Keisčiausi pasaulio patiekalai

Gabija Č.


Kiekviena šalis turi savo tradicijas ir virtuvę. Nuvykus į kitą šalį galime paragauti labai skanių ir kvapnių patiekalų, tačiau kiti gali atrodyti įtartinai ir skleisti blogą aromatą. Bet jei esi egzotinio maisto mėgėja ir tikra gurmanė, tokie patiekalai tavęs gali ir neišgąsdinti. 
 Skaitant šį straipsnį nepatartina valgyti.

Hagis ( Škotija)
Tai nacionalinis Škotijos patiekalas. Šiam patiekalui paruošti yra sukurta daugybė skirtingų receptų. Pagrindiniais ingrediantais laikomi avies širdis, kepenys, plaučiai, kurie pagardinami avižiniais dribsniais, svogūnais, juodaisiais pipirais ir druska. Paruošus masę iš visų ingrediantų, ji yra sukemšama į avies skrandį ir kepama tris valandas. Gero apetito! 


Paukščių lizdo sriuba (Kinija)
Tai ypatingas Kinijos gyventojų desertas, kuriam naudojami paukščiukų čiurlių lizdeliai. Jis svarbus tuo, kad jame pilna paukštelio seilių, stiprinančių žmogaus imuninę sistemą. Vietinių gyventojų, ši sriuba laikoma nepakeičiamu vaistu ir sveikatos šaltiniu.


Magot sūris (Sardinija, Italija)
Šis sūris labai populiarus Sardinijoje,Italijoje. Vietinių gyventojų jis vadinamas casu marzu. O ypatingas šis sūris tuo, kad fermentacijos procesą jame užtikrina musių, suleistų į sūrio masę, lervos. Kai kuriems Magot sūrio mėgėjams, šios lervos - nepakeičiamas dalykas. Jie visuomet džiaugiasi, jei valgydami jų randa daugiau. Balut (Filipinai)
Tai antie kiaušinis, kuriame beveik yra išsiritęs ančiukas: apsiplunksnavęs ir su snapu. Jis valgomas išvirtas. Vietinių teigimu, labai skanu jį valgyti, kai traška kauliukai tarp dantų. Pača (Irakas)
Virta avies galva Irake laikoma delikatesu. Patiekus avies galvą ant stalo, ją dalina garbingiausias šeimos narys.
Žiurkės (Vietnamas)
Žiurkės sunaikina Vietnamo ūkininkų derlių, tad šie jas pagauna, suvynioja į bananų lapus, iškepa ir pardavinėja turguje. Taip pat keptos žiurkės populiarios Tailande.


Jūrų kiaulytė (Peru)
Peru gyventojai, gyvenantys Andų kalnuose įsikūrusiuose kaimeliuose, valgo jūrų kiaulytes kaip puikų proteinų šaltinį. Jūrų kiaulytės iškepamos ir patiekiamos su galva ir galūnėmis.
Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!

17 Komentarai

 1. Bjaurūs patiekalai:D Na bet šaunuolė esi kad parašei šia tema. Geras straipsnis:D

  AtsakytiPanaikinti
 2. kaip šlykštu buvo žėti į tas nuotraukas, žinojau tik apie žiurkes, o apie kitus. ačiū tau, kad parašei šį straipsnį. viskas buvo puikiai.. (šlykštu net prisiminti tas nuotraukas :D)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip šlykštuuu... Nenoriu prisiminti..
  Bet šiaip idomu buvo :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai įdomu! Apetito patiekalai nekelia, bet straipsnis puikus. Ačiū! ^^

  AtsakytiPanaikinti
 5. Yay, viskas nukopijuota. :DD
  Nu suprantu pati nesugalvosi, bet bent jau savo tekstą po nuotraukom rašyk :))

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kaip žiauriai tie patiekalai atrodo :D Šiaip geras straipsnis. Sekmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas - labai gaila, kad nepastebi įdėto darbo ir manai, kad viskas nukopijuota :/ Jei įdomu informacija rinkta iš dugybės puslapių :) Tačiau ačiū ir už tokią nuomonę :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Straipsnis puikus, bet fotografijos... br... šiurpas perėjo per kūną :) Šaunuolė, spaudžiu visas 3 reakcijas, nes buvo tikrai įdomu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 9. turbūt pačiai buvo įšūkis rašyti tokia tema. gerai, kad perpėjai, jog geriau nieko nevalgyti skaitant straipsnį, nes nuotraukos tikrai nekelia apetito. :D jei kalbant apie patį straipsnį, tai manau viskas išpildyta, tik gal dar būtų įdomu sužinoti iš kur jie sugalvojo tokius patiekalus valgyti arba kokia tavo nuomonė apie tuos patiekalus. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Man nebuvo itin šlykštu, bet taip pagailo ančiukų ir jūros kiaulyčių :(

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kaip šlykštu, ypač ančiukai. Po paraliais, skaitydama šį straipsnį valgiau ir vos neapsivėmiau... :D

  AtsakytiPanaikinti
 12. Inga - taip, buvo pačiai baisu ir šlykštu rašyti tokį straipsnį :D Prie kelių patiekalų buvo parašyta, kad jie taip valgo dėl proteinų.
  Amaya - buvo perspėjimas nevalgyti :D

  AtsakytiPanaikinti
 13. Įdomus straipsnis! Hagis šiaip visai nieko (esu kartą ragavusi), bet kiti patiekalai ne tiek šlykštūs, kiek žiaurūs - vargšė mano jūrų kiaulytė :(

  AtsakytiPanaikinti
 14. Nukopijavai! Maciau vienam puslapyje viska ta pati!

  AtsakytiPanaikinti