TD blykstė: Muzikos legendos - grupės "The Beatles" ir "Queen"
Sveiki visi! Šandien tęsiame rubriką „TD blykstė“, keliaujame laiko labirintais ir šiandien susipažinsime su dar keliomis legendinėmis grupėmis kurios paliko neišdildomą pėdsaką muzikos istorijoje. Tai grupės „The Beatles“ ir „Queen“. Nedelsdami pradėkime.

„The Beatles“ – bene sėkmingiausias kolektyvas populiariosios muzikos istorijoje...
„The Beatles“ - tai roko muzikos grupė iš Anglijos. O jei tiksliau – iš Anglijos miesto Liverpulio. Iki išgarsėjimo John‘as Lennon‘as su keliais draugais įkūrė grupę kuri koncertavo įvairiuose mokyklos šokiuose, vakarėliuose, konkursuose. Netrukus į grupę buvo priimtas Paul‘as McCartney ir gitaristas George‘as Harrison‘as. Dėl jauno gitaristo George‘o amžiaus, Lenonas nenorėjo jo priimti į grupę, tačiau Paul‘as McCartney to primygtinai reikalavo, kad Lennon‘ui neliko nieko kito kaip tik nusileisti. Iš pradžių grupės pavadinimas ir sudėtis dažnai keitėsi. Sunkiausia užduotis grupei tapo surasti būgnininką.


Galų gale, prieš pat išvyką į Hamburgą Vokietijoje, jie į grupę priėmė būgnininką Pete Best. Vokietijoje grupei viskas klostėsi kuo puikiausiai, tačiau po kelių mėnesių Harrison‘as buvo deportuotas iš Vokietijos, nes buvo sužinota jog jis melavo apie savo amžių. Po savaitės, dėl tyčinio sukelto gaisro, McCartney ir Best‘as taip pat buvo deportuoti. Nepaisant šių nesklandumų grupė atrodo nė neketino pasiduoti. Jie ir toliau kopė šlovės laipteliais aukštyn, koncertavo įvairiose vietose. Todėl, neilgai laukus, grupės vadybininku tapo Brian‘as Epstein‘as. Brian‘as ilgai ir kantriai bandė gauti grupei kontraktą su įrašų studija, tačiau tuo metu grupei visi buvo nusiteikę nepalankiai. Galų gale George‘as Martin‘as pasirašė su „The Beatles“ metų sutartį. Jis nemanė, kad grupė nusiseks, bet jam tiesiog patiko jos asmenybės. Po kiek laiko, grupės būgnininkas buvo pakeistas Richard‘u Starkey kuris buvo žinomas kaip Ringo Starr, mat Martin‘ui Pete Best‘as nepatiko.


Po ilgo kelio šlove, grupė nustojo koncertuoti, mat manė, kad dabar jiems laikas susikoncentruoti į savo kūrybą. Jų dainos tapo rimtesnės, brandesnės. 1967 m. „Bitlai“ susilaukė pirmų neigiamų atsiliepimų kai išleido filmą „Magical Mystery Tour“. Įrašinėjant albumą „The Beatles“, prasidėjo nesutarimai ir grupėje. Ringo Starr nepatenkintas savo padėtimi grupėje ją paliko, „The Beatles“ nariams nepatiko Lennon‘o merginos buvimas visų įrašų metu, o taip pat, grupės nariai ėmė jausti per didelį McCartney dominavimą. Neilgai trukus, kad ir kaip nuvildami gerbėjus jie paskelbė apie galutinį iširimą. Tai įvyko prieš pat McCartney solinį albumą.
Po šių nedidelių grupės pakitimų, „The Beatles“ užklupo šlovės banga. Po pirmojo albumo grupė ypatingai išgarsėjo ir prasidėjo reiškinys vadinamas „bitlomanija“. Taip išpopuliarėję „Bitlai“ koncertavo visame pasaulyje, išleido begalę albumų ir net du filmus.
„The Beatles“ muzika turi didžiulę įtaką šių laikų muzikai. Albumai tapo svarbesni už singlus, grupės pačios ėmė kurti dainas, o ne naudoti profesionalių kūrėjų tekstus...

Grupės nariai:

George Harrison                  1960 - 1970 
John Lennon                        1960 - 1970 
Paul McCartney                  1960 - 1970 
Ringo Starr                          1960 - 1970 

Trumpa informacija apie grupės veiklą:

Veiklos pradžia: 1960
Valstybė: Didžioji Britanija
Pagrindinis stilius: Roko muzika„The Beatles“ grupės pavadinimą tikrai esate girdėję beveik visi. Kad ir kokia praeitis saistytų grupę, jų kūryba yra svarbesnė ir vertinama daug labiau. „The Beatles“ buvo grupė kuri įdėjo bene didžiausią indelį į šiuolaikinės muzikos pasaulį. Kaip ir minėjau – įtaka, be galo didelė..

„Queen“ – šlovė, atspindėjusi pavadinimą...

„Queen“ – tai britų roko grupė. Grupė savo veiklą pradėjo 1971 kai Brian‘as ir Roger‘is ėmė koncertuoti su dainininku Freddie Mercury ir Johnu. Kaip ir kiekviena pradedančioji grupė, „Queen“ iš pradžių koncertavo nedideliuose vakarėliuose, ir tik po kiek laiko jų sėkme tapo „EMI“ apdovanojimai. Kaip grupė „Queen“ oficialiai jie pasirodė tik 1973. Pirmasis grupės albumas neturėjo didelio pasisekimo, tačiau po antrojo albumo, grupė gavo proga surengti koncertus Didžiojoje Britanijoje ir Amerikoje. Didžiojoje Britanijoje „Queen“ įgijo nepamirštamos patirties, o Amerikoje dauguma koncertų buvo atšaukti, nes Brian‘as May‘us buvo paguldytas į ligoninę. Trečiasis grupės albumas pagaliau pralaužė ledus Didžiojoje Britanijoje. Po kiek laiko grupė vėl iškilo su dar vienu kruopščiai paruoštu albumu kurio daina „Bohemian rhapsody“ iškilo į pačias topų viršūnes. Šis albumas susilaukė neįtikėtinai daug pasisekimo ir šlovės.


1991 m. lapkričio 24 dieną Freddie Mercury vardu išplatintas pranešimas, kuriame jis prisipažino sergantis AIDS. Net nepraėjus 24 valandoms jis mirė. Po jo mirties rengtas koncertas Freddie Mercury atminti, o taip pat ir tam, kad surinktų pinigų AIDS aukoms.
„Queen“ po Fredžio Merkurio mirties egzistuoti nenustojo. Grupė išleido ne vieną albumą. Ją supo įvairių permainų ir pasikeitimų verpetas. Grupė po truputį išsiskirstė, tačiau keli „Queen“ grupės nariai buvo vėl susijungę tam, kad įrašytų dar neišleistas Freddie Mercury dainas.

Grupės nariai:

Freddie Mercury                 1970 - 1991 
Brian Harold May
John Deacon
Roger Taylor

Trumpa informacija apie grupės veiklą:

Veiklos pradžia: 1970
Valstybė: Didžioji Britanija
Pagrindinis stilius: Roko muzikaGrupę „Queen“ mes taipogi galėtume pavadinti legendine. Energetika kurią sukurdavo grupės nariai, gerbėjams, buvo nepamirštama. Dainos "We will rock you" ir "We are the champions“ pasiekusios topų viršūnes ir grotos per didžiausias sporto žaidynes, nes įaudrindavo žiūrovus. Taip grupė „Queen“ sulaukė begalinės šlovės...


Štai ir baigėme apžvelgti grupes „The Beatles“ ir „Queen“. Tikiuosi, kad suteikiau Jums žinių apie prieš daug daug laiko gyvavusias grupes ir vis dar prisimenamas su pagarba.
Šiam kartui tiek. Jei turite pasiūlymų išsakykite juos komentaruose.

4 Komentarai

 1. As tave dievinu . Tikrai. Aprasei mano mylimiausia grupe. Tikrai puiku. Zinoma,noretusi dar daugiau, bet tikrai labai didelis pliusas. :D Vienu straipsniu tapai mano mylimiausia rasytoja. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patyta, aciu uz grazius zodzius, dziaugiuosi jog tau patiko! :))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nijole matosi, kad šį kartą tikrai daug padirbėjai. man labai, labai šis tavo straipsnis patiko. išdėstymas - super, niekur neužkliuvo akis, nebuvo klaidų taip pat. ačiū tau už tiek daug informacijos. ;> spaudžiu visas tris reakcijas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Estera, aciu! Malonu, kad patiko! :)

  AtsakytiPanaikinti