Muzika - tai lyg dalelytė tavęs..Sveiki visi! Ar susimąstėte ką galima pasakyti apie žmogaus asmenybę iš jo mėgstamų dalykų? Iš pomėgių, norų, klausomos muzikos? Ne? Manau pats laikas. Šiandieną pakalbėsime apie tai, ką galime pasakyti apie bet kurį žmogų iš jo mėgstamos muzikos. Juk visai įdomu būtų vos paklausus  klausimo – „Kokios muzikos klausai?“, žinoti koks žmogus yra iš tiesų. Galbūt ne visai tiksliai (juk yra sakoma, jog žmogų pažinsi tik iš bendravimo), tačiau pagrindinės pašnekovo savybės visgi išaiškės.

Muzika - tarsi visai kitas pasaulis

Šiai minčiai pritars visi žmogučiai kurie yra patyrę, kaip nuostabu  - po varginančios dienos įsijungti mėgstamą dainą ir leistis apgaubiamam melodijos. Muzika, taip pat turi ir begalę gerųjų savybių, kurių manau, neužtektų viso gyvenimo išvardyti. Juk kaskart klausydamiesi muzikos, kiekvienas atranda ką nors naujo, nepaprasto. Viso to priežastis – įvairūs išgyvenimai. Juk bene kiekvienas turite įsimintiną įvykį kurį prisimenate kaskart įsijungus būtent TĄ dainą.
Kad ir kaip bebūtų, kiekvienas muzikos tipas gali atskleisti dalelytę tavęs. Šitai kviečiu ir išsiaiškinti.


Pasakyk kokią muziką klausai ir aš pasakysiu, kas tu esi

Remiantis įvairiais atliktais testais ir tyrimais mokslininkai apytiksliai nustatė koks žmogus kokios muzikos klausosi. Taigi pasidomėjusi šiais tyrimais norėčiau Jums apibendrinti ir pateikti rezultatus.

Klasikinė, džiazo, bliuzo bei liaudiška muzika
Žmonės klausantys tokios muzikos dažniausiai būna sumanūs ir išradingi. Taip pat, turi puikią vaizduotę, vertina estetinius išgyvenimus bei potyrius, yra laisvų, tolerantiškų pažiūrų. Jiems svarbiausia – išmintis, įvairovė, sąlygiški tikrovės vaizdai (kitaip vadinami vaizduojamuoju menu). Tokie žmonės daugiausia būna išsilavinę ir rafinuoto elgesio.

Alternatyvi, sunkiojo metalo ir roko muzika
Šių tipų muzika priklauso maištingos muzikos kategorijai. Todėl, žmonės mėgstantys šią muziką  nebijo rizikuoti, yra be galo smalsūs, fiziškai aktyvūs ir protingi.  Kad ir kokie „maištautojai“ bebūtų šios muzikos klausytojai, jie taip pat ir draugiškos asmenybės, labai vertinančios šeimos saugumą bei ramybę.

Kantri, religinė ir pop muzika
Žmonės kurie klauso tokio tipo muzikos yra labai draugiški, mėgstantys bendrauti, linksmi ir su malonumu padedantys kitiems. Tai artistiškumo nestokojančios ir nevaržomos primestų įsipareigojimų asmenybės. Šiems žmonėms gyvenime svarbiausias grožis ir dvasinė ramybė.

Funk, hip – hop, soul ir elektroninė muzika
Šio muzikos tipo klausytojai dažniausiai būna mėgstantys bendrauti, energingi, atlaidūs žmonės, vertinantys sumanumą. Tokios muzikos gerbėjai – meniškos asmenybės, taip pat vertinančios svajones ir pačios linkusios svajoti.Apžvelgėme kategorijas pagal kurias kiekvienas galėjote nuspręsti -  ar vis dėl to tyrimai nemelavo? Na, bent po vieną savybę, manau, sau tikrai pritaikėte. Kad ir kaip bebūtų, jokie tyrimai ir jokie testai negalėtų tiksliai nusakyti kiekvieno asmenybei. Mes esame sudėtingi, tai Mus daro išskirtiniais. Bet juk apie žmogų spręsti iš jo klausomos muzikos stiliaus daug įdomiau nei iš išvaizdos?
Ilgai nelaukę, pasidomėkime dar šiuo tuo. Ar žinojote, jog norint pasiekti tam tikrų rezultatų Jums tereikia atitinkamo tipo muzikos? Klausydamiesi atitinkamos muzikos sektųsi lengviau mokytis, nusiteikti energingai ir t.t. Apie tai Jums ir papasakosiu.

Muzika kiekvienai gyvenimo akimirkai


 •  Po vasaros atostogų didelė problema vėl taps mokslas. Juk visai nesinori po trijų beprotiškai nuostabių vasaros mėnesių vėl išsijuosus kibti į mokslus? Būtent! Į pagalbą, vėl gi skuba muzika. Galbūt girdėjai apie grigališkąjį choralą ir baroko muziką? Teks susidurti su ja, jei kiti metodai „Kaip noriai mokytis?“ nuėjo perniek. Ši muzika sukuria laisvos erdvės pojūtį. Kaip jau turbūt supratote, tokio tipo muzika padeda geriau mokytis, mažina įtampa. Lėtesnė baroko muzika (Bacho, Hendelio, Vivaldi, Corelli) darbui ir mokymuisi sukuria protiškai skatinančią aplinką. Klasikinė muzika, tokia kaip Haydno ir Mocarto, padidina dėmesingumą, pagerina atmintį, todėl tokia muzika taip pat pasitarnaus mokantis.
 •  Impresionistinė muzika tokia kaip Debussy, Faure ir Ravelio sukelia svajingus vaizdinius, atpalaiduoja kūrybinius impulsus. Taigi, tokia muzika tiks asmenybėms kurios mėgsta kurti, tačiau staiga dingo įkvėpimas. Kas žino, gal būtent tokia muzika puikiai pasitarnaus nenoriai sėdinčioms prie rašinėlio kurį reikia užbaigti per vieną dieną? • Džiazas, bliuzas, diksilendas, soulas, kaliusas, regis ir kitos muzikos formos, atėjusios iš Afrikos paveldo, gali ypatingai paveikti Jūsų emocijas, sutvirtinti Jūsų žmogiškumą. Priklausomai nuo atliekamo kūrinio pagrindinės minties, šių tipų muzika gali vienodai ir sukelti liūdesį, ir džiaugsmą.
 • Norint sukurti aktyvumo jausmą, o taip pat ir pagerinti nuotaiką patartina salsa, rumba, paranga, makarena ir kitos pietų Amerikos muzikos rūšys. Tokia muzika yra gyvo ritmo ir metro, kuris širdį verčia greičiau plakti ir visą kūną judėti. Norint geros savijautos nepamaišys ir bigbendas, popmuzika bei kantri. Taigi, aktyvūs žmonės dažniausiai noriai klausosi tokios muzikos.


 • Nors galbūt esate girdėję jog roko muzika kenkia, nieko panašaus dar nenutiko nė vienam klausančiam šios muzikos. Roko muzika turi puikią savybę sukelti aistras, akinti veikti, nuimti įtampą, slopinti skausmą. Skamba kaip vaistai ar kažkas neįmanomo? Turbūt... Tačiau roko muzikos gerbėjai sutiks su visais žodžiais ir galės papasakoti dar daugiau.
 •  Maištinga muzika taip pat vadinamas ir sunkus metalas, pankrokas, repas, hiphopas bei grundas. Tokia muzika gali sujaudrinti nervų sistemą. Ši muzika padeda aktyviai elgtis ir reikšti savo mintis.
 •  Religinė ir sakralinė muzika, taip pat šamanų būgnų ritmai, bažnytiniai himnai, evangelikų muzika bei spiričiueliai padeda norintiems pasiekti dvasinę ramybę. Taip pat ji nepaprastai padeda atsiriboti ir įveikti skausmą.
Net galva sukasi pasinėrus į muzikos pasaulį! Tiek daug naujo ir netikėto. Tikiuosi Jums patiko šis muzikos siautulys! Iki kito karto!
Šaltiniai: http://www.olimpiados.lt

http://www.sportopsichologija.lt


P.S. Nepamirškite siųsti savo piešinių konkursui el.paštu forever.best1998@gmail.com
http://thetd4you.blogspot.com/2013/07/konkursas-savaites-dizainere-tesiasi.html

4 Komentarai

 1. Man patiko! Spaudžiu visas 3 reakcijas. Gaila, apie repą neparašei - čia nuo mano pusseserės. ;D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai šaunus straipsnis! Aprašimas beveik atitiko mane. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Liepa Smile, dziaugiuosi jog patiko! ;)

  AtsakytiPanaikinti