TD stiliaus ikona: Tilda Swinton - modernizmo, androginiškumo ir elegancijos įsikūnijimas

Taigi taigi, prieš porą dienų jums pristatyta mano rubrika pagaliau startuoja! Šiandien susidomėjau garsia britų aktore Tilda Swinton, už idėją dėkoju komentatorei, slapyvardžiu „GaBi*“.
Turbūt didžioji dalis TD skaitytojų yra matę legendines „Narnijos kronikas“. Atsimenate piktąją burtininkę, baltąją raganą, arba tiesiog sniego karalienę? Ji buvo didžiausia herojų priešė, labai valdinga ir žiauri moteris. Na, šį vaidmenį įkūnijanti Tilda Swinton charakteriu bei elgsena toli gražu į ją nepanaši.
Tilda Swinton gimė 1960-ųjų metų, lapkričio penktą dieną, taigi, jau visai greit ji švęs savo penkiasdešimt trečiąjį gimtadienį.  Nors ši aktorė jau vidutinio amžiaus, tačiau išvaizda visai neprimena tipinės pagyvenusios moters, ji tiesiog trykšta jaunatviškumu. Aš labiausiai įsidėmėjau Tildos vaidmenį „Narnijos kronikose“, tačiau ji taip pat filmavosi daugybėje kitų puikių filmų, pavyzdžiui: „Mums reikia pasikalbėti apie Keviną“, „Perskaityk ir sudegink“, „Vanilinis dangus“, „Keista Bendžamino Batono istorija“, „Mėnesienos karalystė“ ir daug kitų. Tačiau ši moteris yra ne tik puiki aktorė, turinti daug įvairių apdovanojimų šioje srityje, bet ir nuostabi asmenybė, kurią moka puikiai išreikšti savo apranga.

Swinton stiliuje dominuoja trys pagrindiniai bruožai: modernizmas, androginiškumas ir elegancija. Visi jie toli gražu nesipjauna tarpusavyje, o priešingai -  papildo vienas kitą ir sudaro darnią visumą.
Plačiau kalbant apie modernizmą, jis itin matyti Tildos drabužių audiniuose bei kirpimuose. Nesunku pastebėti ir futuristinių detalių, todėl kartais aktorė netgi susilaukia skambių replikų, tokių kaip: „ji kaip ne iš šios planetos“. Tačiau Swinton tai visai nežeidžia, moteris supranta, kad būtent toks stilius ir daro ją išskirtinę, daro taip, kad žmonės apie ją kalbėtų.

Androginiškumas - tai tiesiog labai įmantrus žodis apibūdinti personai, nuotraukai ar aprangai, kuri turi tiek vyriškų, tiek moteriškų bruožų. Tilda Swinton dažnai yra vadinama tikra androginiškumo karaliene, nes praktikuodama būtent tokį stilių, vis tiek sugeba išlikti žavi ir moteriška. Laisvi, patogūs oversized drabužiai, kampuoti kirpimai ir kostiumas - tiesiog sutverti Tildai.
Na ir galiausiai, elegancija. Jeigu norite dėl to pasiginčyti, kreipkitės į patį Karlą Lagerfeldą. Jis Tildą apibūdina kaip „modernią moterį, neblėstančios elegancijos ikoną“. Ir iš tiesų, ši persona sugeba atrasti tą aukso viduriuką tarp išskirtinio stiliaus ir paprastos, tačiau kerinčios elegancijos. Turbūt dėl to garsusis „Chanel“ mados namų įkūrėjas, mano jau minėtas Karlas Lagerfeldass šįmet Swinton pasirinko kaip savo mūzą ir reklaminį „Chanel“ veidą.


Pagrindinis Tildos išvaizdos akcentas - be abejonės jos šukuosena. Trumpas kirpimas, kažkiek primenantis futuristinį, o spalva - platinos. Toks jos pasirinkimas atspindi laisvąją moters asmenybės pusę. Tilda niekada nebandė įtilpti į kokius nors rėmus, ji visada buvo unikali asmenybė, turinti kažką tokio, kas žavi ir traukia žmones prie jos. Įdomiausia yra tai, kad ši aktorė niekada neprašo stilistų pagalbos, tokia šukuosena taip pat buvo jos idėja.
Tai tik dar kartą parodo kokia individuali asmenybė yra Tilda. Kartais savo apranga moteris provokuoja, bet tikrai ne seksualine prasme, provokuoja jėga, sklindanti iš jos vidaus. Mano nuomone, Swinton yra pavyzdys merginoms, kurios neturi ryškių moteriškų bruožų, kurių nežavi aptempti rūbai ir trumpi sijonukai, kurios ieško savyje kažko išskirtinio, unikalaus ir kerinčio, visai kaip Tilda.
6 Komentarai

 1. Turi tu talentą rašyt tokius straipsnius! Tilda Swinton tikrai labai įdomaus stiliaus asmenybė. Daug sužinojau. Ačiū tau:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man irgi itin patiko :). Kiek kitoks straipsnis, kuris is kitu issiskiria savo orginalumu :). Tik kitam kartui patariu dar aprasyti kaip galetumeme apsirengti (kokie rubai tiktu ir kt.) kaip ji ;-). Nes manau jei kitos merginos nores susikurti panasu ivaizdi i Tildos, joms tas tikrai pravers :) ! Nelabai cia aiskiai issireiskiau, bet tikiuosi, kad supratai, ka norejau pasakyti :D. Dar kart aciu uz toki saunu bei savotiska straipsni ! :]

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai Tau sekasi rašyti tokio tipo straipsnius :) Šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tu taip gerai parašei šį straipsnį! Visą laiką skaičiau išsižiojus ir susidomėjusi, nes taip įspudingai viskas parašyta, o ir pati Tilda Swinton pasirodė be protiškai įdomi asmenybė. Ačiū tau labai. :)

  AtsakytiPanaikinti