,,Pagalbos kampelis'' : naujos mokyklos, pažinčių ir vaikinų problemos

Labas! Šauni diena už lango - bent jau pas mane kieme šviečia šilta saulutė, vėjo beveik nėra, oras nuteikia iš ties optimistiškai. Per tokias dienas galima nuveikti tiek daug gerų dalykų! Net nebūtina kažkur eiti su draugais... Galbūt pagaliau prisiversi pabaigti pradėtą knygą, pažiūrėti seniai matytą filmą ar atnaujinti savo muzikos grojaraštį. Ką dar gero galima nuveikti? Pavyzdžiui man, jei turiu galimybę, patinka padėti kitiems. Seniau TD bloge vesdavau rubriką ,,Tiesiu pagalbos ranką'', bet man išėjus atostogų ši rubrika dingo. Neperseniausiai, jei pamenate, Simona buvo atnaujinusi šią rubriką, pervadino ją į ,,Pagalbos kampelį'' ir nekantriai laukė jūsų laiškų. Užsinorėjau ir aš prisidėti prie jos ir galbūt tapti naudinga kažkam, išsakydama savo nuomonę ir duodama tam tikrų patarimų. Simona pasidalino su manimi jūsų siųstais laiškais, todėl jau šiandien skubu pasistengti atsakyti į tris jūsų laiškus!

Pirmasis merginos laiškas skambėjo taip : 
,,Niekaip neapsisprendžiu kurią mokyklą rinktis kitais metais. Noriu eiti su draugėmis, kad nebūčiau vieniša, bet dvi draugės eis į vieną mokyklą, o kita į kitokią. Nežinau ką daryti. ''

Atrodo patekai į šiokią tokią kryžkelę. Svarbiausia nepasimesti ir blaiviai įvertinti situaciją. Mokykla turi būti vieta, kurioje tau bent šiek tiek patiktų lankytis, būtų jauku ir nenorėtum jos sudeginti (o jei ir norėtum, tai ne kiekvieną dieną...). Jeigu esi apsisprendusi, jog nori eiti į vieną iš tų dviejų mokyklų, kurias renkasi draugės, ir kitos mokyklos tavęs nedomina, tuomet pasistenk apie jas pasidomėti, kad pasirinkti būtų paprasčiau. Dažnai mokyklos turi internetinius puslapius, tad kodėl tau neapsilankius ir nepažiūrėjus kurioje mokykloje vyksta įdomesni renginiai, kurie tave domintų labiau? Jei yra galimybė, pabendrauk su žmonėmis, kurie lanko tas mokyklas ir paklausk jų nuomonės ar tau būtų verta eiti į tą mokyklą. Nepakenktų ir pokalbis su tomis draugėmis, kurios renkasi tas mokyklas - kas jas ten patraukė, kas sužavėjo ir nulėmė jų sprendimą? Padėti gali ir tėvai, kuriems, mano manymu, tikrai svarbu į kokią mokyklą tu keliausi kiekvieną dieną. Kartu su jais galėsi tinkamai įvertinti variantus ir priimti geriausią pasirinkimą. Jeigu visi renginiai, mokymosi kokybė, atstumas nuo namų ir t.t., yra nesvarbus, tuomet pagalvok, su kuriomis draugėmis norėtum praleisti daugiau laiko. Dažnai būna, jog santykiai po mokyklos nutrūksta, bet kartais įvyksta ir atvirkštinių situacijų. Svarbiausia klausytis savęs ir prisiminti, jog nesvarbu kurią mokyklą pasirinksi, vieniša nebūsi. Su tavim bus tavo draugė (ar draugės), o be jų bus dar daugiau bendraklasių ar kitų tos mokyklos vaikų. Tik nepamiršk, jog mokykla ne tik draugų susitikimo vieta, bet ir žinių kasykla!Antroji pagalbos prašanti mergina rašė : 
,,Artėja rugsėjo pirmoji ir greit reiks eiti į naują mokyklą. Kadangi aš ten nieko nepažįstu, tai per rugsėjo pirmąją reiks ,,pažindintis''. Bėda yra tame, kad aš esu labaaaai kukli prie nepažįstamų žmonių ir tiesiog nemoku užmegzti pokalbio, nežinau ką sakyti. Labai tikiuosi atsakymo - patarimo į šį mano klausimą.''

Esi tikrai ne vienintelė paauglė pasaulyje, kurią kankina problemos, susijusios su naujomis pažintimis, bendravimu nepažįstant žmonių. Svarbiausia tai prisiminti ir eiti su mintimi, jog be tavęs ten taip pat bus tokių žmonių, kurie nieko nepažinos ir norės susipažinti. Pagrindinė taisyklė, kurią siūlau naudoti naujų pažinčių metu : nebūk atstumiantis žmogus. Elkis taip, jog žmonės norėtų su tavimi bendrauti, tuomet viskas eis kaip per sviestą. Pokalbį pradėti bus nesunku, jei jam nusiteiksi, stengsiesi kuo mažiau jaudintis ir galvoti apie tai, kaip tau nepavyks ir kaip žiauriai dabar susimausi. Pradėti pokalbį galima net   klausimu kur rasti kažkokią klasę, kurios tau reikia. Jeigu pastebėjai, jog žmogus draugiškai nusiteikęs, gali paprašyti palydėti tave, o tuomet bus puiki proga geriau susipažinti. Nors iš tiesų, tik priėjusi gali net tiesiai šviesiai pasakyti, jog esi naujokė ir norėtum susipažinti!  Svarbiausia pokalbio metu stenkis palaikyti akių kontaktą (ar bent jau nemandagiai nesidairyk į šalis, nemaigyk telefono), jeigu pokalbis labai įsiliepsnos - nekalbėk per daug, nepamiršk, jog ir kitas žmogus nori kažką pasakyti, išmok klausyti. Svarbiausia norėk susirasti naujų draugų ir venk begalinio jaudinimosi - visi esame patyrę tą baimę prieš nepažįstamus žmones, bet kuo greičiau ją įveiksime, tuo lengviau bendrauti bus ateityje. Sėkmės, neabejoju jog rugsėjo pirmoji praeis puikiai!

Trečioji problema patalpinta šiame laiške :
,,Visos draugės sako, jog liksiu ale senmerge. Neturėjus nei vieno rimto vaikino. Prieš tai buvęs vienas, kuris ir tai buvo susižavėjimas. Kažkodėl man nerūpi vaikinai, kol kas labiau koncentruojuosi į mokslus, bet ir leidžiu sau atsipalaiduoti. Kas joms arba man yra?''

Labas, sese! Tikrai tikrai negalvok, jog kažkas blogai yra tau - tokių kaip tu yra labai daug! Merginos pačios renkasi kada joms reikia vaikinų dėmesio, rimtesnių santykių ir tai yra tik jų pasirinkimas. Per prievartą jokie dalykai nebūna teigiami, todėl jei tau vaikinų nereikia - kokių galų nervintis? Puiku, jog rimtai žiūri į mokslus. Svarbiausia per daug nepersistenk ir nepamiršk pasidžiaugti jaunyste. Tai nebūtinai turi būti vaikinų keitimas kas savaitę, vakarėliai, alkoholis, cigaretės... Leisk laiką su draugais, bendrauk su vaikinais ir pati pastebėsi, kaip kažkada sutiksi tokį, kuris
patrauks tavo akį. Viskas ateis laiku ir to skubinti nereikia. Juk nėra rašytos taisyklės, jog jei tau jau 16 metų, o tu dar neturėjai vaikino, tu esi senmergė ir su tavim kažkas negerai. Tiesiog galbūt tavo draugės yra kitokio mąstymo ir joms atrodo, jog vaikinai yra visas pasaulis. Svarbiausia derink mokslus ir laisvalaikį, nesijaudink dėl tokių niekų ir tas vaikinas, meilė, santykiai ateis patys kai pati to visiškai nesitikėsi.
Tiek problemų ir mano patarimų šiandien. Pasukite savo išmaniąsias galveles ir jūs, skaitytojos, ir jei žinote kaip galite padėti šių laiškų autorėms - pasidalinkite savo mintimis komentaruose. O aš labai laukiu naujų jūsų laiškų, kuriuos siųsti galite jums patogiu būdu :

1. Rašykite į el.paštą jankunaitev@gmail.com
2. Rašykite į mano ask'ą http://ask.fm/Vilija06 pridėdami žodį 'TD'

Greitu metu visos jūsų problemos bus išspręstos su TD pagalba! 

Gražios likusios dienos,
Vilija.


*Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!


4 Komentarai

 1. Pirmojo laisko autorei noreciau patarti, kad turetu omenyje,jog is mokyklos neiseisi su tais paciais zmonemis, su kuriai iejai. Tad mokykla vertetu rinktis del mokslo,o ne pazinciu.:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pirmajai merginai kaip ir Ugne siulyciau rinktis mokykla pagal mokslus,nes jei drauges yra tikros - nesupyks ir niekad taves nepaliks.:)
  Antrajai linkiu sekmes,tikek,jog viskas bus gerai ir tau pasiseks! Praeitas metais taip pat buvau naujoke ir esu nedrasi,taciau dabar i mokykla keliausiu noredama susitikti su bendraklasemis :)
  Trecioji,neliudek! As taip pat nesu turejusi vaikino, svarbiausia suvokti,jog kiekvienai merginai vaikinai pradeda rupeti skirtingu metu :) Tad aukstyn nosi,viskas yra gerai!! Sekmes!

  AtsakytiPanaikinti
 3. O dievee. Pirmi du laiškai man taip pat priminė mokyklą. Antrąjai laiško autorei linkiu nepasiduoti jauduliui, tiesiog, kai išauš rugsėjo pirmoji, prisimink mane, nes aš taip žygiuosiu į mokyklą, kurioje nepažįstu nieko. Na, tik du žmones, su kuriais jau spėjau susipažinti. Bet tai praleiskim :D Vis tiek jaudinsiuosi, todėl VISADA žinok, jog pasauly yra dar bent milijonas žmonių, kurie taip pat žiauriai jaudinasi eidami į naująją mokyklą :) Linkiu sėkmės visoms trims laiškų autorėms! :3

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pirmo laiško autorei - tu kuriesi savo gyvenimą, mokaisi sau. Manau, kad turėtum rinktis mokyklą dėl savęs, o ne dėl draugių. Juk jos ne visada bus šalia. :) O kur nauja vieta - ten nauji draugai. :)) Tiesiog būk savimi ir viskas bus gerai!
  Antro laiško autorei - tiesiog pasitikėk savimi ir neleisk kitiems lipt per galvas. Bet vis tiek manau, kad pateksi į draugiškų žmonių klasę ir susirasi draugų. :) Sėkmės tau!
  O trečio laiško autorei - labai, gerai, kad rūpiniesi mokslais ir kitais dalykais, o ne vaikinais. Pati taip elgiuosi. Vaikinai ateina su laiku. Be to, kai išeisi studijuot jų sutiksi krūvas. Ir tikrai neliksi senmerge. Taip, kad nepergyvenk! Viskas gerai. :)

  AtsakytiPanaikinti