"Įdomių faktų TOP-5": faktai ir balsavimas


Po kelių savaičių pertraukėlės aš Jums tariu ir vėl SVEIKI! Turbūt esate pastebėjai, kad anksčiau kai ateidavo sekmadieniai aš paskelbdavau rubrikos "Įdomių faktų TOP-5"  naują faktų TOP'ą. O kaip žinote, šiandien ir yra ta diena, tai nieko nelaukdama skubu jį pristatyti.


5 VIETA

Jeigu kosmose susiliečia du metaliniai daiktai, jie lieka susikabinę

Niekuo nepadengti du metalo gabalai susijungia kosmose vakuume. Tai neįmanoma Žemėje, nes dėl atmosferos metalo gabalų paviršiai pasidengia susioksidavusia medžiaga. Atrodytų, jog tai yra didelė problema kosminėje stotyje, tačiau visos medžiagos iš Žemės atkeliauja jau pasidengusios medžiaga. Visa tai buvo įrodyta tik eksperimentų, reakcijai išprovokuoti, dėka. Šis procesas yra vadinamas "šaltu virinimu".


4 VIETA

Mėnulis tolsta nuo Žemės

Kiekvienais metais mėnulis nutolsta nuo Žemės 3,8 cm. Visa tai sukelia potvynių efektas. To pasekoje, Žemės sukimasis aplink savo ašį per amžių sulėtėja maždaug po 0,002 sekundės per parą. Mokslininkai nežino kaip mėnulis susikūrė, tačiau manoma, jog Marso dydžio objektas atsitrenkė į žemę ir nuo jos atskilo didelis gabalas, kuris tapo Mėnuliu.


3 VIETA

Japonų kareivis nuo pat Antrojo Pasaulinio karo slėpėsi urve 28 metus

Soichi Yokoi 1943 metais su pulku buvo išsiųstas į Guamo salą. 1944 metais amerikiečių pajėgos užgrobė Guamą ir Yokoi su kitais 10 kareivių pasislėpė urve.

Kuomet karas baigėsi, imta mėtyti lankstinukus, jog karas pagaliau baigėsi. Tačiau Yokoi manė, jog tai yra sąjungininkų propaganda, todėl jis pasiliko urve ir slėpėsi ten iki pat 1972 metų. Jis išgyveno naktimi medžiodamas, o vietinius augalus naudojo kaip drabužius, lovą ir spinteles.

Kuomet jis galiausiai grįžo į Japoniją, jis tapo nedidele įžymybe ir asketiško gyvenimo propaguotoju. Jam buvo išmokėta 300 dolerių. Jis taip pat gavo nedidelę pensiją.


2 VIETA

"Gyvieji" tiltai Indijoje

Apskaičiuota, jog šių tiltų planavimas truko 10-15 metų. Šie tiltai yra susidarę iš augančių medžių šaknų. Būtent dėl to jie laikomi pačiais tvirčiausiais tiltais pasaulyje. Šios struktūros yra itin stiprios, o tiltai siekia net iki 30 metrų.

Pats įspūdingiausias faktas apie šiuos tiltus yra tai, jog jie tam tikra prasme yra gyvi ir gali vienu metu išlaikyti net 50 žmonių. Juos sukurti nėra sudėtinga, o juos sugalvojo viena Indijos Jaintia regiono, kuris yra laikomas drėgniausia vieta pasaulyje, gentis.

1 VIETA

Pirmojo Pasaulinio karo metu, buvo pastatyta Paryžiaus kopija


Pirmojo Pasaulinio karo metu, kad apsaugotų istorinį miestą Paryžių nuo vokiečių bombų, prancūzai pastatė netikrą Paryžiaus miestą, į šiaurę nuo tikrojo miesto. Idėja buvo sukurti pigų, tačiau tikrovišką Paryžiaus versiją, kad atitraukti vokiečių dėmesį nuo tikrojo Paryžiaus ir taip apsaugoti miestą nuo žalos.

Dirbtinis miestas turėjo elektrinius žibintus, pastatų replikas, netikrą Eliziejaus lauką ir netgi tokias smulkmenas kaip purvini gamyklų stikliniai stogai. Tuo metu radarų technologijos buvo dar naujos ir vokiečių bombonešiai nebuvo tokie protingi, kad atpažintų taikinius.

Laimei, nei Paryžius, nei netikra jo kopija nenukentėjo nuo vokiečių bombų. Karas pasibaigė dar prieš užbaigiant statyti netikrą miestą. 

O pabaigai, kaip ir visada, kviečiu užpildyti dar vieną apklausą.
Apklausa - spust.

3 Komentarai

 1. Tikrai labai patiko! Taip ir toliau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai malonu tai girdėti :>
  Dėkoju už komentarą :}

  AtsakytiPanaikinti
 3. idomus faktai, tikrai pritraukei demesi! puikiai padirbeta:)

  AtsakytiPanaikinti