Mažakraujystė

LIUCIJA

Mažakraujystė, mediciniškai vadinama anemija, yra organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos). Kokie mažakraujystės požymiai ir kaip jos išvengti? Apie tai šiame straipsnyje.
POŽYMIAI

 • Vienas iš pagrindinių  mažakraujystės požymių - protinis ir fizinis nuovargis.
 • Gali pasireikšti dusulys, galvos sveigimas ir padidėjąs širdies ritmas.
 • Šalčio pojūtis.
 • Depresija, apatiškumas, vangumas.
 • Blyški oda.
 • Apetito stoka.
 • Plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai.
 • Dėmesio sutrikimas ir atminties pablogėjimas.
 • Regos sutrikimai , "musytės" akyse.
 • Bendras raumenų silpnumas, mėšlungis, raumenų trūkčiojimas.

Anemijos požymiai būna neryškūs ir kartais painiojami su kitų ligų požymiais. Jeigu nuolat jaučiatės pavargę arba jums būdingas kuris nors iš šių išvardintų požymių, apsilankykite pas gydytoją.

Anemiją nustatoma atlikus kraujo tyrimą ir nustačius hematokrito lygį. Hematokritas parodo kraujo dalį procentais, kurią sudaro raudonieji kraujo kūneliai (eritrocitai). Normalus hematokritas - nuo 36 iki 50 procentų.


Laiku nustačius ligą, ją nesunkiai galima gydyti vartojant vitaminus ir  nereceptinius vaistinius preparatus .APSISAUGOK NUO MAŽAKRAUJYSTĖS:


1. Gerk magnio vitaminus, 1-2 kartus į dieną. Vartok ir vitaminą C, nes jis padeda organizmui įsisavinti geležį.


2. Jeigu nenori vartoti vitaminų, valgyk maisto produktus, kuriuose yra geležies. Jos yra mėsoje (veršienoje, kepenyse, liežuvyje, jautienoje, vištų šlaunelėse), žuvyje, burokėliuose, pupose, pupelėse, žaliuosiuose žirneliuose, raudongūžiuose kopūstuose, krienuose, petražolėse, dilgėlių, burokų lapuose, grybuose, kiaušinių tryniuose, avižiniuose dribsniuose, džiovintuose vaisiuose, riešutuose, spanguolėse, juoduosiuose serbentuose, slyvose, granatuose, žemuogėse, vynuogėse, morkose, pomidoruose.
3. Jeigu mėgsti saldumynus, vietoj šokoladukų rinkis "Hematogeną" arba juodąjį šokoladą. Juose taip pat yra truputis geležies.
4. Su anemija kovoti padeda ir kai kurios vaistažolės, pavyzdžiui dilgėlė, kurioje yra daug chlorofilo, savo struktūra panašaus į kraujo baltymą hemoglobiną, todėl dilgėlių arbata padeda didinti hemoglobino kiekį eritrocituose.  
___________________________________________
Tikiuosi straipsnis Jums buvo naudingas. Pastebėjus kažką negero, pajutus, kad sveikatai kažkas negerai, nelaukite ir nerizikuokite, o apsilankykite pas gydytoją. :) 
Linkiu būti sveikiems ir nesirgti.:) 

6 Komentarai

 1. Pagaliau naujas straipsnis! Liuks ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Buvo įdomu skaityti. Tikrai naudingos informacijos pateikei. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai labai naudingas straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Naudinga tiems, kurie mėgsta sau prisiimti visus ligos simptomus ir vaidinti, jog turi vienokią ar kitokią ligą. Na, aš kadangi su tuo nesusidūriau, man ir neįdomu, bet šiaip faina, kad išbandot ką nors naujo. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. mediciniškai tai labai daug nereikalingso info, dabar jei konkrečiai apie maistą, kuriame yra geležies, tai jo, pvz burokėliuose, kepenyse, jautinoje, tamsiai žaliose daržovėse tikrai yra geležies, bet jei norima, kad organizmas ją įsisavintų, tai burokėlių reikėtų apie kelis kg per dieną suvalgyt, jautienos ar kepenų, vos pora gabalėlių. trūksta daugiau detalių .... svarbiausia, nekur yra geležies, o kiek iš tos geležies gali būti įsasavinta į organizmą baltymo. vitaminas C nepadeda jos lengviau įsisavinti. lūžta nagai, ne dėl to, kad organizme mažai geležies, o dėl to, kad negaudamas tinkamo kiekio reikalingo kiekio vitaminų organizmas praranda imunitetą. tai va, žodžiu taip

  AtsakytiPanaikinti