Keisčiausios fobijos

Maži bijodavome tamsos ir vaiduoklių. Kai kurie šias baimes nugalėjo, o kiti jas dar tebeturi. Tačiau, kai augame, baimių daugėja, ir kai kurios jų perauga į fobijas. Šįkart kviečiu susipažinti su pačiomis keisčiausiomis egzistuojančiomis fobijomis.
 
Pirmoji fobija: Dendrofobija
Yra žmonių, kurie bijo medžių. Jie vengia parkų, miškų, pušynų. Būdami miške, jie jaučiasi įkalinti, be to, jiems gali padažnėti pulsas ir kvėpimas, gali ištikti panikos priepuoliai. Tačiau nuo šios baimės kenčiantys žmonės dažnai stengiasi savo fobiją paversti juokais, ją slepia. Dauguma dendrofobijos pacientų mišką vadina "blogiu" arba "tamsa".

Antroji fobija: Spektrofobija
Daugumai žmonių ši fobija atsiranda po sunkių fizinių ar protinių baimių. Jie šventai tiki, jog už kiekvieno kampo tykoja vaiduokliai, šmėklos ir kiti paranormalūs reiškiniai. Nuo šios baimės kenčiantys žmonės yra įsitikinę, jog šmėklos nori juos sunaikinti. Ši baimė pasireikšti gali įvairiai: nuo paprasčiausio nerimo iki panikos priepuolių ar alpimo, todėl bijantys paranormalių reiškinių gali bijoti eiti į mišką ar bet kur kitur, kur yra mažai žmonių ir yra tamsu. Kaip bebūtų, tyrimai parodė, jog tai itin reta fobija, tačiau bijantysis šią fobiją diagnozuoja pats sau.

Trečioji fobija: Ablutofobija
Nuo šios fobijos dažniausiai kenčia vaikai. Ši fobija keista tuo, jog jie bijo ne vandens, o... jie bijo praustis. Ši baimė atsiranda ne šiaip sau. Visos fobijos atsiranda nuo praeities įvykių, todėl šioji ne išimtis. Pacientai praeityje yra patyrę emocingų įvykių, po kurių atsiranda komplikacijų - fobijos.


Ketvirtoji fobija: Nomofobija
Daugelis nedrįstų šią baimę pavadinti fobija, nes tai jau darosi panašu į paranoją. Pacientus persekioja nepagrįsta baimė likti be susisiekimo prietaiso - telefono. Žmonės, kurie turi nomofobijos baimę, bijo netgi į tualetą nueiti be telefono. Pastoviai tikrina mobilųjį, ar niekas neparašė, ar nėra praleistų skambučių. Taip pat jie dažnai įkrovinėja prietaiso bateriją, kad tik neišsikrautų! Ši fobija dažniausiai pasireiškia paaugliams, o senyvo amžiaus žmonės šiai baimei yra atspariausi.


Penktoji fobija: Metifobija
Keista, bet egzistuoja žmonių, kurie bijo alkoholio. Na, ne visai jo. Jie bijo alkoholikų bei alkoholio padarinių. Metifobikai vengia vestuvių, šeimos susibūrimų, švenčių, barų, restoranų ir visų kitų vietų, kuriose vartojamas alkoholis. Bijantieji šalia geriančių alkoholį žmonių jaučiasi įvairiai: vienas gali tiesiog nepatogiai ir nemaloniai jaustis, o kitam gali prasidėti panikos priepuoliai.


Šeštoji fobija: Homichlofobija
Žmonės, kurie turi rūko baimę, paniškai jo bijo. Jie bijo išeiti į lauką, kai ore tvyro rūkas, o baimė jiems pasireiškia stipriai - pacientus ištinka panikos priepuolis. Kenčiantieji savo vaizduotėje susikuria milijoną vaizdinių su rūku, todėl tai juos skatina dar labiau bijoti rūko. Homichlofobijos atvejai yra užfiksuoti 67 valstybėse.


Septintoji fobija: Chorofobija
Ten, kur šoka žmonės, chorofobija sergančių žmonių tikrai nepamatysi. Mat jie labai bijo šokančių žmonių. Jie vengia didelių susibūrimų, o jeigu tenai patenka, juos gali ištikti panikos priepuolis, padažnėti kvėpavimas bei pradėti pykinti.

Aštuntoji fobija: Kaliginefobija
Nuo šios keistos baimės kenčia dažniausiai vyrai, bet kaliginefobija nepralenkia ir moterų bei vaikų. Sergantieji bijo tik gražių bei puikiai atrodančių moterų. Pacientai pamatę savo baimės objektą pradeda prakaituoti, padažnėja širdies pulsas ir kvėpavimas, pradeda pykinti bei gali ištikti panikos priepuolis.

Devintoji fobija: Emetofobija
Šioji baimė labai keista - ja sergantys bijo būti apsuptam vemiančių žmonių, arba pačiam vemti. Jie neina į vakarėlius, stengiasi nevalgyti viešumoje. Neretai jie iš vis nevalgo, todėl dažnai pasitaiko atvejų, kada nuo šios fobijos pacientai suserga anoreksija.


Dešimtoji fobija: Skopofobija
Žmonėms, kurie turi šią fobiją, labai nepatogu ir nesaugu gyventi, nes jie įsivaizduoja, jog yra stebimi. Kiekviename žingsnyje jie gali išsigąsti. Pavyzdžiui, vairuojantys automobilį jie gali pamanyti, jog juos kažkas stebi, todėl panikos priepuolis neabejotinai sukeltų avariją. Skopofobikai stengiasi išvengti lankymosi viešose vietose, kaip prekybos centras ar kt.

Ar žinojote bent kelias fobijas iš išvardintų? Kuri jums pasirodė keisčiausia?

Prašau atleisti,
jog taip ilgai nesirodžiau.
Greta. 

Šaltiniai: alfa.lt; delfi.lt; 15min.lt

16 Komentarai

 1. Puikus staipsnis! Tikrai nežinojau, kad gali būti tokių keistų fobijų... Buvo įdomu skaityti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai ačiū! Vaa, aš irgi nežinojau, kol nepasidomėjau -.- :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Įdomus straipsniukas, bet.. man atrodo, kad aš visas tas baimes jau kažkokiame straipsnyje ne šiame puslapyje esu skaičiusi. :>

  AtsakytiPanaikinti
 4. Keisčiausia pasirodė gražių moterų baimė.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Estera, stengiausi fobijas traukt iš skirtingų straipsnių, bet visuose trijuose straipsniuose buvo panašios fobijos... -.- Bet jeigu norėjai pasakyti, kad straipsnis nuplagijuotas, tai tikrai ne, nes informacija tokia pat (juk negaliu iš oro susigalvot) tik žodžiai, sakiniai mano. :)
  Anonimiškas, man ši baimė irgi labai keista... :DD

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nomofobija tai tikriausiai,kelios mano draugės turi,nes jom įprotis pasidares kas minutę pažiūrėt ar kas neparašė:D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai patiko! Kai kurios fobijos, labai įdomios ir niekada negirdėtos. :) Ačiū ir sėkmės! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Smagu, jog patiko. :) Tau taip pat linkiu sėkmės ;3

  AtsakytiPanaikinti
 9. Oho, kiek negirdetu fobiju! Istiesu idomu! Man straipsnelis patiko! :))

  AtsakytiPanaikinti
 10. Tiesą sakant, nė vienos fobijos nežinau, tad buvo labai įdomu skaityti! Aš pati l. bijau vabalų, ypač erkių - ant visų pirštų nesuskaičiuosi, kiek kartų buvau nualpus....

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ir kas gi tau šią temą pasiūlė, a? ;D O šiaip - šaunuolė, tvarkingas išdėstymas, įdomus ir naudingas staraipsnis. 3 reakcijos garantuotos. Gintarija ;p

  AtsakytiPanaikinti
 12. Nijole, ačiū! :)
  Emma, keista fobija erkių :o :D Niekad negirdėjau tokio atvejo :D Ačiū!;3
  Gintarija, tu pasiūlei, tu:/ :D ačiūū labai :* ^^

  AtsakytiPanaikinti
 13. Pasirodo aš esu Spektrofobė :o pagaliau sužinojau savo baimę :/

  AtsakytiPanaikinti
 14. Pasirodo aš esu Spektrofobė :o pagaliau sužinojau savo baimę :/

  AtsakytiPanaikinti
 15. Labai patiko straipsnis. Pagaliau sužinojau savo baimės pavadinimą SPEKTROFOBIJA Ou mai gad :O Šaunuolė, puikus straipsnis ;)

  AtsakytiPanaikinti