EKO - sprendimaiŠiandien rašysiu apie ekologiją. Tikriausiai kiekvienas esate girdėjęs žodį - „ekologija“, et ar tikrai žinote ką jis reiškia? Ekologija -  tai mokslas apie organizmų ryšius ir santykius su juos supančia aplinka. Kada siekiama, kad kenksmingų medžiagų išmetimas būtų ne didesnis, negu gamta pajėgi atlaikyti. Bet ką mes galime padaryti, kad sumažintume kenksmingų medžiagų kiekį? Sakote nieko? Klystate! Prie kenksmingų atliekų mažinimo galime prisidėti, atrodo mažais, bet veiksmingais būdais:Naudokime „Green bag“


Eidami į parduotuvę rinkitės ne paprastus plastikinius maišelius, o „Green bag“. Juk kiekvieną panaudotą plastikinį maišelį mes išmetame. Jie nukeliauja į sąvartyną. Praeina labai daug laiko. Atsitinka ir taip, kad gyvūnas praryja maišelio gabaliuką, o kartu ir kenksmingas jo išskiriamas medžiagas ir nugaišta. O „Green bag“ išmesti nereikia. Ji galima naudoti daug kartų - tai daug ekologiškiau ir praktiškiau nei daug plastikinių maišeliųTaupykime elektrą


Išeidami iš kambario išjunkite šviesą, nepalikite įjungto televizoriaus, jei jo nežiūrime, ar kompiuterio, jei prie jo nesėdite. Nepalikite varvėti čiaupo, ar atidarytų šaldytuvo durelių - taip bus ne tik ekologiškiau, bet ir sutaupysite
Važinėkime dviračiaisVisi žinote, kad mašinos išskiria be galo daug, žalingų aplinkai, dujų. Šių dujų kiekį galėtumėte sumažinti pasirinkdami dviračius. Taip būtų geriau ne tik aplinkai, bet ir jums, nes važinėdami dviračiu aktyviai sportuojate.Vartokime mažiau popieriaus


Jūs tikrai žinote, kad popierius yra gaminamas iš medžių, kuriuos reikia nukirsti. Naudodami popierių, mes netiesiogiai kertame mišką, taigi pabandykite vartoti mažiau popieriaus lapų, veltui nepaišyti sąsiuvinių. Taip pat vartokite mažiau tualetinio popieriaus - taip tualetinio popieriaus, juk tai irgi yra popierius - taip sumažinsite kertamų miškų kiekį.Rūšiuokime

Panaudotas šiukšles meskite ne į paprastus buitinių atliekų konteinerius, o į rūšiavimo konteinerius. Taip jūsų šiukšles bus galima perdirbti ir naudoti kaip naują daiktą.
„Žalieji“


Žaliųjų šūkis: "švari gamta ir sveika gyvenamoji aplinka!". Ši organizacija turi klubus beveik visose didžiuosiuose miestuose ir vienija daugiau kaip 1000 narių. Šiuo metu aktualiausia Vilniaus ir Kauno žaliųjų zonų išsaugojimo problema. Tai lėmė statybų plėtimosi poilsio zonų, skverų sąskaita. Taip pat siekiama sustabdyti Vilniaus Senamiesčio architektūros naikinimą, nes tai teritorija, įtraukta į UNESCO Pasaulinio kultūros paveldo sąrašą.Lietuvos žaliųjų judėjimas (LŽJ) priklauso šešioms tarptautinėms organizacijoms, dviem iš jų atstovauja studentai. Tu taip pat gali prie jų prisidėti!


Eko taškas


Eko taškas yra papildanti atliekų surinkimo sistema, skirta gyventojams ir suteikianti jiems pasirinkimą atsikratant buityje susidarančių antrinių žaliavų.

Eko taško tikslai:

1. Skatinant rūšiavimą atliekų susidarymo vietoje, padidinti atliekų surinkimą perdirbimui, taip sumažinant perdirbti tinkamų atliekų patekimą į sąvartynus ar aplinką.
2. Sudaryti galimybę visiems gyventojams patogiai vienoje vietoje atsikratyti visų rūšių, buityje susidarančių ir antriniam perdirbimui ar panaudojimui tinkamų, atliekų.
3. Padėti gamintojams įgyvendinti privalomas pakuotės atliekų tvarkymo užduotis.

Daugiau informacijos - http://www.ekotaskas.lt/lit/IMG/51


Ekologiški DIY


Norit ekologiškai gyventi nebūtina vykdyt tik šiuos žinomus punktus. Galima pasitelkti vaizduotę ir sukurti kažką originalaus.


Išlukštenus kiaušinį jo lukšto neišmeskite. Lukštą pripildykite žeme ir pasodinkite žolę ar gėlytę. Kai išdygs turėsite labai originalų ir gražų vazonėlį su gėlėmis.


Perdegusias lemputes galite paversti šauniais Kalėdiniais žaisliukais. Pasitelkę vaizduotę, teptuką ir dažų galite sukurti tikrą meno šedevrą!


Iš senos skardinės galite pasidaryti puikią adatinę.


Taip pat iš senų konservų skardinių galite pasigaminti dėkliukų mokyklinėms prekėms susidėti.

Ekologiškas maistas


Daugelyje parduotuvių yra ekologiško maisto lentyna. Ten gali rasti ryžių, makaronų, grikių, ekologiško aliejaus, bananų ir kitų vaisių. Tai puiki galimybė paįvairinti maisto racioną ir sveikai maitintis. Jie turtingi vitaminų ir mineralinių medžiagų. Ekologiškuose produktuose nėra konservantų, todėl jie puikiai tinka jei nori sveikai maitintis ir sveikai gyventi.
Ir jūs prisidėkite prie gamtos išsaugojimo!

Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas!
13 Komentarai

 1. Mano mokykloje anais metais būdavo pastatytos kartoninės dėžės į kurias reikėdavo mesti poperių, o tada jį perdirbdavo. Visados patiko ši idėja.
  Agne, puikus straipsnis! Labai patiko nes pridėjai ir DIY idėjų, tačiau man nelabai patiko išdėstymas.:/
  Sėkmės rašant.:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man nepatiko taip pat išdėstymas, kažkaip kliuvo už akių. Nelabai ką naujo sužinojau, o labiausia patiko frazė ,,taupykime tualetinį popierių''. Kažkaip keistai skamba :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip ir man išdėstymas kliuvo, tačiau nieko negaliu padaryti, nes programa streikuoja... :(

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pilnai ispildei straipsni ;). Mano manymu nieko netruko.. Tik kaip kitoms panelems, man taip pat nepatiko iraso isdestymas. Kita syki pasistenk prie jo padirbeti daugiau, nes tvarkinga straipsni skaityti yra zymiai maloniau :)... Sekmes tau, Agne !!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai patiko, šaunuolė! Daug informacijos, išdėstymas, priešingai nei kitoms, man nekliuvo. Tik radau keletą žioplų klaidelių, tad prieš skelbdama straipsnį viską dar kartą perskaityk. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. straipsnis patiko, bet taupydami popieriu mes nieko nepakeisim, ji vistiek gamina ir pardavineja, nesvarbu kad jo mes maziau pirksim.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Jei vivi pradės taupyti popierių, tai jo nereikės tiek daug gaminti...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Matosi, kad prie straipsnio padirbėta :) Patiko, kad įdėjai puikių DIY patarimų - jie tikrai pagyvino straipsnį. Aišku, klaidos šiek tiek trukdė skaityti, tad kitą kartą jei jau pajunti, kad darosi sunku rašyti leisk sau šiek tiek pailsėti :) Paskui kibsi į darbą su nauju užsidegimu! Taip pat visada dar kartą perskaityk straipsnį prieš paskelbdama. Dėl išdėstimo - man į akis jis nekliuvo, bet, jei nežinai kaip jis atrodys tekstą paskelbus, gali paspausti "peržiūra". :3

  AtsakytiPanaikinti
 9. Geras straipsnis, naudingas, įdomus, viskas puiku :) Tik klaidelė: ne adatinės prireiks, o skardinės! Sėkmės tolesniame kūrybos kelyje, linkėjimai.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Išdėstymas buvo vienintelis dalykas kuris man nepatiko.. o matau, kad ir taip ne valandėlę ir ne dvi pasėdėjai prie straipsnio, labai gerai tai skaitant jaučiasi. O DIY įdėjos man labai patiko, galėtų būti jų dar daugiau - būtų smagiau. :> Ačiū už straipsniuką, tikrai sužinojau daug.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Išdėstimas nekliuvo už akių, nes buvo labai įdomu :) Šaunuolė

  AtsakytiPanaikinti
 12. Šie patarimai išties labai naudingi! Manau, jei daugelis žmonių jais naudotųsi, pasaulis tikrai taptų gražesnis! :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Stengiuosi rūšiuoti šiukšles, tausoti elektrą ir tiesiog gyventi ekologiškai.
  Patarimai labai naudingi! Kaip minėjo Amaya, jei daugelis žmonių jais naudotųsi, mūsų planetoje būtų geriau gyventi! ^^

  AtsakytiPanaikinti