Kad namų darbai nevirstų kančia..

Viena iš priežasčių kodėl jaunimas taip nemėgsta mokyklos - namų darbai. Tikriausiai tektų pripažinti, kad kiekvienas moksleivis yra bent kartą neatlikęs mokytojų užduotų namų darbų. Kartais jų būna daug, kartais mažai, bet vienaip ar kitaip - jų būna ir jie yra neišvengiami. Kad namų darbai nevirstų kančia, reikia žinoti šešis auksinius patarimus, kuriuos sužinosi perskaičiusi straipsnį!

1 PATARIMAS: Susikurk jaukią aplinką!
Jeigu nori neblaškoma dėmesio paruošti namų darbus, visų pirmą turi susikurti sau jaukią aplinką! Namų darbus siūloma daryti prie tvarkingo, nesujaukto, pašaliniais daiktais neapdėto rašomojo stalo. Ruošdama namų darbus, jokiu būdu nežiūrėk televizoriaus, neklausyk muzikos ir žinoma, nedaryk taip, kad viena ranka naršai internete, kita - darai užduotus darbus. O dar geriau būtų, jei namų darbų darymo metu, tavo mobilusis telefonas būtų visiškai išjungtas. Jeigu yra galimybė, paprašyk, kad tuo metu, tėvai ar kiti žmonės esantys prie tavęs, išeitų į kitą kambarį ar tiesiog tavęs netrukdytų.

2 PATARIMAS: Susidaryk planą!
Kai susiruoši daryti namų darbus, paimk užrašų knygutę ir susidaryk planą. Pirmiausia susirašyk visą šiandienos pamokų tvarkaraštį, o prie kiekvienos pamokos, parašyk ką mokytoja uždavė namų darbams. Kai užduotis bus atlikta - išbrauk ją iš sąrašo. Toks planas padės tau nieko neužmiršti ir viską atlikti.

3 PATARIMAS: Daryk pertraukas!
Net ir atliekant namų darbus, reikia daryti pertraukėles. Jeigu darant namų darbus sunku susikaupti, būtinai daryk kelių minučių pertraukėlę, per kurią galėtai pailsėti. Būtų dar šauniau, jeigu net ir išeina susikaupti, padarytum neilgą pertraukėlę. Labiausiai patariama mokytis 45 minutes, o po jų padaryti 10-15 minučių pertrauką. Tik jokiu būdu pertraukos metu nesėsk prie kompiuterio ir nežiūrėk televizoriaus. Kitaip, tavo pertraukėlė gali užsitęsti. Geriau pagulėk ar išeik į lauką pasivaikščioti su augintiniu.4 PATARIMAS: Neskubėk!
Jeigu iš mokyklos grįžti labai pavargusi ir išsekusi, neskubėk sėsti ir ruošti namų darbų, nes greitai pavargsi ir viską mesi. Bet tai nereiškia, kad vietoj namų darbų, turi sėsti prie kompiuterio. Jeigu grįžai labai pavargusi, geriau pagulėk, išgerk žolelių arbatos ir tiesiog pailsėk. Taipogi darydama namų darbus, neskubėk visko greitai atlikti, nesakyk, kad nėra laiko, kad tavęs kažkas laukia, kad nieko nespėsi ir pan. Būk optimistė!

5 PATARIMAS: Nusistatyk prioritetus!
Prieš darydama namų darbus, nusipirk mėgstamo šokolado, guminukų ar dar kokių nors kitų mėgstamų dalykų. Tuomet užsibrėžk sau tikslą, kad kol nepadarysi visų užduotų užduočių, nusipirkto saldumyno - nesuvalgysi. Privalai žinoti, kad mokslas yra rimtas dalykas, tad turi pasiryžti neužsiimti pašaline veikla tol, kol neatliksi visų užduočių.

6 PATARIMAS: Žinok prasmę!
Tai yra vienas svarbiausių dalykų norint, kad namų darbai nevirstų kančia.. Nieko nebus, jei nežinosi mokymosi/namų darbų darymo prasmės. Turi žinoti, kad namų darbus darai ne dėl tėvų, ne dėl mokytojų, o TIK dėl savęs. Jeigu tu jau žinai ką ateityje nori studijuoti, turi žinoti ir tai, kad mokymasis tave priartina prie šių norų įgyvendinimo. O galbūt svajoji nuvykti į kokią nors šalį? Tuomet tam juk tikrai nepamaišys išmokti istorijos datas ar mokėti kalbą, tiesa? Svarbiausia žinoti, kad tai yra tik tavo naudai.

Linkiu malonaus namų darbų darymo!
Simona Š. 

17 Komentarai

 1. Šiaip viskas šaunu, tik iliustracijų galėjai daugiau paieškoti :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū! :) Aš irgi taip maniau, bet kai pabandžiau įdėti jų daugiau - ne itin gražiai atrodė. Paveiksliukai straipsniuose labiau skirti tada, kai būna labai daug teksto, o čia jo nebuvo laabai daug. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Patarimai tikrai geri. Man labai patiko mintis apie apie šokoladą, tikrai išbandysiu.:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šaunus straipsnis!Labiausiai man patiko 2 patarimas,kažkaip niekada nedarydavau to plano,ėmiau iš eilės knygas ir darydavau.Bet,kas iš to išėjo ? Beveik pusę darbų neatlikta,tai tarkim vadovėlį,kažkur į stalčių padedu ir pamirštu,kad reikia kažką iš ten padaryti.Žodžiu,ačiū tau!:*

  AtsakytiPanaikinti
 5. Viska ir taip naudojau,bet skaityti patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Mintys ir patarimai - ne tavo. Apgailėtinai atrodo, kai giria už patarimus, o tu dėkoji, nė neužsimindama, kad jie ne tavo.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dovile, nori pasakyt, kad straipsnis nukopijuotas? Kad viską rašiau ne aš? Tai yra patarimai, kuriuos naudoju aš. O tai reiškia, kad tai ką naudoju aš, parašiau šiame straipsnyje. Jeigu manai, kad tai nukopijuota, numesk tokio straipsnio nuorodą, pažiūrėsim. Kažin ar tavo straipsnyje apie slogą, patarimai irgi yra tavo..

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tik pastaba- pavadinime nereikia kablelio :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Simona, susinervinimas rodo, kad straipsnis ne tavo rašytas ir užsipuolei mane dar.. va čia skaičiau tą patį, ką pas tave http://120proc.blogas.lt/mokytis-mokytis-ir-dar-karta-mokytis-o-kaip-403.html
  Ir be to.. Nesakau, kad negali rašyti, tik užsimink kad ne tavo mintys.. Bet daryk kaip nori

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mieloji, užsipuoliau, nes negaliu pakęst kai įdėjau daug darbo, o tu už nieką ant manęs užsirovei. Visas mano straipsnio tekstas yra parašytas MANO. Tavo atsiųsto straipsnio nuorodoje nematau tokio pačio teksto kaip pas mane. Pirmiausią žiūrėk į savo darbus, o paskui į kitų.

  AtsakytiPanaikinti
 11. O aš va, be muzikos niekaip negaliu spręsti matematikos, fizikos ir chemijos uždavinių... :DO šiaip straipsnis geras, naudingas :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Straipsnis puikus! Ačiū. :) Perskaičiau komentarus ir pasidarė pikta, kad be jokio pagrindo užsipuolamas žmogus. Kaip čia nesusinervinsi, jeigu aukoji savo laiką, o vėliau kažkas "skiedžia" nesąmones. Rašiau šiame blog'e anksčiau, tad puikiai žinau, ką tai reiškia. Taigi, pritariu Simonai, kad pirmiausia reikia žiūrėti į save. Ir iš viso nelabai suprantu, ko siekiama tokiomis pastabomis, kurios akivaizdžiai neteisingos. Teisinga ir argumentuota kritika yra naudinga tobulėjimui, o ši paprasčiausiai gadina nuotaiką.

  AtsakytiPanaikinti
 13. dovile nepatinka neskaityk

  AtsakytiPanaikinti
 14. Darbas puikus ir užbaigtas Dovilės kritika.Simona giriu už darbą ir drąsą:-)

  AtsakytiPanaikinti