TD blykstė: susipažinkime su Karl Lagerfeld


Tikriausiai nerastume pasaulyje žmogaus, kuris Chanel vyriausiojo dizainerio ir Karlo Otto Lagerfeld(t)o nelaikytų pamišusiu genijumi. Na, nebent tie, kurie jo nežino. Kurėjas, gimęs vadybininko ir moteriško apatinio trikotažo pardavėjos šeimoje, kurėjo gyslelę atrado būdamas gana jaunas. Būdamas apie dvidešimties metų (niekas tiksliai nežino Lagerfeldo gimimo datos), jaunasis kūrėjas persikėlė į Paryžių ir įsidarbino piešėju mados namuose. Po kelerių metų konkuravo su pačiu Yves Saint – Laurent, deja, jam nusileido Pierre Balmain paltų konkurse. Kaip sakė pats, paltus jam kurti patinka mažiausiai, jis labiau mėgstąs mažas juodas sukneles. Taip pat, kad jo darbas yra parodyti tai, ką jie nedrįstų padaryti patys.


Karl Lagerfeld ir Yves Saint - Laurent

Pirmosios Lagerfeldo aukštosios mados kolekcijos šokiravo tuometinę visuomenę ir buvo nušvilptos.
 Bet vieną gražią 1984 metų dieną, vokišku akcentu persunktu it medumi balsu, kurėjas pareiškė norįs būti “vieno žmogaus multinacionaliniu mados fenomenu”.  Jo noras išsipildė. Dabar Karlas Lagerfeldas turi savo prekės ženklą Fendi, vadovauja Chanel, yra kūręs Chloe, Jean Patou, net H&M ir Macy’s.

Chanel Resort 2014

Chanel Resort 2009

Chanel Cruise 2013

Atrodo, kad dizaineris mėgsta šokiruoti.  Per Milano mados savaitę Fendi kolekciją yra demonstravusi suaugusiųjų kino žvaigždė, o ypač didelį skandalą buvo sukėlęs pasisakymas, kad dainininkė Adelė yra “truputį per stora” į ką pastaroji atsakė, kad tuo faktu ji yra labai patenkinta, nepaisant to, vėliau jam teko atsiprašyti. Tačiau kūrėjas Lagerfeldas nepasimokė ir apie Kembridžo kunigaikštienės Katerinos seserį Pipą Midelton pasakė, kad “ji turėtų rodyti tik savo nugarą” ir, kad jos veidas nėra gražus. Taip pat didelį skandalą buvo sukėlusi PETA, apkaltinusi dizainerį nusikaltimais prieš gyvūnus, bet jis nukirto ir pasakė, kad ši diskusija yra vaikiška, taip smarkiai papiktindamas gyvūnų mylėtojus.


5 Komentarai

 1. Tema tikrai įdomi, bet tiesą sakant šio žmogaus net nesu girdėjus... man trūko straipsnio išplėtojimo, nes manau, kad tikrai nedaug kas paspaudė ant tos nuorodos, kur galima daugiau paskaityti :D kol kas nespaudžiu jokių knopkių, nes telefone jų nėra :DD

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš tavo pusės, ko trūksta? Ką dar norėtum matyti straipsny?

  AtsakytiPanaikinti
 3. o taip, žinojau šitą žmogų jau tikrai nemažai, nes jis man vienas iš idol'ų (keistas žodis). šis žmogus visiškai nieko nebijo ir elgiasi drąsiai. man patiko straipsnis ir viskas atrodė puikiai. spaudžiu visas tris reakcijas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šaunią asmenybę pasirinkai. Tačiau tema neišpildyta. Nepateikei konkrečių faktų apie jį, trumpas straipsnis. Trūko informacijos. Dau gnuotraukų, bet mažai teksto. Kaip bebūtų, man patiko, sužinojau kažko naujo. Tema pasirinkta puikiai, tik neišplėtota. Tai tiek, sėkmės tobulėjant. Spaudžiu visas 3 reakcijas, kaip bebūtų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. sakau tiesa kuri visu normal people galvose2013 m. liepos 19 d. 16:47

  man patiko, bet pritariu gintarijai. manau, mazoka informacijos apie toki zmogu kaip jis, ir nepasakei izangoje svarbiu faktu, kaip kad jis vokietis (nors paskui paminejai kazka panasaus). zodziu, patiko tema, o ne straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti