Gyvenimas pro rožinius akinius: Iki tol, kol viskas pasibaigs...

Sveikos visos! Šiandien norėčiau pakalbėti rimta, tačiau visiems aktualia tema. Kam skiriame visą savo gyvenimą? Kaip mąstome apie save ir ką norime nuveikti per savo egzistenciją? Ar bent vienam žmogui iškilo toks klausimas? Taip! O jaunai sielai? Paaugliui? Ar kada susimąstėte, kad kada nors viskas tiesiog pasibaigs?

Nenoriu nieko girdėti!

Dažniausiai, mintis apie atsakomybę ar rimtą atvejį nuvejame šalin. Nenorime galvoti jog kažkada viskas pasibaigs ir nespėsime (išties nespėsime) nuveikti vieno ar kito dalyko. Turbūt sunku įsivaizduoti ir tai, jog reikėtų nusileisti vienam žmogui dėl to, jog galimybės pasitaisyti galbūt daugiau nebus. Neapdairiai elgiamės su artimaisiais, net ir nenorėdami juos įskaudiname. Tačiau ką daryti, kad to nebūtų?

Not Only Photos Set8

Sprendimas
 • Turi apgalvotai prisiimti atsakomybę, nes atgal kelio nebus. Tačiau, turėtum žinoti -  kad ir ką pasirinktum, tavo pasirinkimas bus visada teisingas.
 • Kartais, nors ir trumpą akimirką, nepabijoti pagalvoti apie tai, jog galų gale viskas pasibaigs.
 • Išsakyti savo mintis dienoraštyje, paprastame popieriaus lape. Svarbu tai, kad galėtum išsilieti. Taip tavęs nebekankins padrikos ir nereikalingos mintys.
 • Svarbiausia – mąstyti. Nesvarbu kaip tau vienas ar kitas žmogus nepatinka, bet to parodyti nereikėtų. Juk kažkada viskas gali atsisukti prieš tave ir nenorom patirsi viską savo „kailiu“. Tokia taisykle galime remtis, bet kada. Turime išmokti savo nepasitenkinimą reikšti profesionaliai – neskaudinant kitų.
 • Bent kartą pasielgti apgalvotai. Atsikratyk blogo įpročio skriausti mažąjį brolį ar sesutę. Nepraleisk progos kartu pabūti su šeima. Juk tai vienintelis dalykas kuris yra amžinas.

Klaidos

Gyvenime darome milijonus klaidų, o visom ištaisyti – pritrūktų laiko. Tai normalu, juk ne be reikalo yra sakoma, jog iš klaidų mokomasi. Bet ar kada išties pajutote, kad pasimokėte iš savo klaidų? Galbūt ne? Taip? O gal iškilo klausimas - kaip tai padaryti?

Foto del Diario

Sprendimas
 • Jei suprasite savo klaidą ir nenorėsite jos atkartoti Jums pavyks. Turėtumėte išsiaiškinti ką padarėte ne taip ir kaip galėtumėte savo situaciją pakeisti. Sekantį kartą, Jūs instinktyviai suprasite ką daryti yra teisinga, o ką ne. Todėl suklysti ir vėl, galimybės nebus.
 • Jei nori nesigailėti dėl praleistos progos ištaisyti kokią nors klaidą, turi to imtis kuo greičiau. Laikas bėga. Nors laikrodis tiksėdamas kada nors pavargsta, tačiau laikas nelaukia ir skrieja toliau.
 • Pasikartosiu, tačiau reikia veikti apgalvotai ir į savo gyvenimą įvelti kuo mažiau klaidų.


Noriu keistis!

Galbūt Jus ne kartą kankino mintys apie tai, jog norėtumėte bent šiek tiek pasikeisti? Iškėlę tokią užduotį sau, galime bandyti ją įvykdyti. Tačiau, kad pasiseks – negarantuoja niekas. Juk mes gimėme tokie kokie esame, tad pakeisti save būtų tikrai sunku. Nelygu, kaip nori keistis. Jei nori pakeisti savo išvaizdą – ne kliūtis. Tai įvykdysi greičiausiai.Tačiau jei norime pakeisti savo vidų? Keisti įpročius, elgesį, kalbą? Galbūt net rašyseną?

carpe diem | via Tumblr

Sprendimas
 • Galbūt pokyčiai ateis savaime. Tu suaugsi, tavo mąstysena keisis. O galbūt norint matyti rezultatus tau teks gerokai paplušėti.
 • Pirmiausia, turėtum nusibrėžti tikslą. Tai yra, susidaryti planelį „Kokio rezultato sieksiu“.
 • Užsibrėžusi tikslą, galėsi po truputį keisti save. Į savo kasdienybę įtrauk įpročius, kuriuos norėtum pavadinti kasdienybe, išmesk nereikalingus.
 • Susirask bendraamžių su savybėmis kurias norėtum puoselėti tu. Bendraudama su jais, automatiškai imsi keistis.
 • Jei niekas nepadeda – nebėda. Tai signalas, jog tau keistis nereikia. Turi mylėti save tokią kokia esi. Juk kad ir kokia būtum, vieną dieną kas nors įsimylės tavo akis, šypseną...


Iki tol kol viskas pasibaigs...

Nuvykti į Egiptą.
Gauti autografą ir nuotrauką su savo dievaičiu.
Bent kartą skristi lėktuvu.
Nusipirkti mašiną.
Savo poelgiu patekti į raudonąją knygą...

Burbulingos mintys, a? Tačiau ar tokiame sąrašėlyje atsirastų vietos tokiems punktams:

Ištisą parą žaisti su sesute, broliu.
Skirti visas savo jėgas, kad šeima būtų laiminga.
Bent kartą visą trimestrą baigti aukščiausiu pažymiu ir taip nudžiuginti visus artimuosius.
Ištaisyti kvailas klaidas kurias padariau būdama paauglė...

Be your own

Ką aš tuo noriu pasakyti? O gi tai, kad Jūsų gyvenimas neturi susidėti vien iš šėliojimo, vakarėlių ir linksmybių. Reikia palikti laiko ir tau, tavo šeimai, bei artimiesiems. Nė vieno neteisiu dėl jų poelgių. Tačiau skatinu elgtis geriau. Apgalvoti savo žodžius, poelgius, mintis. Juk iki tol „kol viskas pasibaigs“ norisi nuveikti kažką ypatingo, kad būtų ir savo vaikams papasakoti, ir su šypsena veide prisiminti. O galbūt slėpti giliai širdyje ir džiaugtis, jog tikrai padarei gerai.

Laiko užteks viskam. Tik reikia tuo tikėti ir netinginiauti laukiant kažko ypatingo. 

*Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!

17 Komentarai

 1. Ši rubrika tokia įkvepianti ir priverčianti susimąstyti! O šis straipsnis ne išimtis. O dar nuostabiau, kad viską rašai iš savo patirties ir savais žodžiais. Eilinį kartą nieko doro nepasakiau.. :D Oh, well.. Tiesiog sunku kažką kritikuoti, kai nėra už ko užkibti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tu man dabar sąžiningai pasakyk: pati sąžiningai rašai šios rubrikos straipsnius ? :o

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis, protingos mintys ir idėjos. Kuo toliau rašai, tuo labiau tobulėji :) Sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aqile, pasakei daug gero! Tu net neįsivaizduoji kaip man smagu skaityti tokius komentarus! :))
  Gintarija, visiškai sąžiningai - taip! Nežinau ar internete daug panašių straipsnių, nes aš neieškojau. Tad sakau - Taip! Tiesiog sėdu ir rašau. ;)
  Aušrine, malonu, kad taip manai. Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Patiko labai! Išdėstymas, sklandu viskas labai. Puikus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 6. 1. Ne visi mūsų sprendimai būna teisingi, tad tavo teiginys be logikos.
  2. Šeima nėra amžinas dalykas. Bet kada gali netekti šeimos nario ar narių, dėl mirties, dėl skyrybų ar dar velniai žino ko. Dar vienas teiginys be logikos.
  3. Nesužinojau nieko naujo, ko nebūtų parašyta kiekviename banaliame straipsnyje ar kiekvieno žurnalo numeryje.
  4. Kiek padrikai dėstai mintis. Trūksta rišlumo.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai aktualus man straipsnis, tad ir patiko labai! Pati stebiuosi savo kailiu patyrusi, bet su amžiumi mąstysena keičiasi, ir dar kaip! O klaidų taisymas tuomet jau tampa ilgu, sudėtingu ir nuobodžiu darbu, bet svarbiausia, kad įveikiamu :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ugne, *shameless*, smagu, kad patiko!
  Anonime,
  1. Visi mūsų sprendimai būna teisingi. Nesvarbu kaip viskas klostosi. Kad ir kaip bepasirinksi, tau tai bus į naudą - gausi vertingą pamoką, sulauksi pasisekimo ir t.t.
  2. Šeima, visada bus. Nesvarbu už šimto myliu, tačiau meilė ir ryšys nenutrūkstamas. Jei aiškiau - kalbėjau apie tą atvejį, jog reikia džiaugtis tuo ką turi.
  3. Džiaugiuosi dėl to, turbūt esi tikrai sumanus žmogutis ;)
  4. Ne visiems ir nevisada įtiksiu dėl savo minčių dėstymo. :)
  Kad ir kaip bebūtų, dėkui už pastabas! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai aktualus straipsnis ir ši rubrika labai gera :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labai geras strapsnis! Esi viena iš geriausius straipsnius rašančių rašytojų! :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Amaya, aš taip džiaugiuosi, jog taip manai! ;*

  AtsakytiPanaikinti
 12. Gan įdomus straipsnis. :)Sėkmės rašant toliau straipsnius. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Net neabejoju, kad tapsi mėnesio rašytoja :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Loreta, dėkui! :))
  Agne, išties džiugu, jog taip manai! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Tikrai įdomus ir naudingas straipsnis, kurį verta perskaityti kiekvienai :)

  AtsakytiPanaikinti