TD blykstė: iki šiol... Depeche Mode ir ScorpionsSveiki visi! Sveikinuosi aš ir skubu Jums pristatyti dar dvi legendines grupes. Kaip jau supratote iš pavadinimo – kalbėsiu apie grupes „Depeche Mode“ ir „Scorpions“. Nieko nelaukę, pasinerkime į šių žvaigždžių gyvenimą – kilimus ir kritimus.

„Depeche Mode“ – sėkmingiausia savo eros alternatyviųjų grupių


„Depeche Mode“ – tai britų muzikos grupė, susikūrusi, kai Didžiojoje Britanijoje vyko naujasis romantikos pakilimas. Kas galėjo pagalvoti, kad ši grupė buvusi elektroninio popso atlikėja? Juk bėgant laikui šios trijulės muzika ėmė skleisti daug dramatiškesnius ritmus, o „Depeche Mode“ tapo žymiai tamsesnė komanda. Tačiau, kaip galima teigti peržiūrėjus grupės aprašymą – toks pakitimas buvo pripažintas ir grupė buvo žinoma kaip sėkmingiausia savo eros alternatyviųjų grupių.


Viskas prasidėjo kai 1976 metais Vince‘as Clarke‘as ir Andrew Fletcher‘is įkūrė grupę pavadinimu „No Romance in China“. Deja ši grupė gyvavo neilgai. Tačiau, Clarke‘as nenuleido rankų. Šį kartą susibūrė trijulė, kuri savo grupę pavadino „French Look“. Kaip ir kiekvienos besikuriančios ir besikabinančios į šlovę grupės, taip ir šios grupės pavadinimas keitėsi ne vieną kartą. Taigi, ilgai netrukus, grupės pavadinimas perkrikštytas į „Composition of Sound“. Tai įvyko tada kai Fletcher‘is susitarė dėl sutarties pasirašymo. Tuo metu, vokalisto vaidmenį atliko pats Clarke, tačiau trijulė, norėdama galutinai suburti grupę, į ją pakvietė David‘ą Gahan‘ą. Taip pat, beveik tuo pat metu, grupės pavadinimas buvo pakeistas paskutinį kartą – „Depeche Mode“, kas išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „besikeičianti mada“.


„Depeche Mode“ savo gerbėjų ratą subūrė Londono klubuose ir netrukus debiutavo su kūriniu „Photographic“. Grupė vieną po kito ėmė leisti savo singlus kurie sulaukė nemažai pasisekimo. Debiutinis šios grupės albumas „Depeche Mode“, o taip pat ir „Speak and Spell“ buvo tikrai sėkmingi. Tačiau, kai grupė beveik prasimušė į komerciškai pelningą gyvenimą, ją paliko Clarke‘as kuris išėjo tam, jog su atlikėja Alison Moyet sukurtų grupę. Clarke‘as išeidamas vos nesužlugdė grupės ateities. Tačiau atsakomybę už dainų kūrimą perėmė Gore‘as, o norėdami užpildyti po Clarke‘o išėjimo atsiradusią spragą į savo gretas grupė priėmė klavišininką Alan‘ą Wilder‘į. Visgi šiek tiek nusivylusi grupė greitai vėl prasimušė, o grėsmingos dainos neįtikėtinai įsitvirtino muzikos dainų topuose. Tai aiškiai parodė albumas „Construction Time Again“. Su vos po metų atsiradusiu nauju disku „Some Great Reward“, „Depeche Mode“ galutinai įsitvirtino šlovės viršūnėje. Kad ir kaip būtų gaila, pačio didžiausio grupės pakilimo metu, „Depeche Mode“  pradėjo irti ir vėl: iš pradžių grupę paliko Wilder‘is, o žinios tiesiog mirgėjo nuo pranešimų apie nesėkmingą vokalisto Gahan‘o bandymą nusižudyti. Likusi trijulė, po kelerių metų, tęsė savo veiklą, išleido ne vieną sėkmingą grupės albumą ir net išsiruošė į įspūdingas koncertines gastroles.

Grupės nariai:

Dave Gahan
Martin Gore
Andy Fletcher  

Trumpa informacija apie grupės veiklą:

Veiklos pradžia: 1980
Valstybė: Didžioji Britanija
Pagrindinis stilius: Elektroninė, šokių muzika

„Depeche Mode“ grupė, neabejotinai yra nusipelniusi šios šlovės. Jos muzika ir dainos yra puikus pavyzdys šiuolaikiniams kūrėjams ir muzikantams. Ne gana to, grupė iki šiol sėkmingai koncertuoja. Turbūt ne vienas pastebėjote reklamas, kviečiančias nedelsiant įsigyt bilietus į šios grupės, Vilniuje, Lietuvoje, vykstantį koncertą. Siūlau paklausyti jų muzikos, o tiems kurie galbūt net rankose laiko bilietus į koncertą - smagaus vakaro!

Depeche Mode - People Are People


“Scorpions”nuolat pakitimų sūkurį


Ši grupė turbūt geriausiai žinoma dėl savo kūrinio “Rock You Like a Hurricane”. Per savo karjerą “Scorpions” pardavė daugybę įrašų kurie ją iškėlė į šlovės viršūnę ir padarė viena iš sėkmingiausių roko grupių Europoje (neskaitant Anglijos). Grupė savo veiklą pradėjo 1969 metais, kai ją įkūrė Rudolf‘as Schenker‘is. Pradinė grupės sudėtis buvo tokia: ritmo gitara grojęs vokalistas Schenker‘is, pagrindinis gitaristas Karl‘as-Heinz‘as Follmer‘is, bosistas Lothar‘as Heimberg‘as ir būgnininkas Wolfgang‘as Dziony. 1971 metais grupės sudėtis keitėsi. Prie grupės prisijungė Schenker‘io brolis Michael‘as, kaip pagrindinis vokalistas, o naujuoju vokalistu tapo Klaus‘as Meine. Po kiek laiko, grupė „UFO“ pastebėjo Michael‘o Schenker‘io sugebėjimus ir pasamdė savo įrašams, taigi jis grupę paliko. Neilgai trukus, jo vietą perėme gitaristas Uli Jon‘as Roth‘as ir jo padedama grupė išleido keturis albumus iš eilės. Po kiek laiko, dėl nesutampančio požiūrio į muzikinę kryptį, grupę paliko Roth‘as. Beveik tuo pat metu Michael‘as Schenker‘is buvo išmestas iš grupės „UFO“ dėl piktnaudžiavimo alkoholiu ir jis vėl prisidėjo prie „Scorpions“.


Po albumo „Lovedrive“ grupė išsirengė į gastroles po Ameriką. Tačiau, albumui nepavyko sulaukti pasisekimo už Atlanto, nes jis buvo uždraustas dėl pernelyg seksualaus albumo viršelio. Michael‘as, kovodamas su narkotikais ir alkoholiu, antrą kartą pasitraukė iš grupės, nes tapo aišku, kad grupės vilčių jis taip ir nepateisina. Šiek tiek atsigavusi grupė išleido „Animal Magnetism“ albumą ir išsirengė į dar vienas pasaulines gastroles. Be galo netikėtai, šis albumas, Jungtinėse Valstijose sulaukė didelio pasisekimo ir net „auksinio“ albumo statusą. Grupė gavusi tokį paskatinimą, ne už ilgo vėl darbavosi studijoje įrašinėdami naują kūrinį. Štai čia ir vėl grupei nesėkmė pakišo koją. „Scorpions“ turėjo nutraukti savo veiklą, nes Meine prarado balsą ir jam turėjo būti atlikta balso stygų operacija. Tuo metu ėmė sklisti gandai, jog Meine grupė jau pakeitė kitu atlikėju, tačiau kolektyvas greitai paneigė šiuos gandus grįždama su Meine ir išleisdami albumą „Blackout“. Dar populiaresniu už pastarąjį albumą, tapo sekantis diskas „Love at First Sting“, kuris, galima sakyti, pavertė juos tikromis super žvaigždėmis. Po šio albumo grupė surengė vienas sėkmingiausių savo koncertinių gastrolių. Jos buvo išskirtinės ne tik šou elementais, bet ir energija kuria spinduliavo grupė. Grupė išleido dar ne vieną sėkmingą albumą, tačiau, komerciškai sėkmingiausias tapo jų albumas pavadinimu „Crazy World“.

Grupės nariai:

Klaus Meine
Matthias Jabs
Rudolf Schenker
James Kottak
Pawel Maciwoda

Trumpa informacija apie grupės veiklą:

Veiklos pradžia: 1965
Valstybė: Vokietija
Pagrindinis stilius: Roko muzika

Kaip jau spėjote įsitikinti grupės sudėtis buvo be galo nepastovi. O taip pat, grupę vargino įvairios nesėkmės. Nepaisant to, ši grupė išleido begalę sėkmingų hitų ir albumų. Kaip turbūt žinote, ši grupė vis dar gyvuoja iki šiol. Kvieičiu pasiklausyti jų muzikos ir pajusti tą „kabliuką“ kuris šią grupę iškėlė į šlovęs viršūnę ir suvirpino ne vieną klausytojo širdį.

Scorpions - Rock You Like A HurricaneTaigi, šiandien tiek rubrikoje „TD blykstė“. Žengus keletą metų atgal visai įdomu pasidomėti kažkurio laikmečio grupėmis ir atlikėjais. Taigi kviečiu rašyti savo pasiūlymus dėl žymių grupių kurios paliko gilų pėdsaką šiuolaikinės muzikos istorijoje. O dabar Jums tariu... Iki kito karto!


5 Komentarai

 1. Puikus straipsnis - trumpai (gana neišsiplečiant) ir aiškiai. Man labai patinka toks rašymo stilius :D klausei dėl grupių - nepamenu ar jau rašei ar ne apie Bitlus, lyg tai rašei. Labai būtų faina, kad parašytum apie ,,Coldplay",nors ir jie yra man atrodo, jog gana nesena grupė. Bent jau aš tai niekad nesidomėjau jų istorija, bet dainos yra kažkokios širdžiai mielos :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Malonu jog, patiko, o del grupes- pasistengsiu ne uz ilgo parasyti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man labai, labai patiko! Superinis straipsniukas. Trumpas, bet viskas tilpo ko reikia skaitytojui. Ačiū tau labai už naują informacija. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Estera, be galo dziaugiuosi jog patiko! :* :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. saunus straipsnis, labai gerai, kad rasei ne apie popso zvaigzdea apie kurias yra apstu informacijos, bet apie tas grupes kurios turi didelio savitumo. Labi noreciau, kad parasytum apie Linkin Park grupe, nes apie juos beveik niekas nekalba ir net nezino.

  AtsakytiPanaikinti