Septyni geri patarimai

Kotryna


Sveiki!

Šiandien šį nuostabų penktadienio vakarą aš sveikinuosi su jumis jau trečiąjį kartą... Tačiau tikiuosi, kad nepaskutinį. Sugrįžau su galbūt naujomis idėjomis, tad nors ir spalis prasidėjo, tačiau vistiek duosiu gerų patarimų, kurie turbūt jau daugelį kartų yra girdėti, tačiau tikrai nepakenks išgirsti dar kartą.  • Užsibrėžti tikslus
Užsibrėžkite tokį tikslą, jog jo siekti nebūtų per sunku, tiesiog tegu tikslas būna tikroviškas, o ne svajonė. Užsibrėžkite ir pasidalinkite juo su kitais. Tegu tas tikslas būna ne tik realus ir tikroviškas, bet ir įpareigojantis jį vykdyti.

  • Nepersistenkite
Visada atsiminkite, jog tikslas yra tikslas, jo siekti reikia, tačiau niekada nereikia perlenkti lazdos, nes kitaip gali nieko neišeiti. Visada žinokite, kad žmogus - mirtinga būtybė, jis gali klysti. Tad nebijokite klysti.

  • Vertinti pastangas, o  ne rezultatus
Nuolatos pastebime, jog dažniausia rezultatai neatspindi pastangų. Kodėl? Nes į juos nėra atkreipiamas dėmesys. Visada siekite, jog įvertintų jūsų pastangas, o ne rezultatą, taip pat stenkitės ir į kitų pastangas atsižvelgti, nes visi norime būti pastebėti.

  • Mokslas nėra visas gyvenimas
Tobulėjimui visada reikia mokslo, tik kartais būna šiokių tokių nuopuolių ir nusivylimo akimirkų. Tuomet pradedame galvoti kam iš viso tas mokslas. Tačiau leiskite sau nuo jo tuomet pailsėti,  kad varikliukas neperkaistų dar smarkiau. Tokiomis akimirkomis žinokite, kad jei jūsų negalima pagirti už gerą mokymąsi, tai bent už pastangas ir geranoriškus pasiryžimus tikrai yra galima.

  • Laikas prie kompiuterio
Net jei kompiuteris yra tavoji mokymosi priemonė - vistiek reikia limituoti laiką. Negalima besimokant sėdėti prie visokių snukiaknygių ir panašaus tipo dalykų. Jei jau leidi sau sėdėt, tai tegu būna įjungtos tik tos programos ir tik tie puslapiai, kurie reikalingi mokymuisi. Mokymosi kokybė priklauso nuo to, kaip tu sugebi įsigilinti į temą. Reziumė - kompiuteris turi padėti mokytis, o ne trukdyti.

  • Mokslas tuo pačiu metu
Visad mokykitės savo nusistatytu metu kiekvieną dieną, tuomet vidinis varikliukas supras, ką reikia tuo metu daryti. Taip pat tai pravers net dideliems darbams - jų neatidėliojimui paskutinei minutei.

  • Mokytis įdomiai
Mokykitės susigalvodamos sistemą, dėsningumą ar panašių dalykų, žiūrėkite vaizdo įrašus, žaiskite su savimi, tačiau nepersistenkite. Visada atsiminkite, jog geriau ilgiau pasėdėti ir sugalvoti sistemą kaip atsiminti faktus, negu juos sausai iškalti. Sausai iškalti faktai po kelių dienų išgaruoja.


Taigi tiek šiandien, tikiuosi, kad patiko.

Iki kito karto,
Kotryna

1 Komentarai

  1. Šiaip viskas gerai, tik kai kur "nukerti" žodžių pabaigas. Pvz. "sėdėt" :) čia tik šiaip, ateičiai ;)

    AtsakytiPanaikinti