Gyvenimas pro rožinius akinius: "Kitoks" jaunimas

Šiandieną pakalbėsime apie daugeliui aktualia tema – jaunimas. O jei tiksliau - apie tuos, kurie yra kitokie nei daugelis. Tai gana plati tema ir norint ją iki galo išanalizuoti prireiktų nemažai laiko. Tačiau, kad ir kaip bebūtų pasistenkime bent kiek nuklysti nuo rutinos ir pažvelkime į gyvenimą tų, kurie jaučiasi „kitokie“. Tokie žmonės galėtų papasakoti žymiai daugiau nei tas kuris visai neišsiskiria iš minios, dauguma „kitokių“ paauglių turi daugiau gyvenimo patirties ir gali diskutuoti įvairiomis temomis valandų valandas... Juk visai įdomu, a?


Jūs net neįsivaizduojate kas dedasi mano viduje...

Mums turbūt įprasta matyti merginas kurios seką madą, atrodo ypatingai, vaikšto iškėlusios galvas ir jaučiasi patenkintos. Tačiau bene pusė tokių merginų, progai pasitaikius, stengiasi įgelti, bet kokiam žmogui kuris atrodo ar elgiasi kiek kitaip. Taip vyksta dėl to, jog dauguma paauglių yra nelinkę išsiaiškinti situacijos. Jiems atrodo įprasta gyventi be rūpesčių ir žvelgti į gyvenimą taip pat kaip visi. Anaiptol, taip neturėtų būti. Visi esame skirtingi ir tokie turėtume būti. „Kitokios“ merginos atrodo kitaip, elgiasi kitaip ir tai yra pagirtina. Koks pasaulis atrodytų jei visi vaikščiotume apsirengę vienodais drabužiais, kalbėtume vienodais sakiniais, elgtumėmės vienodai? Juk galop viskas pabostų, ar ne? Taigi, „kitokių“ merginų pasaulis dažnai būna netgi įdomesnis nei tų kurios siekia vien tik tobulybės. „Kitokie“ žmonės – siekia aukštumų. Domisi neįprastais dalykais ir turi sukaupę nemažą patirtį kai kuriose situacijose.
Tačiau dažniausiai paaugliai to nepastebi ir teisia žmones vien dėl jų išskirtinumo, nes net neįsivaizduoja kas dedasi vieno ar kito žmogaus asmeniniame pasaulyje.


Tapsmas kitokiu

Kartais paaugliai tampa kitokiais, o kartais jie tokie yra nuo gimimo. Kodėl tai įvyksta?
Paauglys tampa kitokiu, dažniausiai dėl to, jog jo gyvenimą pakeičia daug įtakos turintis įvykis. Tai gali būti ir artimo žmogaus žūtis, ir išsiskyrimas ar patyčios be pagrindo.. Todėl daugelis paauglių užsisklendžia savyje taip tapdami kitokiais, nei tie kurie be perstojo lankosi geriausiuose vakarėliuose. Tai parodo jų elgesys(nepasitikintis savimi, bijantis išreikšti savo nuomonę, dažniausiai nuleidęs akis...), išvaizda(rengiasi nemadingais rūbais, išsitaršę plaukai...).
Be viso to, paaugliai kurie yra stipresnės valios, keliasi ir žengia pirmyn. Tačiau kaip jau supratote viskas tuo nesibaigia. Žmogus tampa kitokiu. Galbūt keičia savo išvaizdą, taip norėdamas pritraukti daugiau dėmesio ir parodydamas, jog jam viskas gerai. Dažniausiai išvaizda tampa iššaukianti – ryškios spalvos plaukai, rūbai visada turi kuo nors išsiskirti, nesvarbu jie madingi ar ne. Žodžiu, tokio paauglio viduje – maištas, lūžis, nusivylimas kurį jis perteikia originaliai.
Tuo, mano manymu, viskas nesibaigia. Nemaža dalis jaunimo, nuo gimimo yra meniškos sielos. Todėl tokius paauglius taip pat galime pavadinti „kitokiais“. Jie domisi neįprastais užsiėmimais, klausosi kitokios muzikos, apranga, taip pat, ne tokia kokią dėvi daugelis. Tokius žmones galime pavadinti kūrybingais, originaliais. Juos gana lengva išskirti iš minios, todėl daugeliui tai neįtinka.

Pomėgiai
 
Pradėkime nuo to, jog „kitoks“ jaunimas turi vis kitokius pomėgius. Tai gali būti vienos subkultūros žavėjimasis ir bandymas ją išreikšti savimi, ypatingo laikmečio parodymas. Potraukis menui -  tapybai, šokiui, dainavimui, poezijai. Pomėgis atrodyti originaliai. Juk būtent išvaizda pritraukia daugiausiai dėmesio. Todėl, kad ir kaip norėtų, „kitoks“ paauglys negali nuslopinti pomėgio išsiskirti iš minios. Nesvarbu ar tai kokia neįprasta aprangos detalė, o galbūt nemadingų, tačiau tikrai neprastų drabužių vilkėjimas.
Šių laikų jaunimui – atverta daugybė galimybių domėtis ir išreikšti save vienoje ar kitoje veikloje. Tačiau dažnai viskas apsiriboja tuo, jog žmogus nenuilsdamas domisi mada ir atrodo tikrai puikiai. Nepaisant to, vis daugiau paauglių klausosi įvairios muzikos. Tai ir K-Pop, ir roko muzika... Tokios muzikos klausosi vis daugiau paauglių. Nejau popsas nebemadingas? Jei taip manote – klystate. Taip pasakytų visi pop muzikos gerbėjai. Popsas vis dar populiarus, kuriamos naujos dainos, tačiau jaunimas kuris yra „kitoks“, vis daugiau dėmesio teiks ne populiariajai muzikai kurios klausosi visi, o išskirs brandesnes, gilias prasmes slepiančias dainas. Štai! Tai turbūt dar vienas kitokio jaunimo požymis!
Taigi, turbūt jau supratote – kitokį jaunimą galėtumėme pavadinti spalvingu ir originaliu.

Kokioje aplinkoje gyvena kitoks jaunimas?

Tikrai nekalbėsiu apie tai, kaip atrodo jų kambarys, kokia jų šeima ir pan. Šiuo atveju, mus domina tai, ką tenka kęsti jaunimui kuris yra „kitoks“. Tokiems paaugliams tenka iškęsti tikrai nemažai. Tai ir patyčios, vienatvė, o galbūt atvirkščiai – begalinis susidomėjimas ir nepaliaujama šlovė?
Dažniausiai paaugliai kurie mąsto, elgiasi, rengiasi kitaip, mokykloje yra ignoruojami, iš jų yra tyčiojamasi. Toks jaunimas tampa pagrindinis apkalbų objektas. Kaip Jūs manote, ar jiems lengva? Ne. Jie stengiasi kuo mažiau išsiskirti iš kitų, taip nuslopindami savo pusę kuri yra meniška, originali. Didžiausią įtaką turėjo, turi ir turės draugai. Tikri draugai niekada nenusisuks, supras ir jokiu būdu neapkalbės tavęs už akių, kad ir koks būtum. Tačiau kaip elgtis „kitokiems“ paaugliams kurie neturi nė vieno tikro draugo? Juk nepaliaujamas tyčiojamasis ir apkalbinėjamas galiausiai sumažina pasitikėjimą kurio ir taip visiems trūksta. Baimė vėl būti įskaudintam užkerta daugelį kelių į tavo širdį. Todėl vėl pasitikėti žmogumi tampa nemenkas išbandymas.
Tačiau nepaisant to, daugelis „kitokių“ paauglių randa būdą kaip būti laimingam. Juk tuo jie ir „kitokie“ – originalūs, meniški, gebantys išsisukti iš kebliausių situacijų. Savo kitoniškumu, optimistiškumu ir draugiškumu „kitokie“ žmonės lengvai gali pritraukti susidomėjimą. O jei vis dėl to, prisitaikyti sekasi sunkiai, už mokyklos ribų toks jaunimas būna įspūdingas. Svarbiausia išlikti neutraliems, kad neįsitrauktum į žaidimus su kitų žmonių jausmais ir vadovautis protu.


P.S. Straipsnį rašiau skaitytojos prašymu, tikiuosi, kad išpildžiau viską kas yra aktualu ir nenuvyliau. :)

Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas!

19 Komentarai

 1. Straipsnis patiko, bet radau keletą skyrybos klaidų, taip pat nelabai supratau kodėl tarp brūkšnių palieki tokius didelius tarpus.. Na, kad ir kaip ten bebūtų, spaudžiu visas 3 reakcijas :) Sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man patiko. Bet kaip ir Aušrinė radau skyrybos klaidų. Bet nieko tokio. Rašai dažnai ir svarbiausia kokybiškai (mano manymu) : D... Jau žinau už ką balsuosiu mėnesio rašytojos rinkimuose. : ) Tu to verta, nes matosi tavo pastangos. Ir ne pirmas mėnesis taip :D. Sėkmės !!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aušrine, Kamile skyryba man visada kliudė, bet stengsiuosi pasitaisyti. :D Ačiū! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. VIsada nustebini savo straipsniais. Super! Tu tikrai verta mėnesio rašytojos titulo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kaip skaičiau daugelyje vietų atradau save. Pusiau kitokia įvardinčiau save. Haha. Patiko straipsnis, tik man nuotraukos kiek kliudė akis, tokios grynai iš google paimtos. O tai netraukia akies. Kitą kart siūlyčiau paieškoti nuotraukų tumblr arba weheart'e. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Agne, dėkui, man be galo malonu, jog taip manai! :))
  6 Metres Under Ground, aišku, ačiū už patarimą, kitą kartą stengsiuosi pasitaisyti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. *O man kažkaip niekas, net ir tos klaidos nekliudė akies, nes buvo be proto
  įdomu. Ir vėl dedu tau didelį pliusą, šaunuolė! :-)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man taip pat nekliuvo klaidos. O straipsnis labai patiko :) Esi šauni rašytoja :) Spaudžiu visas tris reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Simona, Gabija, Ugne - AČIŪ, AČIŪ, AČIŪ! Aš be galo džiaugiuosi jog Jums patiko! :)))

  AtsakytiPanaikinti
 10. Dar vienas puikus "Gyvenimo pro rožinius akinius" straipsnis! Kaip visada puikiai išvystyta tema :) Nuostabu! Be abejonės, spaudžiu visas tris reakcijas! ;]

  AtsakytiPanaikinti
 11. Nekreipiau dėmesio į klaidas - juk visiem pasitaiko. Straipsnis - superinis. Dabar sėdžiu ir mąstau: ar aš meniškos sielos ar ne.. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Man labai patiko, nes VISI tavo išvardyti "kitokio" jaunimo bruožai kuo puikiausiai atitinka mane :) Šaunuolė! Tai išties labai geras straipsnis, bent jau man - vienas geriausių šio blog'o istorijoje! :) Tu rašai labai puikiai, linkiu sėkmęs ateityje! :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Nors man sita rubrika ir visi joje esantys jau parasyti straipsniai siame bloge atrodo geriausi, taciau sikart manes sita tema nesuzavejo:)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Nereali rubrika, rimtai. Esi labai protinga mergina, gražiai dėstai savo mintis, na bet jau klaidos... Kableliai dažnai praleisti, tai kai kuriuos sakinius kelis kartus skaičiau. Bet pats turinys - super. Esi viena mėgstamiausių mano rašytojų, yra kur tobulėti, bet ši rubrika yra tavo arkliukas! Turi gerų idėjų ir jas gerai išpildai, tik dėl gramatikos dedu minusiuką.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Nekreipiau dėmesio į klaidas, nes be galo fainas straipsnis

  AtsakytiPanaikinti
 16. Va čia tai straipsnis!! :> Trys reakcijos garantuotai!

  AtsakytiPanaikinti
 17. Emma, Aqile, Amaya, Sima, Gintarija, Kotryna, Gabija - dėkui merginos! Smagu, kad patiko. O dėl klaidelių - stengsiuosi pasitaisyti! :)))

  AtsakytiPanaikinti