Gyvenimas pro rožinius akinius: nesutarimai kuriuos būtina išspręsti

Sveiki visi! Šiandien rubrikoje „Gyvenimas pro rožinius akinius“ kalbėsime apie nesutarimus su šeima. Išsiaiškinsime ką daryti kad netektų visą parą rėkti ant brolio, kiekvieną dieną stengtis išgrūsti iš savo kambario seserį ar tyliai purkštauti dėl to, jog susipykote su tėvais. Tokių problemų pasitaiko beveik visiems. Tačiau sprendimas taip pat yra. Ir nesvarbu, ar jis galutinai išspręs Jūsų nesutarimus ar tik sušvelnins ginčus. Svarbiausia gauti rezultatą kuriuo tu bent kiek džiaugtumeisi.

Ginčas

Ginčas su šeimos nariais – dažnas reiškinys. Susiginčijame dėl teisės į kokį nors daiktą, norėdami įrodyti savo nuomonę ar netgi norėdami suerzinti vieną ar kitą asmenį. Kartais pagalvojame, jog būtų daug geriau jei būtum vienturtė ir galėtum mėgautis dėmesiu viena. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, mylime savo šeimos narius, kad ir kokie santykiai mus suptų. Bet vis dėl to, ką daryti, kad ginčai nekiltų?

1 – as žingsnis. Sustokite
Pirmiausia, prasidėjus ginčui turėtumėte nedelsiant jį sustabdyti. Nesvarbu ar jį dar tik pradėjote, ar jis jau pasiekęs kulminaciją. Juk svarbiausia viską išspręsti ir ramiai apgalvoti. O jei Jūs nepaliaujamai argumentuosite dėl ko esate teisūs, galop viskas išsispręs, tačiau, ne Jūsų naudai. Sustoti yra svarbiausia, kol neįvyko „didysis sprogimas“. Kai tai padarysite, Jūsų ginčo dalyvis sutriks ir galop taip pat nutrauks ginčą. Taip apsaugosite save nuo nepageidaujamų padarinių.


2 – as žingsnis. Apgalvokite
Antra, turėtumėte viską gerai apgalvoti. Galbūt Jūs kur nors suklydote ir ginčo tęsti tikrai nevertėtų? Jei taip ir yra, tiesiog pasakykite „priešininkui“, jog klydote. Juk visi turime mokėti garbingai pralaimėti, ar ne? Taip sustabdysite ginčą ir viskas išsispręs. Tačiau jei vis dėl to jaučiate, jog esate teisūs ir norite tai įrodyti – pirmyn! Tačiau čia gerokai teks pasistengti.
Numaldykite ginčo dalyvį, išsiaiškinkite kuris pirmas išsakys savo nuomonę (jokiu būdu nerėkite vienas per kitą, taip nieko neišsiaiškinsite). Tada nedelsiant išsakykite savo nuomonę ir nuspręskite kuris vis dėl to teisus. Jei vis vien sunku išsiaiškinti, pasikvieskite į pagalbą „teisėją“. Mamą, tėtį, brolį ar sesę – nesvarbu. Svarbiausia, kad tas kuris išklausys galės nuspręsti kuris vis dėl to neklydo dėl savo nuomonės.

.<

3 – as žingsnis. Nusišypsokite
Nesvarbu, ar pralaimėjote ar nuskynėte pergalę – nuoširdžiai nusišypsokite. Jei Jūsų ginčą užbaigsite vypsniu kuris suerzins „priešininką“ - neilgai džiaugsitės pergale. Šį ginčą seks kitas ginčas ir t.t. O galo vis nematyti, a?  O palydėjus ginčą nuoširdžia šypsena, neturėtų kilti jokių nemalonumų. Galop viską prisiminsite su šypsena ir pagalvosite kokie buvote kvaili, pernelyg ginčydamiesi dėl vieno ar kito dalyko.

:) ♥

Nesutarimas su broliais ir seserimis

Nesutarimai su broliu ar seserimi, taip pat, dažnas reiškinys. Rodos, pykstatės dėl visko. Kompiuterio, televizoriaus, rūbų, draugų, elgsenos, žodžių, pomėgių... Dėl visko... Tačiau ką daryti, kad to nebūtų? Juk esate šeima ir norisi gyventi draugiškai.. Nesutarimai turi didelę įtaką tavo sveikatai, tad kaip to išvengti? Kaip sugyventi su broliais ar seserimis ir padaryti juos geriausiais savo draugais?

1 – žingsnis. Domėkitės
Pasidomėkite kuo užsiima Jūsų brolis ar sesuo. Suraskite bendrus pomėgius ir stenkitės kuo daugiau apie juos sužinoti. Galbūt Jūs pagalvosite, jog tai lyg ir šnipinėjimas ar asmeninės erdvės pažeidimas, tačiau norint palenkti į savo pusę brolius ar seseris, teks imtis įvairių priemonių. Kalbant trumpai – Jums teks sužinoti apie tai kas sudomintų Jūsų šeimos narius. Suraskite tai, nuo ko jie negalės atsispirti, juk kiekvienas turi silpnybių? Tai gali būti automobiliai, muzikos grupė, atlikėjas, sporto šaka... Pasistenkite ir galbūt pamatysite, jog išties menkai tepažįstate savo brolį ar seserį.

.

2 – žingsnis. Bendraukite
Pasinaudokite surinkta informacija pokalbiui su broliu ar seserimi. Pokalbį pradėkite ramiai, jokiu būdu ne įžūliu tonu. Stenkitės užduoti seseriai ar broliui tokį klausimą, kuris jį/ją „užkabintų“. T.y. išsirinkę aktualią temą kuria tavo brolis ar sesuo galėtu kalbėti valandų valandas. Galbūt užtruksite kol prakalbinsite savo šeimos narį, tačiau tik pradėjus viskas ims klostytis kuo puikiausiai.

style | via Facebook

3 – žingsnis. Veikla
Jei Jūsų brolis ar sesuo mėgstą aktyvius užsiėmimus – Jums taip pat teks pamėgti. Pakvieskite jį/ją į koncertą, kiną ar sporto rungtynes, nueikite pažaisti dažasvydį ar netgi boulingą. Pamatysite kaip Jūsų brolis ar sesuo vis labiau Jums atsiveria. Tačiau, jei Jūsų brolis ar sesutė dar visi maži, užteks pažaisti su jais visą dieną ir jau savaitę galėsite mėgautis jų dėmesiu.

Freedom

4 – žingsnis. Klauskite patarimo
Kiekvienas mėgsta dėmesį ir nori jaustis pranašesnis už kitus. Taigi, šia silpnybe teks pasinaudoti ir tau. Paklausk sesers ar brolio patarimo. Nesvarbu kokio, svarbiausia, kad užsimegztų pokalbis. Pamatysi, su kokiu užsidegimu jie Jums aiškina vieną ar kitą dalyką. Pasijusite smagiau, o su broliu ar seserimi tapsite bemat artimesni.


Svarbiausia suprasti savo šeimos narius ir bent kiek pasijusti jų kailiuose. Galbūt jiems taip pat maga įsivelti į ginčus, o galbūt jiems skaudu matyti kaip šeimoje vyksta nesutarimai. Norėdama pasiekti užsibrėžtą tikslą turėtum nedelsiant pradėti nuo savęs ir neskubėti kaltinti kitų dėl vykstančių ginčų.

Sėkmės!

*Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!


10 Komentarai

 1. Dar vienas nuostabus tavo straipsnis. ^^ Iš tiesų, tema labai aktuali, nes mūsų principai ir nuostatos dar tik formuojasi, taip kad tai būna labai dažna ginčų priežastis.
  Kaip visada - puiki tema, puikus straipsnis, puiki rašytoja. ^^ Ačiū, kad suteiki galimybę skaityti tokius straipsnius ir sužinoti begalę naujų dalykų, kurie puikiai padeda keisti savo asmenybę, charakterį. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai rašai puikius straipsnius! Labai patiko.:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai geras straipsnis! Esi labai talentinga "TD" rašytoja.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Neturiu prie ko prikibti, šaunuolė ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aktuali tema, kuri straipsnyje buvo gerai išplėtota, puikus dizainas, viskas super. :) Su kiekvienu straipsniu vis labiau mane stebini! Šaunuolė, taip ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aqile, Ugne, Amaya, Agne, Aušrine, Simona - esu be galo dėkinga Jums visoms. Tokie Jūsų atsiliepimai tik dar labiau skatins mane stengtis ir nenuvilti Jūsų. AČIŪ! :)))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Naujas, kaip visada pavyzdinis straipsnis! Manau šios rubrikos atvejis - ir kokybė ir kiekybė puikiai suderinama :)

  AtsakytiPanaikinti