TD blykstė: Grupė Foje

Nusprendžiau parašyti apie anksčiau išgarsėjusią, savo karjerą  baigusią lietuvių roko grupę  -  FOJE. Juolab, kad artėja  koncertas, kuriame ši grupė pasirodys kartu su buvusiu jos nariu A. Mamontovu. Bet.. Apie viską nuo pradžių.

Truputis istorijos 

Viskas prasidėjo, kai 1983-iųjų metų rudenį Andrius Mamontovas , Arnoldas Lukošius ir Algis Kriščiūnas  , Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje įkūrė grupę "Sunki muzika". Tuomet grupė koncertavo tik mokyklose, tačiau 1984-aisias grupė pasivadino FOJE ir po Vilniuje vykusio   festivalio "Lituanica-86" ir muzikinio filmo "Kažkas atsitiko"  ėmė kilti karjeros laiptais.
 Iki 1992-ųjų grupės sudėtis daug kartų keitėsi, tačiau vėliau scenoje pasirodė visi senieji grupės muzikantai. Jų dainos tapo paauglių hitais, išleisti keli nauji albumai.
Manau tai geriausia 90-ųjų roko grupė Lietuvoje. Juk mūsų tėvams ji iki kraujo pažįstama ir lydėjo juos gyvenime, galbūt skambėjo net jų vestuvėse.Grupė iš arčiau

Pagrindiniais grupės muzikantais yra laikomi:
 • Andrius Mamontovas;
 • Arnoldas Lukošius;
 • Algimantas Kriščiūnas;


Andrius Mamontovas
 Jis gimė 1967 metais,  rugpjūčio 23 dieną.  Savaite ankščiau nei turėjo.
 Vaikystėje lankė muzikos mokyklą. Ten grojo gitara, tačiau  tik vienerius metus, nes tėvai neleido baigti jos, dėl suprastėjusių pažymių mokykloje.  Vėliau Andrius užsiiminėjo irklavimu, šaudymu, autoraliu ir visomis kitomis sporto šakomis, kuriomis domisi visi vaikinai.
Nuo 12 metų ėmė svajoti apie grupę ir jau po kelių metų, ši vaikiška Svajonė išsipildė! Andrius su trimis savo draugais subūrė grupę, ir maždaug 16 metų jaunuoliai pradėjo savo muzikinę karjerą.Arnoldas Lukošius
 Arnoldas gimė Anykščiuose, tiksliau Kurkliuose. Būdamas ketverių - susirgo džiova.
Vaikystėje kaip ir Andrius grojo gitara. Mokykloje nebuvo pavyzdingas mokinys, bėgdavo iš pamokų, kad galėtu repetuoti su grupe.  Visuomet buvo geras Andriaus draugas ir padėjo suburti grupę.

Algimantas Kriščiūnas
Gimė  1968 metais, gegužės 12 dieną. Su kitais grupės nariais susipažino per klasės išvyką. Nuo tada neblogai sutarė su Andriumi ir buvo pakviestas prisijungti prie grupės kaip būgnininkas.

 Grupės atliktos žymiausios dainos
 "Kitoks pasaulis" - dainą galite išgirsti čia.
 "Liūdesys"-dainą galite išgirsti čia.
 "Krantas"-dainą galite išgirsti čia.
 "Vaikystės stogas"-dainą galite išgirsti čia.
"Aš dar gyvensiu"-dainą galite rasti čia.Greit planuojamas A. Mamontovo ir Foje koncertas. Data dar neaiški, tačiau kviečiu visus apsilankyti. Manau bus nepamirštamas koncertas!


 

5 Komentarai

 1. Koks trumpas! Galėjai daugiau informacijos paruošti, istoriją grupės, gautus apdovanojimus, panašiai. Bet pradžiai neblogai. Tvarkingas išdėstymas, nėra klaidų. Radai nuotraukų. Tik tikrai mažai informacijos! Spaudžiu ačiū ir patiko, o informacijos pritrūko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. na ką gi... Kitą kartą pasitaisysiu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. manau, kad tikrai per trumpas straipsnis.. galėjai tikrai pasistenkti daugiau įkelti informacijos, nes nelabai ką ir naujo sužinojau bent jau aš. :) ačiū tau, ir už tiek informacijos. c:

  AtsakytiPanaikinti
 4. ei,galėjai įkelti legendinę jų dainą "laužo šviesa" :D .bet šiaip viskas gerai :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai įdomi tema, nes šios grupės, kad ir kaip keista bebūtų nežinojau, tačiau tikrai norėjau daugiau informacijos, tačiau tikrai nėra mažai. Spaudžiu visas tris reakcijas, nes ir patiko ir naudinga buvo man. :)

  AtsakytiPanaikinti