Kaip sutarti su tėvais?


Grįžti namo pavargusi, nežinai kaip viską suspėti, o tėvai pyksta, kad nesusitvarkai ir priekaištauja dėl pažymių? Ką daryti, kad tėvai būtų  laimingi ir tu pati jaustumeisi gerai? Penki patarimai, kaip sutarti su tėvais!

1. Stenkis mokytis ir tobulėti. Įrodyk savo tėvams, kad sugebi, moki ir gali! Aktyviai dalyvauk mokyklos veikloje, stenkis dalyvauti olimpiadose, padėti mokytojams įvairiuose projektuose. Nuosekliai daryk namų darbus, pasisiūlyk pristatyti projektus klasei.
2.Tvarkykis. Tėvai, dažniausiai mamos, skundžiasi, kad jų vaikai tikri namisėdos. Sėdi namuose, nieko nedaro, žinoma, prie kompiuterio leidžia dienų dienas. Bet jei tu nesistengsi padėti mamai ar tėčiui namų ruošoje- jie vis labiau pyks, o pati ruoša taps nenumaldoma kančia. Pasileisk savo mėgstamą muziką ir imkis iniciatyvos! Pirmiausia surink šiukšles ir jas išmesk, tada nuvalyk dulkes, iššluok.Va kiek darbo jau padaryta bus! O jei dar išplausi indus- bus tiesiog nuostabus darbas!

3. Lepink. O čia kaip suprasti? Jei tavo vienas iš tėvų yra didelis smaližius nepamiršk, kad ir jis mėgsta būti palepintas saldumynais. Tad lėk į parduotuvę ir nupirk skanaus pyrago, o gal pati iškepk? Pasidomėk, kas tavo tėvams patinka. Gal jie kavos ar arbatos gurmanai? Juk tiek daug gurmaniškų parduotuvėlių!
4. Kalbėk ir bendrauk. Papasakok tėvams kaip tau sekasi mokykloje, kokius pažymius gavai ir pasipasakok apie viską, kas guli ant tavo širdies. Jei esi artimesnė su mama, juk ji gali tapti tavo geriausia draugė! Tik reikia pažinti viena kitą.

5. Praleiskite laiką kartu. Gaminkite, žiūrėkite filmus, eikite į teatrą ar tiesiog pasivaikščiokite. Siūlyk tėvams kur nors nuvykti, kažką aplankyti. Jei jie nesutiks, primygtinai prašyk! Juk kartu praleistas laikas yra daug reikšmingesnis nei paprastas laiko praleidimas prie kompiuterio.


Gero šeštadienio ir laukite kitų straipsnių!
Siūlykite temas: viktorija0322@gmail.com

5 Komentarai