Gydanti rožių galia


Gražiausiuoju metų laiku mus supa kvepiančios, puikios, prabangios rožės. Gėlių parduotuvėse jų parduodama daugiausiai iš visų gėlių. Nuostabūs rožių krūmai puošia daugelį gėlynų. Mes perkame rožes, kad suteiktume džiaugsmo kitiems žmonėms. Mes ir patys su džiaugsmu uodžiame nuostabų jų kvapą, žavimės jų grožiu. Tačiau ar kada nors pagalvojote, kad rožės svarbios ir mūsų sveikatai, o nuomonė, kad rožė - tai ir natūralus vaistas, toli gražu nėra neteisingas?


Prancūzų gydytojai pastaraisiais metais intensyviai tyrinėjo rožes ir priėjo prie išvados, kad mes visi turėtume daug dažniau jas naudoti mūsų sveikatai ir savijautai pagerinti. Ir kaip tik dabar, šiuo metų laiku, nes vasarą rožėse būna ypač daug efektyvių eterinių aliejų:

 • Kur tik pamatysite rožę, su džiaugsmu į ją žiūrėkite ir iki 5 min. kvėpuokite jos aromatą. Psichologai pastebėjo, kad vien tik rožės kvapas suteikia džiugią nuotaiką, dėl jo pradedama pozityviai mąstyti, stiprinamos natūralios gyvybinės organizmo jėgos. Moterų gydytojai pabrėžia, kad reguliariai juntamas rožių kvapas turi teigiamos įtakos moters hormonų apykaitai.

 • Dažniau gerkite rožių žiedlapių arbatą. Tam naudokite šviežius ekologiškai augintų ir neapipurkštų augalų lapus. Gerai nuplaukite žiedlapius, juos supjaustykite mažais gabalėliais. 1 arbatinį šaukštelį rožių žiedlapių užpilkite 1 pudeliu verdančio vandens, uždenkite, 2 min. palaikykite, kol prisitrauks, perkoškite, pasaldykite trupučiu medaus ir gerkite mažais gurkšneliais. Rožių žiedlapių arbata gerina nuotaiką, suteikia dvasinių jėgų.Arbatą galima ruošti ir iš džiovintų rožių žiedlapių (iš vaistinės).

 • Atsipalaiduoti ir atgauti jėgas po varginančios dienos padės rožių žiedai. Saują šviežių ar džiovintų rožių žiedlapių įdėkite į nailono kojinę, kurią pakabinkite taip, kad ant jos tekėtų į vonią bėgantis karštas vanduo. Tokioje vonioje maudykitės 25 min., giliai kvėpuokite rožių garais ir po to dar 1 val. pagulėkite ir išprakaituokite lovoje. Rožių vonia - taip pat ideali priemonė odai prižiūrėti.

 • Atgauti jėgas ir nusiraminti susijaudinus (ar po ginčo) padės, jei nosies šnerves pasitepsite rožių aliejumi (iš vaistinės).


*Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!

4 Komentarai

 1. Man labai patiko - suzinojau daug naujo, o jau nuotrauku grozis!! Viskas puiku :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man taip pat patiko, daug naujos ir įdomios informacijos, tik man trūko pabaigos, kur galėtum padaryti kažkokias išvadas arba (gana svarbu!) paminėti naudotus šaltinius. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai įdomus straipsnis :) Tik man pasirodė, kad jis neužbaiktas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Trūko gražaus užbaigimo. Bet labai geras straipsnis! Manau, kad mano mamos rožių darželis šiek tiek nukentės.:DD

  AtsakytiPanaikinti