Rašytojų atranka!!

Kiekvieno mėnesio pabaiga, mums atneša rašytojų atranką. Joje gali dalyvauti kiekvienas asmuo, kiekvienas turintis pomėgį - rašymą, kiekvienas turintis noro ir galimybių rašyti TD blog'e. Ar tu to nori? Ar nori savo straipsnius parodyti didesnei auditorijai ir sulaukti įvertinimų? Tu ką tik palinksėjai galva? Tuomet skaityk toliau ir sužinok plačiau!


KODĖL VERTA RAŠYTI "TD" BLOG'E?

 • Tai puikus būdas tobulinti savo žinias lietuvių kalbos srityje! Užsiimdama straipsnių rašymu, tu darysi vis mažiau gramatinių bei stiliaus klaidų, tau vis geriau seksis rašyti rašinėlius, pasakojimus ir pan. 
 • Rašymas "TD" blog'e - puikus laisvalaikio būdas. Juk dažniausiai, kai atsisėdi prie kompiuterio, įsijungi facebook'ą ir varinėji pelės ratuką aukštyn - žemyn, tiesa? Jei pateksi į komandą  - to nebus!
 • Kiekviena mūsų buvusi ar esama rašytoja, galėtų patvirtinti, kad "Teenage Dreams" blog'as - tai pažinčių šaltinis. Jeigu imsiesi iniciatyvos pati, esu visiškai įsitikinusi, kad čia susirasi naujų draugų ar bendraminčių. Juk būtų šaunu praplėsti draugų ratą, ar ne?
 • Jei rašysi straipsnius būtent "TD" blog'e - juos pamatys daug mūsų skaitytojų ir net neabejoju, kad jie įvertins tavo darbą! O tai reiškia, kad susilauksi nuomonių bei žinoma, patarimų!
 • Rašydama straipsnius, tu naudosiesi įvairiais informaciniais šaltiniais. Vadinasi, kad rašydama straipsnius įgysi naujų bei žinoma, vertingų žinių, kurios galbūt pravers ateityje!
KOKIE REIKALAVIMAI KELIAMI RAŠYTOJOMS?
 • Labai svarbu tai, kad rašytoja turi būti raštinga! Bet tai nereiškia, kad straipsnyje ji privalo nepadaryti nė vienos klaidos. Ne, visi  klystame, visi mes darome klaidų, bet tokių elementarių kaip: "če - čia" arba "medžei - medžiai" būti negali!
 • Kiekviena rašytoja privalo rašyti lietuviškomis raidėmis!
 • Norint būti rašytoja mūsų blog'e, reikia turėti laiko. Dažniausiai atsitinka taip, kad po kelių straipsnių rašymo, merginos supranta, kad joms neužteks laiko ir išeina. Į savaitę reikia parašyti bent du straipsnius ar rubrikos pranešimus. 
 • Kiekviena mergina norinti tapti rašytoja mūsų blog'e, turi turėti daug idėjų straipsniams, konkursams ar rubrikoms. Jeigu visada žadi rašyti banaliomis ir vienodomis temomis - tau čia ne vieta. 
 • KOPIJOMS - NE! Jokių straipsnių iš interneto platybių būti čia negali!
 • Privalai būti draugiška ir maloni asmenybė. Niekas nenori skaityti straipsnių kuriuose nėra nuoširdumo, o pati rašytoja nemoka bendrauti su skaitytojais. 
KAIP PATEKTI Į MŪSŲ KOMANDĄ?

Norint patekti į komandą, pirmiausiai tau reikės atsakyti į žemiau pateiktus klausimus. Svarbiausia atsakinėti nuoširdžiai ir mus sudominti!

 1. Vardas, amžius
 2. Ar turi kokios nors rašymo patirties? Galbūt teko rašyti kokiame nors blog'e ar mokyklos laikraštyje? O gal gali atsiųsti keletą savo darbų?
 3. Kodėl tavo pasirinkimas yra būtent "TD" blog'as?
 4. Kokiomis temomis labiausiai mėgsti rašyti?
 5. Kiek tavo straipsnių per savaitę galėtumėme išvysti blog'e?
 6. Kokių idėjų turi straipsnių temoms bei rubrikoms?
 7. Kokių naujovių galėtai įnešti į "Teenage Dreams" blog'ą? 
 8. Ar esi atsakinga bei draugiška? Ar moki priimti kritiką bei bendrauti su skaitytojais?
 9. Tavo kontaktai (facebook, skype)
 10. El. paštas į kurį siųsti pakvietimą priėmimo atveju
II rašytojų atrankos dalis - straipsnis. Tau reikės parašyti straipsnį pagal vieną iš apačioje pateiktų temų. 

"Rudens sezono mados"
Domiesi mada ir šį bei tą nusimanai apie tai? Griebk šią temą, pasidomėk, susirask informacijos ir parašyk, kas madinga artėjantį rudenį!

"Ką veikti rudenį?"
Mokslai ir būreliai - rudenį svarbiausia. Bet apart to, juk vis tiek lieka laiko kažką nuveikti be šių dalykų, tiesa? Tad pasidalink savo idėjomis, ką galima įdomaus nuveikti rudenį.

"Marš į mokyklą!"
Rugpjūtis - pasiruošimo mokyklai metas. Ar turi patarimų kaip galima nesunkiai keltis rytais, lengviau mokytis, su malonumu daryti namų darbus, pozityviai nusiteikti mokslo metams ir t.t.? Jei taip - ši tema būtent tau!

"Mokslo metų pažadų vykdymas"
Mokslo metų pradžioje, mes pasižadame, kad gerai mokysimės, būsime pavyzdingi mokiniai, nebėgsime iš pamokų, darysime visus namų darbus ir pan. O ką daryti, kad šiuos pažadus būtų lengviau įvykdyti? Turi idėjų? Parašyk apie tai šioje straipsnio temoje!

"Knygų kompanija rudens vakarais"
Rudens vakarais tikrai smagu susisukti į šiltą pledą, išsivirti arbatos ir gerti ją kartu su knyga rankose. Ar žinai knygų, kurios tikrai yra vertos dėmesio? Puiku! Šiame straipsnyje aprašyk keletą knygų kurias rekomenduoji savo amžiaus jaunimui (tik jokiu būdu neimk aprašymų ir interneto!).

DĖMESIO! Straipsnis turi būti parašytas "word" formatu. O jo ilgis negali būti trumpesnis nei vienas "wordo" lapas. Straipsnyje nepamiršk naudoti spalvų bei paveikslėlių!

Štai ir visos temos. Šįsyk jų yra šiek tiek daugiau nei įprastai. Pasirink sau tinkamą ir pirmyn rašyt straipsnį! :) O už pagalbą galvojant temas, noriu padėkoti Agotai, Ingridai bei Gustei! Labai ačiū!

Rašytojų atranka truks 10 dienų, t.y. iki rugsėjo 1 dienos. Jūsų laiškų laukiame el. paštu teenagedreamsinfo@gmail.com Rugsėjo 1-ąją bus išsiųsti pakvietimai visoms merginoms, kurios puikiai pasirodė atrankoje ir yra naujosios "TD" rašytojos!

Jeigu norite patarimų kaip geriau parašyti straipsnį, visada galite kreiptis į mūsų blog'o administratores ir rašytojas! Mes visada esame pasiruošusios ištiesti Jums pagalbos ranką!

Tad labai lauksime Jūsų laiškų!
Simona. 


*Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!

5 Komentarai

 1. Vis gundausi, bet galiausiai pasakau sau NE, nes mano akytės genda, o be to turiu užsiėmimą rašant į LUKOS žurnalą :D Linkiu didelės sėkmės toms, kurios bandys patekti į TD rašytojų gretas!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Linkiu visoms dalyvaujančioms atrankoje sėkmės.:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šaunios temos, tikrai didelis pasirinkimas, todėl visos, kurios norėtų, bet abejoja - šalin visas abejones!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puiku, jau išsiunčiau savo paraišką ir linkiu sėkmės visoms dalyvaujančioms. :)

  AtsakytiPanaikinti