Vėl į mokyklą? Nebaisu.

 

Vasara eina į pabaigą, kad ir kaip sunku tai pripažinti. Artėja rugsėjis, o su rugsėju ir mokykla... Tikiu, kad kiekvienas mokinys prasidedant rugsėjui sau pasižada, kad šiais metais mokysis geriau. Jeigu jau spėjai sau pasižadėti, kad mokysiesi geriau, kviečiu paskaityti šį straipsnį ir siekti, kad šiais mokslo metais būtumėte darbingi ir mokslai sektųsi.
Time to study harder


1. Aplinkos paruošimas

 • Facebook'as tau tikrai nepadės paruošti namų darbų. Užsisėdėjąs prie kompiuterio gali ir nepastebėti, kaip ateis vakaras ir namų darbus turėsi ruošti paskubomis. Tad kompiuteris turi būti išjungtas. Televizorius išjungtas. Telefono garsas ir vibracija išjungti. Geriausia jeigu telefoną išjungtum išvis, tada nekils noras patikrinti ar niekas neparašė žinutės.
 • Klausytis muzikos mokinantis nepatartina, nes tai išblaško dėmesį. Mokslininkai nustatė, kad vienintelė muzika kuri ištikrųjų padeda įsiminti, tai klasika. Jeigu tokia muzika tau nepatinka, geriau muzikos klausymosi atsisakyti. 
 • Žymiai smagiau mokintis prie tvarkingo stalo. Jeigu stalas bus apkrautas nereikalingais popieriais ir maistu likusiu nuo vakarienės, namų darbus ruošti tikrai nebus lengva. Tad prieš pradedant ruošti pamokas, susitvarkyk stalą ir tvarkingai susidėk tavęs laukiančius namų darbus ant stalo, tada matysi ką tau reikia padaryti ir galėsi kibti į darbą.
 • Galbūt tave ramina smilkalai arba žvakės? Puiku. Tai irgi gali padėti susikaupti ruošiant namų darbus. 
 • Susitark su šeima, kad kai mokaisi niekas neitų į tavo kambarį ir neblaškytų tavo dėmesio.
 • Po ranka visada turėk tau reikalingas mokymosi priemones: žodyną, atlasą ir panašiai. Tada nereikės lakstyti ieškoti priemonių po visus namus kai jų prireiks.     Pinterest
2. Susidaryk mokymosi planą 

Prieš mokydamasis susidaryk planą ką tau reikia išmokti, perskaityti, padaryti ir iki kada. Kai susidarysi mokymosi planą viskas bus paprasčiau nei iš pradžių atrodė. Plane gali išskirti dalykus kurie sekasi prasčiau ir manai, kad jiems mokytis prireiks daugiau laiko. Prieš ruošdamas pamokas, gali susirašyti kokių pamokų namų darbus turi atlikti ir atlikęs tos pamokos pavadinimą išbrauk iš sąrašo.:)

  http://g2.dcdn.lt/images/pix/mergina-mokslas-mokymasis-61048603.jpg  

 3. Daryk pertraukėles 

Mokymosi metu nepamiršk daryti pertraukėles, kad galėtum pailsėti. Efektyviausia yra mokytis 40-45 minutes, tada padaryti 15 minučių pertrauką. Pertraukėlės metu gali pasiklausyti mėgstamos muzikos, padaryti fizinių pratimų, pasivaiksčioti, užkąsti. Pertraukėlės metu nežiūrėk televizoriaus arba nesėdėk prie kompiuterio, nes tada pertraukėlė gali užsitęsti ir noras mokytis gali greitai dingti. Pertraukėlės skirtos, kad smegenys galėtų apdoroti gautą informaciją ir suskirstytų ją į tam tikrus stalčiukus.   
fashiontoast - Fashion, style, and travel blog by Rumi Neely

4. Mokykis kartu su draugais 

Taip vienas kito galėsite paklausinėti, vienas kitam padėti. Tik tai mokymasis neturėtų virsti linksmybėmis.:)

 http://www.bernardinai.lt/file/fa18035585426c3cde5b88d373826ddb2b8f9298_article.jpg


5. Atlik papildomus darbus

Užsibrėžiant pasikelti savo pažymį vienu ar daugiau balų aukščiau, gali atlikti siūlomus papildomus darbus, už kuriuos gautum siūlomus pliusus, taškus, ar netgi pažymį. Be to, taip mokytojas pastebės, kad labai stengiesi. :)

Untitled

6. Apžvelk situaciją ir paskatink save

Kas mėnesį apžvelk kaip tau sekasi viena ar kita pamoka, kokius pažymius gavai iš kontrolinių ir jeigu tave tenkina tavo pasiekimai pagirk save  ir nusipirk norimą daiktą arba nueik į norimą filmą. Jeigu nepasisekė nenuvertink save , jokiu būdu nenustok stengtis.

7b4f78ab0012b72851879d7e (500×284)7. Būk tvarkingas, pareigingas ir aktyvus

Visus užduotus darbus atlik laikus, visada turėk mokymosi priemones. Rašyk tvarkingai, neužlankstyk sąsiuvinio kampų ir  visada aplenk savo sąsiuvinius bei mokymosi vadovėlius. Būk aktyvus per pamokas, kelk ranką ir klausk ko nesupranti. Taip mokytojas žinos, kad stengiesi suprasti jo dėstomą pamoką. Mokytojai mėgsta aktyvius, tvarkingus ir pareigingus mokinius.:)

 Новости

8. Tinkamai išsimiegok

Besimokydamas nepamiršk skirti pakankamai laiko miegui – ne mažiau kaip 5–7 valandas per parą. Tai yra labai svarbu, nes miego metu smegenys apdoroja dienos metu gautą informaciją ir perkelia ją iš trumpalaikės atminties į ilgalaikę. Taip per dieną išmokta informacija įsitvirtins smegenyse ir išliks jose ilgiau. Būtent dėl šios prežasties mokymasis paskutinę naktį yra visiškai bevertis, nes paprasčiausiai smegenys nespėja informacijos „suvirškinti“ ir perkelti į ilgalaikę atmintį.


http://static.zebra.lt/files/201302/4lQA8jlx.jpg

9. Gerk daug vandens

Yra toks mokslininkas, Masaru Emoto. Jis moksliniais tyrimais įrodė, kad , vanduo turi atmintį ir mūsų mintys, žodžiai jį stipriai paveikia. Todėl patartina mokantis po truputį gurkšnoti vandenį. Tai ne tik padės mokytis, bet ir atsigaivinsite bei bus naudinga sveikatai ir savijautai. Jūsų valia tikėti ar ne, bet nepabandžius neįsitikinsite ar tai padeda, tiesa? :)

http://reachingutopia.com/wp-content/uploads/2013/06/glass-of-water.jpg

10. Valgyk pusryčius

Pusryčiai svarbiausias dienos maistas, tad nepamiršk jų pavalgyti, kad visą dieną turėtum energijos. Jeigu rytai valgyti nesinori, bent jau išgerk stiklinę vandens, sulčių arba arbatos. Tai sužadins apetitą. Gali į mokyklą nusinešti užkandžių, kad visą dieną turėtum energijos.:)


Keletas sveikų pusryčių receptų:

 • Lėkštelė šviežių vaisų salotų, aplietų keliais šaukštais lieso jogurto.

 • Indelis grūdėtos varškės su agurkais ar pomidorais.

 • Dubenėlis įvairių grūdų dribsnių su pienu arba sultimis.

 • Lėkštelė grikių, ryžių ar avižų košės.

 • Virtas kiaušinis su riekele rupios duonos, lėkštelė daržovių, apšlakstytų citrinų sultimis.

 • Riekelė duonos, užtepta šaukštu neriebios varškės su obuolio skiltelėmis.

 • Stiklinė šiltos vaisinės arbatos, skrebutis su virtu liesu kumpiu ir sūrio griežinėliu, paskanintas pomidoru.

 • Baltą duoną pakeiskite juoda duona su grūdais ir sumuštinį būtinai užkąskite daržovių salotomis.


Healthy food

Koks tavo mokymosi stilius?

Labai svarbu žinoti, koks tavo mokymosi stilius. Taip  žinosi kokiu būdu tau geriausia mokytis. Prie tinkamų teiginių pasidėkite pliusiuką.:)


 http://www.infveikla.puslapiai.lt/mokykis/images/testas.jpg
Tikiuosi straipsnis buvo naudingas. Darbingų mokslo metų ir gerų pažymių! :)


*Komentuok šį straipsnį - gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse - gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "Teenage Dreams" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Laumės vaikas"!


14 Komentarai

 1. Straipsnis patiko! Kai kuriose vietose išdėstymas nebuvo labai tvarkingas, tai nepatiko ši dalis. Bet apart to - šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunus straipsnis, ačiū už vertingus patarimus :) Mokslo metų nebijau, kibsiu į darbą kuo greičiau, nes dabar galima gauti stipendijas (maximalisto stipendija nuo 10 klasės)!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai patiko, šauniai padirbėjai! Tik "užkibo" išdėstymas. Man norėjosi, kad tie paveiksliukai po punktų būtų ties centrine lygiuote. O to paskutinio paveiksliuko, manau, nereikėjo. :)Bet čia tik smulkmenos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai šaunus ir motyvuojantis straipsnis :) Puikiai padirbėta

  AtsakytiPanaikinti
 5. Patiko, kad įterpei tą testą, surašei puikius patarimus ir nepatingėjai brūkštelti keletą pusryčių receptų. :) Šiek tiek užkliuvo nuotraukyčių išdėstymas. Kaip ir Simonai, norėjosi, kad jos būtų centre. Bet nepaisau to ir spaudžiu tris reakcijas! :) Įkvėpei mane pradėti gerai mokytis. :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. straipsnis puikus, bet... nuokopijuotas. Kaip tik uzvakar skaiciau straipsni butent nuo kurio viska nukopijavai, tik pakeitei zodzius, gaila :// ... Reikejo savo patarimu susigalvoti, savaip isdestyti kazkaip ;))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gaila, kad nera daugiau teigiamu reakciju, nes paspausciau visas. :D Puikiai padirbejai, man labai patiko. :) Saunuole :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ugne - Labai labai ačiū ir sėkmės Tau moksluose! :)
  Aušrine - Šaunuolė, puikus nusiteikimas. Ačiū už nuomonę ir smagu, kad patiko. Kaip supratau būsi 10-okė? Didžiausios sėkmės Tau! :))
  Simona - Labai džiugiu matyti tavo komentarą, būtinai atsižvelgsiu į patarimus, ačiū labai.:)) Sėkmės moksluose.:))
  Milda - Labai Tau dėkoju ir sėkmės mokykloje.:)))))
  Aqile - Dėkoju labai už nuomonę ir pastebėjimus. Labai smagu, kad įkvėpiau, nes toks ir buvo tikslas. Sėkmės.:)
  Anonime - Maža ką Tu skaitei. Tikrai nenukopijavau straipsnio, turbūt tau taip atrodo, nes dauguma straipsnių mokymosi tema yra panašūs. Atleisk, jei tau mano komentaras atrodys šiukštus, bet tiesiog labai skaudu, kai kažkas neįvertina tavo darbo ir iškart užsipuola, kad viskas nuplagijuota. Pati suformulavau skaitytą informaciją ir pateikiau ją savaip. Na taip, tarkim receptai nėra mano sugalvoti, bet nesu dietologė, kad žinočiau ką sveika valgyti.:) Be to dauguma patarimų suformuluoti iš mano pačios galvos, ką esu skaičius, girdėjus ir kuo stengiuosi vadovautis pati. Na, bet dėkui už nuomonę ir sėkmės moksluose.:)

  Anonime - Labai labai smagu skaityti tokį komentarą. Smagu, kad patiko. Sėkmės .:)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai patiko! Ačiū tau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Smagu, kad patiko. Tai Tau ačiū ir sėkmės.:)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Puikus straipsnis. Labai padėjo, nes į mokyklą eiti man tikrai kartais būna neramu. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 12. Man sis straipsnis kazkodel primena tai, kas isdestyta knygoje tegyvuoha mergaites, bet as sia knyga seniai skaiciau taigi galbut esu neteisi:)

  AtsakytiPanaikinti