Nesutarimai su tėvais - kaip jų išvengti?


Kiekvieno paauglio gyvenime pilna rūpesčių. Tai namų darbai, laiko stoka, nesutarimai su draugais, mokytojais. Visos šios bėdos neatrodytų tokios baisios, tačiau kaip tyčia dar prisideda ir nesutarimai su tėvais. Neivienas paauglys neišvengs nesutarimų. Atrodo, kad tėvai „prikimba“ prie mažiausių ir nereikšmingiausių dalykų ir erzina savo nuolatiniais moralais - susitvarkyk kambarį, išplauk indus, prižiūrėk brolį/sesę ir t.t. O juk taip norisi tiesiog išrėžti, kad neturi laiko, noro ar tiesiog bloga nuotaika. Štai tada ir prasideda ginčai. Dažniausiai jų baigtis yra tikrai skaudi - namų areštas, televizoriaus ar kompiuterio draudimas. Bet kaip to išvengti?Nesikarščiuok Tikrai dėl kiekvienos smulkmenos neverta supykti. Taip tik dar labiau supykdysi kitus. Išmok nusiraminti ir atsipalaiduoti - viską priimk ramiai ir atsakyk apgalvotai, nes neapgalvoti žodžiai gali sukelti tik dar daugiau pykčio ir daug ilgesnį moralą apie balso kėlimą ir nepagarbą tėvams bei vyresniems žmonėms. Stenkis į situaciją žvelgti blaiviai. Ištuštink galvą nuo nepageidaujamų minčių ir susikoncentruok ties situacija - galbūt pavyks rasti sprendimą.

Tačiau kaip nusiraminti?

1. Suskaičiuok iki 10 ir tik tada atsakyk.
2. Prisimink mėgstamą dainą, frazę, anekdotą.
3. Išgerk stiklinę vandens.Rask kompromisąDažnai tiesiog nesinori pasiduoti. Tikrai nenori sau gadinti savaitgalio tvarkydamas namus, nešiodamas šiukšles ar gamindamas maistą. Tačiau žinai jog taip pat visą savaitgalį prasėdėti prie kompiuterio - nesveika. Nesvarbu, kad nežaidi - juk akys vis tiek genda. be to - to juk tėvai irgi neleistų. Tad ką daryti? Ogi reikia rasti kompromisą! Kompromisas tai - sprendimas, kuriame abi pusės šiek tiek nusileidžia - taip patenkinami abiejų pusių norai. Susitark su tėvais, kad tu sutvarkysi namus, bet tik kas antrą savaitgalį, bet jie turės tau leisti vieną ar dvi valandas praleisti prie kompiuterio. Taip bus patenkintos abi pusės ir daugiau nekils nesutarimų ta tema. 


Paprašyk draugo patarimoJeigu niekaip neįstengi vienas pats susitarti su tėvais, visada gali pasikliauti draugu ar vaikinu. Paprašyk jų patarimo. Gali būti, kad tavo draugas buvo panašioje situacijoje ir turės gerų patarimų. Nereikia bijoti klausti draugo pagalbos - tikrai neatrodysi kvailai, todėl nebijok ir kreipkis dėl patarimo! Kartu tikrai įveiksite visas problemas - tam ir yra skirti draugai.

Tačiau ką daryti jei niekas nepadeda?

Vaikų pagalbos linija 


Tačiau ką daryti jeigu tėvai tiesiog atsisako bendrauti? Neklauso ir net girdėti nenori apie jokius kompromisus? Jei ir draugai negali padėti ir pati nebesugalvoji ką daryti? Paskambink į Vaikų liniją. Vaikų linija – tai pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Vaikai ir paaugliai gali kreiptis į Vaikų liniją dėl įvairių jiems iškilusių sunkumų – nesutarimų su draugais, tėvais ar mokytojais, konfliktų, sunkumų moksluose, patiriamos prievartos, patyčių, kai jaučiasi vieniši ar nemylimi, o taip pat dėl įvairių kitų rūpesčių, kuomet sunku ir norisi pasitarti. Paskambinus ar parašius į Vaikų liniją, vaikui ar paaugliui nebūtina prisistatyti. Paskambinti vaikų linijai galima nemokamu telefonu - 8800 11111Daugeliui vaikų sunku išvengti konfliktų, tačiau tikiuosi, kad šitie patarimai jums padės. Sėkmės!


Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!

14 Komentarai

 1. Labai aktuali tema! Nors pati labai dažnai nesipykstu su tėvais, bet manau, kad daugeliui šis straipsnis bus labai naudingas!
  Patarimai taip pat puikūs! Pats geriausias ginklas pykstantis su tėvais yra jiems nusileisti, o prireikus ir atsiprašyti. Kartais reikia pripažinti, kad klydai ir nepult kabint akių. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū uų tokį gerą atsiliepimą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis laiku ir vietoje. Pati sėdžiu trečią dieną savo kambaryje, susipykau su mama, vyksta šaltasis karas. :D
  Nepaisant to, parašei tikrai gerų patarimų, puikiai išdėstei viską. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū :). Smagu, kad pagelbėjau.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Super! Labai patiko, aktuali tema, šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Puikus straipsnis ! Jame mano manymu nieko netruksta :) ! Ir pateikimas grazus :D ! Puikiai padirbejai ;) !!!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš buvau su tėčiu stipriai susipykusi, bet šiandien susitaikiau ir dabar esu labai laiminga. :D Man patiko visas straipsnis, pateikimas ir visa kitą. Puiku. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aš buvau su tėčiu stipriai susipykusi, bet šiandien susitaikiau ir dabar esu labai laiminga. :D Man patiko visas straipsnis, pateikimas ir visa kitą. Puiku. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Pati labai retai pykstuosi su tėvais, bet iš patirties žinau, kokia ši tema aktuali kitiems. :) šaunuolė, geras straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Šis straipsnis man ŽIAURIAI patiko. Tikrai, nepiknaudžiauju. Tai aktualu daugeliui paauglių. Na, keletas tavo parašytų dalykų jau žinomi, tačiau skaityti visvien buvo labai įdomu, nes pati dažnai (net labai) pykstuosi su savo mama taip, kad kartais nesikalbame net po kelias dienas. O šis straipsnelis buvo naudingas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. labai naudingas straipsnis ;) bet manau, kad čia ne tik su tėvais konfliktų sprendimas, bet ir su broliais ir seserimis bei draugais. Tragiškai nesutariu su broliu, o tėvai visada palaiko jį :D Dabar tokia palaima, kad jo nėra namuose :D

  dar vieną tokį dalyką pasakysiu, kuris užkliuvo už akių. Tarp teiginių (ar kaip čia pavadinti) su viskuo lieka labai dideli tarpai. Viskas gerai, nes atrodo nesugrūsta, bet mane kažkaip jie trikdo, matyt aš labiau linkus talpiai rašyti :D
  ---
  slepetyte.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 12. Na, matyt man su mama nesipykti nepavyks iki tol, kol ji vasarą neišvers manęs iš lovos anksčiau laiko :D O ir visi naudingi patarimai per pykčius užsimiršta. Bet straipsnis tikrai laiku ir vietoje! :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tevai , liks tevais visa gyvenima taigi nusiteikit su jais bendrauti ir visada priimkite ju patarimus nors ir jums tai kvailai atrodo , bet istiesu jie tik nori jum padeti relibituotis gyvenime , ir gerbkite kiekviena akimirka praleista su jais . :)

  AtsakytiPanaikinti