Gyvenimas pro rožinius akinius: Išjunk tai!


Ar kada nors jautėtės taip, jog atrodė, kad nepajėgsite ištverti vieno ar kito įvykio. Tai galbūt išsiskyrimas su vaikinu, draugės praradimas, artimo žmogaus išėjimas... Visa tai supa neigiamos emocijos kurios kenkia tau ir naikina viską aplinkui. Kartais užklumpa depresija, nesiliauja ašaros, kankina galvos skausmas. Tada tiesiog norisi ištarti – „nenoriu to jausti...“
Turbūt frazę „išjunk emocijas“ girdėjote viename iš populiariausio serialo „Vampyro dienoraščiai“ veikėjų lūpose. Tačiau realiame gyvenime tai padaryti yra be galo sunku, galbūt net neįmanoma.. Tačiau, kad ir kaip būtų sunku, šiandieną apie tai ir pasiaiškinsime – kaip nuslopinti emocijas kurios graužia tave iš vidaus.

Meilė

Jausmas kuris bene kiekvieną merginą veda iš proto. O kai santykiai su artimu nutrūksta, atrodo tarsi iš tavęs
būtų išplėšta dalelė širdies. O ką daryti? Kaip sustabdyti ašaras nepaliaujamai graužiančias tavo skruostus? Kaip vėl keltis ir žengti pirmyn, jei atrodo, kad nebeliko prasmės gyventi?
Ne kartą jautėme susižavėjimą, simpatiją vienam ar kitam vaikinui, tačiau patyrusios skaudų išsiskyrimą dažnai negalime vėl įsileisti kito žmogaus į savo širdį. Tai dar viena problema: baimė vėl būti įskaudintai. Kaip vėl atrasti pasitikėjimą savimi?


Patarimas
 • Skausmas kurį jauti išėjus vaikinui turi liautis tada, kada tu sau tai pasakysi. Jei puikiai pažįsti SAVE tau dėl to nekils dėl to problemų. Tu tiesiog turėtum ramiai išsiaiškinti situaciją ir neleisti tavęs užvaldyti kitom emocijom. Pasvarstyk kodėl įvyko išsiskyrimas, rask jame minusų ir pliusų. Galiausiai suprasi, kad taip tik dar geriau ir toliau gyvensi be vargo, žinodama jog JIS nebuvo vertas tavo ašarų ar pan. O jei vis dėl to niekaip nesiseka atsigauti – užsiimk tave dominančia veikla. Neleisk tavo mintims suktis vien tik apie JĮ. Turėtum visiškai nukreipti dėmesį, kol galų gale nė nepastebėsi kaip darosi vis lengviau ir tu nesąmoningai visiškai užsimiršti apie šią „nelaimę“.
 • O ką daryti jei pasitikėjimas dėl to negrįžta ir tave užvaldo baimė būti vėl įskaudintai? Kad ir kaip paprastai skambėtų – turi sukaupti visą savo dėmesį jam atrasti. Reikia tvirtai žinoti, kad gyvenimas pilnas galimybių, o jas praleisti būtų tikra nuodėmė. Nebijok rizikuoti, nes neturi ką prarasti!

Draugo praradimas

Būna, jog draugo praradimas kerta skaudžiausiai. Taip vyksta dėl to, jog joks draugas nepaliks dėl to ”jog aš blogas ir taip bus geriau”. Taip įvyksta dėl kitų įtakos. Naudodamiesi savo įtaka paaugliai per kitus kenkia žmonėms. Tai vyksta dėl keršto ar pavydo. Taip gali nutikti ir mums. Jie galbūt išspaus ”man gėda su tavimi bendrauti”, o galbūt dings taip nieko ir nepasakę. Beveik kasdien, žiniose, galime išgirsti apie patyčias ir apie paauglius kurie baigia savo gyvenimą, dėl to jog juos įskaudino bendraamžiai. Dėl to kankinasi, tikrai, nemaža pasaulio gyventojų dalis. Kad taip nenutiktų, imamasi įvairių priemonių, tačiau pažvelgus iš šalies, rodos, kad progreso jokio. Taigi žinokite – geriau vienas tikras draugas, nei šimtas veidmainių, kurie pasitaikius progai tave išduos.


Patarimas
 • Norint rasti sprendimą kaip palengvinti skausmą dėl draugo praradimo, turėtum žinoti, jog ganėtinai kvaila sielvartauti dėl to. ”Draugas”, kuris tave įskaudino, tik parodo, jog nėra vertas jokios pagarbos. Tai labai svarbu, nes savo nuomonę turintis žmogus yra stiprus. O tas kuris tenori įtikti daugumai – spjauna į savo principus ir taip parodo, jog negerbia savęs. Tu tai turi suprasti ir jokiu būdu neparodyti jog tau sunku. Kvailas skamba? Galbūt... Tačiau tik susitaikiusi su tuo, tu galėsi ramiai gyventi toliau. Tai yra be galo sunku, tačiau įmanoma. Reikėtų keltis ir žengti į priekį iškėlus galvą, susirasti naujų draugų... Taip susitvarkysi gyvenimą. Įsivaizduok, kad ”draugai” kurie tave įskaudino tėra šiukšlės kurias pagaliau išvalei iš savo gyvenimo. Nesvarbu kaip tai nutiko, tačiau tokiame įvykyje turi rasti tai, kas tau palanku. Svarbiausia pasitikėk savimi. Kerštauti nebūtina, taip vėl užgausi praeities žaizdas ir įskaudinsi kitą, to visai nenorėdama.
 • Be viso to – juk girdėjau posakį ”Laikas užgydo žaizdas”. Tuo remtis gali ir tu. Jei tau nesiseka išmesti iš galvos vieno ar kito dalyko, tau tereikia kantriai laukti ir TIKĖTI, jog galop viskas susitvarkys.

Artimo žmogaus išėjimas

Toks įvykis sudrebina visą gyvenimą. Nėra jokios formulės kaip po artimo žmogaus mirties reikėtų elgtis. Tai turi įvykti savaime. Turime rasti savyje jėgų, toliau siekti tikslų ir žengti į priekį. Ši tema skaudžiausia, nes bene visi esame ko nors netekę. Tačiau norint, kad viskas susitvarkytų, turime įdėti šiek tiek pastangų.


Patarimas
 • Šį skausmą vienaip ar kitaip galime sumažinti. Tačiau norint pasiekti palengvėjimą turėtume pasinaudoti anksčiau išsakytų patarimu – užsiimti kokia nors veikla. Mokykis, taip tavo mintis užgoš žinios kurios vėliau net pravers ateityje. Tai bene efektyviausias būdas užsimiršti, mat tavo mintys suksis vien apie kokios nors pasaulio šalies istoriją (jei domiesi šiuo dalyku).
 • Kitas, taip pat neprastas būdas užsimiršti, yra, klausytis muzikos. Tokią, kokia tau patinka. Jokiu būdu ne tokią kuri pravirkdys tave su lyg pirmais akordais. Klausantis muzikos vertėtų ne imti klaidžioti mintimis, o susitelkti į garsus, žodžius. Žinoma rinkis tokią, kurios žodžiai tau neprimins graudaus įvykio.
 • Be šių dalykų, kaip jau minėjau, geriausias vaistas – laikas. Jis po kiek laiko užgydys žaizdas. Bet neapsigaukite, randai vis vien liks, kad ir kaip bebūtų, kad ir ką jaustume. Tiesiog, žmonės ateina į mūsų gyvenimus, palieka juose pėdsakus ir dingsta. Ir nesvarbu kaip..


P.S. galbūt Jūs norėtumėte, kad pakalbėčiau apie kokią nors tam tikrą problemą? Jei taip, rašykite komentaruose.

Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas!

18 Komentarai

 1. labai puikus straipsnis. spaudžiu Tau dešinę už tai, kad nepabijojai parašyti tokia nelengva ir kiekviena aktualia tema, nes bent viena iš visų dalių buvo tikrai kiekvienai naudinga.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko išdėstymas, sklandus tekstas lengvai skaitėsi. Spaudžiu visas 3 reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kotryna, Ugne dekui! Malonu girdeti, kad Jums patiko! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šiuo straipsniu labai man pagelbėjai... Nes beveik visose trijose situacijose man reikėjo pagalbos... Tu ją suteikei :). Ačiū !!!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Agne, malonu, kad patiko! :)
  Kamile, dziaugiuosi jog padejau! Tema kuria rasiau man taip pat aktuali, kai kuriuos tarpsnius isgyvenau pati, taigi isties malonu jei padejau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nijole, super! Kaip visada mane stebini savo super duper straipsniais! Išdėstymas, dizainas ir teksto pateikimas - puikus! Atrodo, kad esi žmogus, kuris turi tikrai daug patirties. Jei taip ir toliau šauniai rašysi, turėsi šansų tapti mėnesio rašytoja! :) Beje, parašyk, kai turėsi laiko man į fb, gavau vienos merginos pasiūlymą straipsnio temai, kuri manau puikiai tiktų šiai rubrikai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Simona, dekui uz palaikyma, dziaugiuosi jog patiko! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kaip visada puiku! Negailiu visų 3 reakcijų ;)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis - vertas paskaityti kiekvienam, o patarimai - aukso vertės! Esu tikra, ne vienam pagelbės ir padės :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tu net neisivaizduoji kaip man dziugu, jog taip manai! Aciu! :))

   Panaikinti
 10. Patarimai - nuostabūs ir dar yra nuostabiau tai - kad ryžaisi parašyti tokia tema ir iš savo patirties. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Man be galo malonu, kad taip manai! Ryzausi, nes vienaip ar kitaip si ta isgyvenau, o dabar laiminga! Tad norejau, padeti kuo daugiau zmoniu! :))

   Panaikinti
 11. Super! Man iš viso patinka labai tavo straipsniai, nes jie tokie įdomus ir iš širdies atrodo parašyti. Tikrai turbūt už tave balsuosiu šį mėnesį! :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Estera, dziaugiuosi! Stengsiuosi nenuvilti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai puikus, informatyvus straipsnis, žodžiu, tiesiog tobulas! Nerealiai geras, vertas begalės komplimentų :) Gal galėtum parašyti straipsnį apie "kitokį" jaunimą? Na, jų pomėgius, išvaizdą, kuo jie kitokie, ką jiems tenka kęsti būnant "kitokiais" (patyčias, vienatvę ir pan.). Manau, būtų įdomu ne tik man (aš esu viena "kitokių"), bet ir daugeliui kitų skaitytojų :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Amaya, būtinai! Kaip tik pradėjau straipsnį tokia tema, tad pasistengsiu neužilgo pabaigt! Beje, dėkoju už komplimentus! Be galo džiaugiuosi sulaukusi tokių atsiliepimų!

  AtsakytiPanaikinti