nevyks sklandus pokalbis.
Svarbu yra pratęsti pokalbį po "labas". Galbūt vertėtų prisistatyti, pasakyti kokį nors sakinį apie save ir pasidomėti kitu žmogumi. Tačiau pokalbis priklausys nuo situacijos, kurias aptarsiu kiek vėliau.
Svarbiausia yra išdrįsti žengti pirmą žingsnį.

Prisimink, kad negimei pažinodama savo dabartinių draugų. Tu su jais susipažinai. Juk nebuvo labai sunku, ar ne? Žinoma, nebūna  taip, kad visi visada nusiteikę bendrauti, jei kas nors bus šaltas bendraujant, galbūt jis tiesiog blogos nuotaikos, ar skuba namo po sunkios ir varginančios dienos.

KUR GALI SUSIPAŽINTI SU KITAIS? 
Tokių vietų yra labai daug, tiesiog reikia norėti ir nesėdėti vienoje vietoje, laukiant, kol patys žmonės pas tave ateis.

GALI TAPTI SAVANORE
Nesvarbu kur tu būsi savanore. Gali eiti į gyvūnų globos namus, renginius, savanoriauti įvairiose organizacijose. Gali susipažinti ne tik su bendraamžiais, kolegomis, bet ir su žmonėmis iš kurių gali pasisemti naujų vertybių, siekių, išgirsti naudingų patarimų ar net pati gauti kažkokios pagalbos.
BŪK DRAUGŲ KOMPANIJOSE 
Draugė pakvietė nueiti pasivaikščioti su jos draugais, kurių tu nepažįsti? Puiku. Eik, megzk pažintis, palaikyk santykius su jais, ir vėliau tau net nereikės draugės, kad galėtum toliau su jais bendrauti.
VAŽINĖK AUTOBUSAIS 
Žinau, kad labai malonu sėsti pas tėvus į automobilį ir nuriedėti patogiai atsisėdus į tau reikiamą vietą, tačiau čia tu nesutiksi naujų žmonių. Lipk į autobusą, skleisk teigiamą energiją, gaudyk žvilgsnius, šypsenas ir ženk pirmąjį žingsnį link naujų pažinčių.
PASIVAIKŠČIOK VIENA
Prisipažink, kiek kartų tau nusišypsojo koks gražus vaikinas, kai tau už nugaros ėjo tėtis? O kiek kartų parduotuvėje nešdama mamai į vežimą makaronus atitrenkei į kokį nors gražų, nematytą žmogų? Kiek kartų pagalvojai "o jei būčiau viena, būčiau galėjusi susipažinti"? Skirk kokią dieną sau, pasivaikščiok, apsipirk, suvalgyk ledų, ir galbūt kieno nors šypsena peraugs į puikią draugystę.

Svarbiausia, pasitikėk savimi. Nes Tu esi nuostabi.:)

2 Komentarai