Back to school!

Sveikos, jau Rugpjūtis... Tada - Rugsėjis. O ką mums primena Rugpjūčio pabaiga ir Rugsėjo pradžia? Žinoma, mokyklą!
Labai liūdna, kad liko tik vienas mėnuo vasaros.... :( O tada, vėl ta kankynė - mokykla...
Kažkodėl mane šiais metais paėmė įkvėpimas gerai mokytis, todėl bandysiu! :D
Noriu duoti jums patarimų, kaip gerai jaustis mokykloje, gerai mokytis ir netingėti!


Ech, tas sunkus rytas....
Keltis į mokyklą tingi tikriausiai 9 iš 10 paauglių. Tarp jų esu ir aš. Kaip atsikelti anksti ir būti žvaliai, bei pasiruošusiai eiti į mokyklai?
Visų pirma nusistatyk rėžimą. Kiekvieną dieną eik miegoti ir kelkis tokiu pačiu metu. Taip bus lengviau. Paauglystėje išsimiegoti reikia bent 7-8 valandas. Todėl jei keliesi 7 valandą, miegoti eik bent jau 23.30. Prieš miegą stenkis nusiraminti, neveikti nieko aktyvaus, nežiūrėti TV(man taip neišeina). Geriau pasidaryk žolelių arbatos, pasiimk skaitomą knygą ir atsigulusi "pasirelaksuok". Prieš miegą nevalgyk sunkaus maisto, leisk skrandžiui pailsėti. Ryte, atsikėlusi išgerk stiklinę vėsaus vandens, nusiprausk veidą šaltu vandeniu ir pirmyn daryti mankštą! Užteks ir penkių minučių mankštos. Būtinai pavalgyk pusryčius! Pusryčiai - svarbiausias dienos valgis. Nebūtina privalgyti kaip drambliui, gali suvalgyti tik vieną vaisių, ar vieną sumuštinį, bet svarbu - bent kažką užkąsti. Išgerk arbatos, kavos, sulčių ar tiesiog vandens. Susitvarkyk, apsirenk, pasiruošk. Jei mokykla netoli, pvz. kilometras nuo tavo namų ar dar mažiau, siūlau į mokyklą eiti, taip dar labiau pražvalėsi, įkvėpsi gryno oro.

Apranga ir makiažas
Mokykla - ne podiumas. 10cm "kablai" ir suknutės vos dengiančios klubus - ne mokyklos apranga.
Mokykloje turi jaustis patogiai, bet žinoma kartu ir gražiai. Kiekviena turi savo stilių, bet nereikia pamiršti, kad mokykloje turi atrodyti padoriai! Siūlau į mokyklą rengtis gana paprastai. Nepersistenk ir su papuošalais, užteks auskarų ir pakabuko arba apyrankės.Aukštakulniai, mano manymų nėra puikiausia avalynė mokyklai. Jei pas tave mokykloje yra uniformos, gali jas pagyvinti kažkokia įdomia detale.
Jei nori į mokyklą pasidažyti, taip pat nepersistenk. Tikrai negražiai atrodysi su pudra, tušu, "laineriu", lūpdažiu, šešėliais ir dar rožiniais skruostais. Į mokyklą užtenka tik tušo ir akių pieštuko, lūpas gali palepinti lūpų balzamu. Jei esi 5-6 klasėje, makiažas manau iš vis nereikalingas. 7 klasėje jau galima pasidažyti, bet jokių būdu NE PER DAUG!!!! Plaukus susirišk į kasą, kuoduką ar kažkaip kitaip, bet geriausia nebūti palaidais plaukais, nes jie krenta į akis. O bent jau mano mokykloje už tokius dalykus galima gauti pylos...

Higienos krepšelis tavo kuprinėje
Kiekviena mergaitė, mergina, panelė mokykloje turi turėti nedidelį higienos krepšelį(jį vadina emergency kit). Jame turėtų būti daiktai, kuriuos mergina galėtų panaudoti po varginančios kūno kultūros pamokos, šokių ar sporto treniruotės, ar tiesiog mokykloje.
Ten turėtų(galėtų) būti:
 • šlapios servetėlės ir paprastos popierinės nosinaitės
 • dezodorantas
 • kramtoma guma ar mėtiniai saldainukai(gaiviam burnos kvapui)
 • nedidelis plaukų šepetys, kelios plaukų gumytės ir segtukai
 • rankų dezinfekantas(kadangi mokyklos tualetai neturtingi muilu ir kartais vanduo laaabai šaltas, todėl net nesinori plautis rankų)
 • lūpų balzamas
 • atsarginiai TIE daiktai(if you know what I mean :D) 
Kuprinė - ne šiukšlynas
Grįžus iš mokyklos visada susitvarkyk kuprinę, kad joje nesimėtytų nereikalingi, suglamžyti popiergaliai. Kuprinė turi būti tvarkinga, kad pamokos metu, kai nori išsiimti k
ažką, nereikėtų kuistis ir versti kuprinės. Kuprinėje turi būti:

 • Visos reikalingos knygos ir sąsiuviniai bei pratybos tai dienai(kiekvieną dieną persidėk knygas, nesinešiok visos savaitės knygų)
 • Higienos krepšelis
 • 2 Tušti sąsiuviniai, vienas langeliais, vienas linijomis.
 • Mažas skėtukas
 • Pietūs(jei juos nešiesi iš namų)
 • Buteliukas vandens
 • Keli litai(tam atvejui, jei baisiai užsimanytum kažko valgomo :D)
 • Penalas su tušinukai ir pieštukais.
Kaip gerai mokytis...?
Dažnai tingime mokytis ir galvojame kas per kvailys sukūrė tą mokyklą?!! Anaiptol, mokykla - protingas išradimas. Be mokyklos visi būtume kaip Kletusas iš Simpsonų (Radau su kuo palyginti:D). Mokytis gali būti netgi smagu! Keista ar ne?

 1. Visų pirma per pamokas nešaudyk varnų per langą ir nedekoruok savo sąsiuvinio paraščių, o klausykis ką kalba mokytoja/s. 
 2. Svarbiausius dalykus užsirašyk! Užrašai palengvina mokymasi. 
 3. Per pamokas stenkis atlikinėti užduotis ir nedaryti pašalinių darbų, taip mažiau liks padaryti namuose. 
 4. Grįžusi namo, namų darbus padaryk iš karto! Nelėk tik grįžus pas draugę papasakoti, kokį nuostabų vaikiną sutikai. Pirma - padaryk namų darbus. Taip vakare nereikės jaudintis, kad nespėjai. 
 5. Planuok! Yra toks šaunus daiktas, kaip mokinio kalendorius. Ten gali viską planuoti, užsirašyti. Užsirašyk kada bus kontrolinis, kažkoks konkursas, viktorina ar kitas svarbus įvykis. Rašykis tai, ko reikia nepamiršti padaryti ar pasiimti. 
 6. Kuprinę susidėk vakare, kad ryte nereikėtų kuistis po stalčius ir ieškoti knygų. 
 7. Kai ko nors nežinai, nesupranti visada klausk patarimo, pagalbos. 
 8. Nesiblaškyk, kai dari uždavinius nemąstyk apie pašalinius dalykus, nežvilgčiok per langą ar į draugo sąsiuvinį. 
 9. Pailsėk! Grįžusi iš mokyklos padaryk namų darbus, o likusį laiką skirk sau. Per dieną pavargsti nuo loginio mąstymo, todėl pavakarėje ir vakare būk savimi. Pajudėk, pabėgiok, susitik su drauge, daryk tai, ką mėgsti daryti. Atsipūsk ir pasiruošk kitai dienai.
 10. Stenkis būti geros nuotaikos! Jei būsi pikta ir mokytis nesinorės ir nesiseks. Džiaukis gyvenimu ir tuo, kad gali mokytis. Vaikai Afrikoje neturi labai gerų sąlygų mokytis, o tu turi. Todėl nemanyk, kad reikia kažko dar geresnio. Stenkis, kad ir mokytojai ant tavęs nepyktų. Apsilenk vadovėlius, susitvarkyk darbo vietą, neatsikalbinėk.
Linkiu jums gerų pažymių ir mokslų! Tikiuosi pasinaudosite patarimais. :) Į kelintą klasę eisit? Aš į 7.
                                                                                                                                       Agota ^^Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas!


28 Komentarai

 1. Straipnis išties patiko. Tvarkingas, klaidų nepastebėjau. Daug gerų idėjų ir patarimų. Spaudžiu visas 3 reakcijas:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. O man patinka ruduo ir kaip tik jo labai laukiu, ypač dėl sezonų pasikeitimo. Puikus straipsnis, šaunu kad pateikei sarašų ir naudingų patarimų kuriais tikrai pasinaudosiu. Būsiu aštuntokė :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis iš ties geras, bet kartais pridedi nereikalingų skirybos ženklų ir šypsenėlių, o kitą man patiko. Aš šiais metais pasižadėjau irgi geriau mokytis, bet abejoju ar išeis.. :D Aš būsiu aštuntokė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oach vėl atėjo bloga nuotaika prisiminus mokyklą :( Tikrai tau pritariu, kad mokykla ne podiumas. Juk tai mokymo įstaiga, o ne Channel pristatymas. Taip pat padėkosiu už puikų patarimo dėl higienos krepšelio - neseniai įsitikinau, kad nosinaičių pakelį turėti tiesiog privaloma. Tik turiu pastabą - nevadink higieninių įklotų TAIS daiktais, esu tikra nei vienas žurnalas taip nerašo, ir, tuo labiau neprirašyk šypsenėlės gale. Taip pat ir anglų kalbos žodžiai iškrenta iš konteksto, bei sumažina straipsnio rimtumą. Bet apskritai straipsnis tikrai neblogas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Iš tiesų man patiko šis straipsnis, jis tikrai įdomus, bet yra vienas bet... Kaip ir prieį mane rašiusios merginos rašė, man taip pat trukdė tos visos šypsenėlės. Jos tekstą padaro nerimtą. Bet šiaip man patiko. :)
  Be to, pamiršai gale uždėti tą konkurso tekstą, kur reikia apačioje dėti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Straipsnis neblogas, bet man nepatiko keletas dalykų. Visų pirma - straipsnis buvo gan pesimistiškas. Tai parodo įžangos sakinys: "O tada, vėl ta kankynė - mokykla...". Visada rašyk optimistiškai! Esu tau tikriausiai daug kartų rašiusi pastabą, kad nenaudotum smailų. Kaip matau, vis tiek naudoji, o tas labai subjauroja tavo straipsnį. Anglų kalbos frazės irgi nebuvo čia reikalingos. Niekada neišsisukinėk nuo žodžių! Jei gėda rašyti, geriau nerašyk tokių kaip 'TAIS'. Tobulėti tikrai yra kur. Sėkmės! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai pritariu, Simonai. Išties neverta į straipsnius dėti šypsenėlių, nes atrodys estetiškiau.
  Tačiau, straipsnis man patiko, net labai. Išties naudingas. Mano kuprinėje tikras šiukšlynas dažniausiai būna, taigi pagal tavo patarimus teks gerokai ją sutvarkyti. Ačiū! :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man patiko šis straipnis.Bet keliuose vietose,kažkodėl kai kas užsikablavio,tos šypsenėlės .. ... Na sekmės tobūlėjant :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ech, niekaip nesusilaikau nuo šypsnelėlių... :( Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. suprantu kaip sunku atprasti nuo šypsenėlių.. išdėstymas lyg ir geras, bet ten kai kur tekstas pvz. prasideda - žemiau paveikslėlio. čia tavo toks stilius ar netyčia? :D ir dar buvo keletas klaidelių - kaip pvz žodžio paskutinė raidė neprirašyta, bet čia niekis ;) linkiu tobulėti ir rašyti tokiomis pat reikalingomis ir aktualiomis temomis!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Pritariu anksčiau komentarus rašiusioms merginoms, kad nereikėjo dėti nei tų šypsenėlių, nei angliškai parašyti žodžių. Bet man patiko. Toks mielas straipsniukas. Ne dalykiškas kaip kiti :) ! Aš taip pat būsiu septintokė :D ! Žaibas !!! ;) Spaudžiu visas tris reakcijas ;D !!!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Straipstis ŽIAURIAI patiko !!
  Nors, galiu pasakyti nieko super-naujo neradau, bet kai ką panaudosiu :) O man tai kaip tik fainai kai šypsenėlės būna ;D pati be jų, matyt, neišgyvenčiau.... :/
  Spusteliu visas tris reakcijas, sėkmės tau, lauksim kito straipsnio !! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Puikus, naudingas ir tvarkingas straipsnis :)Tik galėjai neįterpti angliškų frazių ir šypsenėlių :) Būsiu aštuntokė.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Keli pastebėjimai. Kas tu per ekspertė, kad leidi sau nustatyti amžių, nuo kada galima pradėti naudoti makiažą? Mat 5-6 klasėj griežtai draudžiama, o nuo 7 galima. Nesąmonė. Visos merginos skirtingos ir pasirenka pačios. Dėl tų palaidų plaukų irgi kvailystė. Kaip žmogus nori atrodyti, taip ir atrodo. O dar vadinti higienos priemones 'TAIS' daiktais. Kas čia, vaikų darželis?
  Ir, beje, pusryčiams dietologai pataria valgyti sočiai, nes reikia energijos visai pirmai dienos pusei, o tu kvailystes rašai, jog užtenka vieno vaisiaus ar sumuštinio. Gal iš pradžių patikrink savo informaciją, ką?

  AtsakytiPanaikinti
 15. O man straipsnis net labai patiko, tos šypsenėlės nekliudė, o kaip tik padėjo pasijausti jaukiau. Ir "TIE" manau, kam reikės tas supras. Beje, dėl amžiaus, tai buvo tik jos nuomonė ir ne daugiau. Straipsnis labai sudomino, lauksiu daugiau tokių apie mokyklą, kadangi man aktualu. Spaudžiu visas tris reakcijas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Beje,pilnai sutinku dėl pusryčių, kadangi pati tiek valgau. Matosi, kad ji valgo sočiai, dėl to ir peikia. Pakartosiu, straipsnis man labai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 17. Visai nieko straipsniukas, bet kažko pritrūko...ir klaidelių daugoka, manau, reikėtų rašyti atidžiau :) būsiu 11 - okė :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Straipsnis naudingas, bet radau stiliaus klaidų. Pati eisiu į 10 klasę :) Sėkmės rašant kitus tekstukus! Spaudžiu visas 3 reakcijas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Straipsnis patiko, artėjant mokslo metams labai naudingas :) Na o aš eisiu į 9 klasę :)

  AtsakytiPanaikinti
 20. Labai patiko tavo straipsnis. :) Jis labai naudingas manau kiekvienai šio blogo skaitytojai. :) Kaikur radau kelias klaideles, bet tai manau pasitaisys. Labai ačiū! :*

  AtsakytiPanaikinti
 21. Man ištiesų labai patiko! Sėkmės tau! :))

  AtsakytiPanaikinti
 22. Negailiu visų reakcijų! Straipsnis labai aktualus ir naudingas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 23. Agota, fainas straipsnis- tik radau klaideles- pries skliaustelius reikia dėti tarpa(štai kaip tu darai, NEGALIMA TAIP), o štai kaip reikia ( :) )

  AtsakytiPanaikinti
 24. Na, straipnis tikrai nėra geriausias, tačiau matau tavo pastangas. Beje, rašydama nenaudok šypsenėlių. Tikiu, kad ne man vienai jos akis bado. Bet šiaip skaityti buvo įdomu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 25. Iš tiesų, tai geras straipsnis. Labai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 26. Man straipsnis visai patiko, bet kaip ir kitos merginos manau, kad šypsenėlių naudoti nederėtų. O "tie daiktai" skamba tikrai ne kaip. Rašyti juk reikia ne "kas norės, tas supras", o daiktus vadinti tikrais vardais. Jei gėda geriau iš viso jų nerašyt, nes merginos pačios higieniniais paketais esant reikalui pasirūpina. Bet tai kad visai nėra čia ko gėdytis, visoms merginoms juk jų reikia ar bent jau prireiks ir visa tai normalu ir įprasta.

  AtsakytiPanaikinti
 27. Šis straipsnis labai patiko. Šypsenėlės suteikė jaukumo jausmą. Aš tai pat šiais mokslo metai pasižadėjau labiau pasistengti. :) Šiais metais būsiu devintokė.

  AtsakytiPanaikinti
 28. Šarūnė Antanaitytė2013 m. rugpjūčio 29 d. 19:33

  Man šitas straipsnis patiko. Klaidų nepastebėjau. Pati eisiu į 8 klasę.Spaudžiu visas 3 reakcijas. :)

  AtsakytiPanaikinti