Dresuojame savo augintinį

KAMILĖ

Namuose auginate nepaklusnų, išdykusį šuniuką, kačiuką, žiurkėną ar ką kitą ? Kuris karts nuo karto "suvalgo" jūsų namų darbus arba stilingus batus ? Nežinote ką daryti, jog tai pagaliau baigtųsi ? Sprendimas yra, bet iki jo įgyvendinimo teks nueiti ilgą kelią... Ar jūs tam pasiryžtumėte ? Ar nepalūžtumėte pusiaukelėje ? Jei mintyse ištarėte tvirtą "Taip", skaitykite toliau !


"IŠDRESUOK" SAVE

Kad ir kaip bebūtų keista, bet pirmiausiai reikia pradėti nuo savęs. Jei nori savo katytę, šuniuką, žuvytę ar dar kažką išdresuoti, turi perskaityti reikiamą literatūrą bei gerai nusiteikti. Kitu atveju gali tik dar labiau pakenkti augintiniui. Išsirink knygą pagal gyvūno rūšį. Dėmesį gali atkreipti net gi į gyvūno veislę, charakterio savybes. Jie taip pat kaip ir žmonės - visi skirtingi, individualūs. Tas kas tiks vienam, kitam net iš tolo gali netikti...NEPAVERSK TUO, KUO NĖRA

Kartais nutinka tokių atvejų, kai augintinių šeimininkai to nenorėdami, bet traumuoja savo gyvūnus.  Jie nori savo kačiuką, šuniuką ir t. t. paversti tuo, kuo nėra. Įskiepyti tų savybių, kurių jie neturi ir niekada negalės turėti. Vieni augintiniai sutverti kiemsargystei, kiti draugystei, o dar kiti tik grožiui. Juk ir jums pačioms nepatiktų, jei kas nors norėtų jus paversti tuo, kuo nesate.
PASIRUOŠIMAS

Ruošti dresūrai savo augintinius reikia iš anksto. Kelias valandas (apie 3) iki mokymų nemaitinkite savo gyvūno. Taip pat susiraskite vietą, kurioje dresuosite savo triušiuką, papūgą ar kt... Geriausia, kad tai būtų kambarys, kuriame nėra jokių trukdžių. Nepamirškite ir maisto !!! Puikiai tiks įvairūs skanėstai, kuriuos parduoda "Kikoje". Na ir be abejo pasistenkite augintinį nuteikti šiam procesui emociškai. Įtikinkite jį (ir save), kad jums drauge pavyks. Juk nieko nėra neįmanomo !
ŠUNYS

Tikriausiai vienas iš dažniausiai dresuojamų gyvūnų, pats geriausias žmogaus draugas - šuo. Tik iš tos didžiulės draugystės retkarčiais jie iškrečia mums šunybių... Pažįstama situacija ? Jei taip, tai skaityk toliau ir išmokyk savąjį šunelį sėdėti, gulėti, atnešti ir t. t...


SĖDĖTI


Atsistokite priešais šuniuką ir skanėstą kelkite lėtai į viršų. Jei augintinis "neatsisėda", stumtelėkite skanėstą tolėliau uodegos link (jokiu būdu stipriai nespauskite jo dubens !). Kai šuniukas įvykdys komandą, nedelskite, pagirkite jį žodžiu bei duokite jo/jos užsitarnautą maisto kąsnelį. Tik nesitikėkite, kad gyvūnėlis šiuos nurodymus įvykdys iškart be priekaištų. Gali prireikti net mėnesio !
GULĖTI

Pirmiausiai šuniuką pasodinkite, o po to prikiškite skanėstą ir iš lėto leiskite žemyn, tuo pat metu glostydami gyvūnėlio nugarą. Po šiek tiek laiko augintinis atsiguls. Jei gyvūnėliui nepavyko, bandykite dar kartą, kol išmoks viską atlikti taisyklingai. Tik nepamirškite paskatinti šuniuko žodžiu, kad ir toliau stengtųsi vykdydami jūsų nurodymus !
KATĖS

Katės - pačios mieliausios būtybės pasaulyje. Tai jos mums praskaidrina nuotaiką, kai užklumpa begalės nelaimių. Bet būna ir išimčių... Sudraskytos rankos, galbūt net veidas. Ką daryti, jog tai liautųsi ? Ką daryti, jog katės "nuotaikų kaitos" baigtųsi ? Skaityk ir sužinok !

LAIPIOJIMAS ANT STALO


Šia problemą reikia pradėti spręsti nuo to, kad turite valgyti tuo pačiu metu, kaip jūsų katė, jog jai nekiltų noro sužinoti, kas yra ant stalo ir ramiausiai sau tuštintų ėdalo indelį. Taip pat stenkitės niekuomet nepalikti ant stalo jokių užkandžių ! Kačiukas vis tiek lipa ant stalo ? Subarkite jį piktu "Negalima !" arba užpurkškite vandens ant augintinio snukučio. Tai turėtų padėti.PAPŪGOS

Jei tavęs rytais neprikelia patys garsiausi žadintuvai, nepasigailėsi įsigijusi papūgą ! Šie gražūs, egzotiški paukšteliai pradeda čiulbėti jau nuo pat ankstyvo rytmečio. Nebūtinai įkyriai. Kartais jie ulba pačias gražiausias melodijas, kurių norisi klausytis dar ir dar... Bet vis dėl to, kad ir kokios tobulos gali pasirodyti papūgos, jos taip pat mums sukelia įvairiausių bėdų, kurias reikia kuo greičiau išspręsti. Tad nedelsk ir sužinok sprendimo būdą !

KALBĖTI

Kalbėti galima išmokyti visokio amžiaus bei lyties papūgėles. Pradėti galite nuo paprasčiausių frazių, žodžių kuriose yra raidė "r" arba kiti šnypščiantys priebalsiai. Kartokite juos iki tol, kol paukšteliui nusibos, nes po to nebebus jokios naudos. Tada keiskite žodį arba padarykite pertrauką. Nepamirškite pagirti savo augintinio bei duoti jam skanėsto ! Nesitikėkite sulaukti greito rezultato. Reikės ilgai bei įtemptai dirbti, kad pasiektumėte tikslą. Gali prireikti net trijų mėnesių !DRESAVIMO TAISYKLĖS

 • Prie jūsų augintinio mokymų turi prisidėti visi šeimos nariai.
 • Nesvarbu ar jūsų mama, ar tėtis, ar jūs pati auklėtumėte gyvūną, turite laikytis tokių pačių dresūros taisyklių.
 • Gyvūnų dresūra - žaidimas + poilsis + darbas.
 • Augintinį kasdien reikia auklėti bent po 10 min.
 • Negalima šuniuko, žiurkėno, vėžliuko ir t. t. mokyti daugiau nei vieno triuko per dieną.
 • Jei nesate tikra, jog duotą komandą jūsų gyvūnėlis įvykdys, geriau jos visai neduoti. O jeigu vis dėl to nurodymus davėte, stenkitės, kad jie bet kokia kaina būtų įvykdyti.
 • Jei šuniukas, kačiukas, žiurkėnas ir t. t. įvykdė duotą komandą taisyklingai - paskatinkite jį/ją skanėstu, o jei ne - skirkite bausmę.
 • Jei augintinis skraido padebesiais, jus ignoruoja, turite imtis veiksmų. Pašaukite jį vardu, pagirkite, įtraukite į žaidimą.
 • Bet kokie nurodymai turi būti ištarti viso labo tik vieną kartą !
 • Pagirti gyvūną, glostyti, duoti skanėstą galima tik tuomet, kai jis tikrai nusipelnė atlygio už savo triūsą bei elgesį.

Tai tiek šį kartą. Linkiu jums didžiausios kantrybės bei užsispyrimo dresuojant savo augintinius ! Jeigu kada nors pusiaukelėje užsimanysite nutraukti mokymus, prisiminkite šią frazę "Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs"...

Labos nakties !
Kamilė

10 Komentarai

 1. Labai patiko! :)
  Kaip tik žadame auginti papūgėles, o sesutė žada jas mokyti kalbėti... :D pravers tavo straipsnis :)
  P.S. O gal kuri nors ršytoja galėtų parašyti straipsnį apie papūgėles? :D kvailas prašymas, bet... :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dėkui :). Galbūt aš dar kada galėsiu :). Išsamiau :D... Tik labiau nori išgirsti apie jų priežiūrą ar istoriją ? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Viskas gerai...bet. Jeigu gyvūnas neįvykdo komandos, kurios dar puikiai neišmoko, NIEKADA negalima skirti jam bausmės.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Galbūt. Skaičiau skirtingus šaltinius ir vienuose buvo parašyta taip, kituose kitaip ;). Bet daugumoje buvo parašyta, jog reikia kažkaip nubausti augintinį (nekalbu apie ten gyvūno daužymą ar kitus žiaurius kankinimus), bet žodinis pasakymas - tiks puikiai :).

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikiai padirbėjai, matosi, kad įdėta daug pastangų. Tačiau man asmeniškai nepatiko pavadinimas. Jis turėtų būti konkretesnis. Tarkim, "Naminių gyvūnėlių dresavimas". Taip pat atmink, kad prieš klaustuką ar šauktuką nereikia dėti tarpo. Turiu omeny tai, kad sakinį "Ar nepalūžtumėte pusiaukelėje ?" reikėtų rašyti taip: "Ar nepalūžtumėte pusiaukelėje?". Šaunuolė, lauksim tolimesnių straipsnių.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš ir taip maniau, bet mano informatikos mokytoja sakė, kad reikia dėti tarpus prieš ?, ! ir . :). Tad taip ir darau :D. O dėl pavadinimo. Prieš skelbiant straipsnį jį pakeičiau :D. Buvo "Dresuojame savo augintinį" :)... Bet galiu jį gražinti :D. Nesunku ;). Ačiū labai už patarimus ;) !!!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Šaunuole, Kamile.:) Randi naudingos informacijos, esi nuoširdi, sklandžiai rašai, nenuleidi rankų ir kili vis aukščiau ir aukščiau!^^ Sėkmės ir toliau.:)*

  AtsakytiPanaikinti
 8. nesamone tikrai nereikia deti tarpu

  AtsakytiPanaikinti
 9. Šaunu! Straipsnis tvarkingas ir beveik be klaidų! :) Pagirtina! Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Na, jeigu labai norit, galiu nedėti tarpų :). Nesunku :D... Labai ačiū jums! :)

  AtsakytiPanaikinti