Būk toks, koks nori būti 
                      Rašau nedažnai, tačiau dėl Jūsų stengiuosi. Tikiuosi būsiu naudinga, sudominsiu ir pastūmėsiu link kažko, ką jūs pasieksit. Nežinau ką pasieksite, bet puikiai žinau, jog pasieksite, net jei ne mano dėka.
                      Būti drąsiam tai nereiškia neturėti baimių. Būti drąsiam, tai suprasti savo baimes ir sugebėti jas visas įveikti. Drąsa, tai būtent tai, link ko stengsiuosi Jus pastūmėti.
                      Pirmiausia reikia suprasti drąsos sąvoką. Užduok sau kelis klausimus, o paskui galėsi spręsti savo problemas, jei tokių turi.
1.      Kas yra drąsa?
2.      Būti drąsiam, tai laikytis tvirtai ir nesinervinti kritinėse situacijose?
3.      Būti drąsiam, tai nesinervinti prieš atsiskaitymą ar prieš lipant ant scenos?
4.      Būti drąsiam, tai nebijoti voro, rupūžės, didelės žiurkės, aukščio?
5.      Būti drąsiam, tai nebijoti kovoti su savimi?
6.      Būti drąsiam, tai gebėti įveikti savo baimes?
7.      Būti drąsiam, tai būti savimi?
Gebėti atsakyti į šiuos klausimus, tai vienas žingsnis link drąsos. Tai, kaip supranti drąsybę, toks ir yra Tavo požiūris į ją. Kaip jos įgauti sužinojus drąsybės tipą? Tai jau kitas klausimas.
Jei manai, jog drąsa, tai nesinervinti ten, kur atrodo taip elgtis neįmanoma Tau reikia susidraugauti su savo baisuliuku. Bijai kraujo? Pabandyk į jį pažvelgti, kraujas tarsi raudoni dažai. Bijai, kad einat nutiks nelaimė? O tu pabandyk įsivaizduoti, jog esi visai kitoje vietoje. Jeigu pradėsi vaikščioti laisvai žmonės į tave žiūrės kaip į kupiną pasitikėjimo savo veiksmais, tokį žmogų gali pamatyti ir pats, tik gali prireikti laiko.
Bijai atsiskaitymų ir scenos? Manau dažnai girdėjai, jog prieš lipant ant scenos turėtum įsivaizduoti, jog visi aplink tave yra nuogi. Sako padeda. Žinoma gali pabandyti. Asmeninė patirtis rodo, jog ant būdamas scenos gali įsivaizduoti, jog esi tik vienas. Niekas tavęs neklauso ir šneki tik sau. Žinoma tokį dalyką įsivaizduoti patariu tik kukliems žmonėms, o ne tiems, kurie miršta, jei niekas negirdi kaip jie repetuoja ar šneka, kartais ir visiškas nesąmones.
Jei bijai kokio nors gyvio pabandyk išeiti į mišką. Ten, kur gamtos vabaliukai yra natūralūs, jie neatrodys tokie baisūs. Dažnai mažas vabaliukas, kuris namuose yra baisiausias gyvis, miške atrodo kaip nereikšminga gamtos detalė. Jų daug, jie beveik nematomi ir tokie mažyčiai.
Bijai aukščio? Uždaros erdvės? Vandens? Dažniausiai šioms baimėms įveikti prireikia daug laiko. Su tokiomis baimėmis reikia išmokti susigyventi, jas įveiksi, jei išmoksi prisipratinti. Bijai aukščio? Vieną dieną atsistok aukščiausiai kiek sau leidi, kitą dieną vos vos aukščiau, dar kitą dieną dar aukščiau. Lipk tiek, kiek galėsi. Tik neprisiversk savęs lipti tiek, kad jau baimė viršys visas galimybių ribas! Gali nutikti emocinė arba fizinė nelaimė! Taip pat gali elgtis ir su uždaromis erdvėmis. Nebūtinai turi įveikti baimę, tiesiog visuomet gali baimę sumažinti. Tiek kiek gali.
Kartais bijai bendrauti, tai galėčiau pavadinti pasitikėjimo savimi trūkumu. Nepasitikėti savimi yra normalu. Dauguma savimi nepasitiki, tačiau tam yra svari priežastis. Kodėl nepasitiki savimi? Nerviniesi, jog kas peiks Tavo asmeninę nuomonę? Bijai, jog atrodai nekaip, kai kalbi? Drebi dėl to, ką žmonės pamanys apie Tave? O Tu pamiršk. Pasistenk negalvoti, ką galvoja kiti. Nebijok reikšti save, nes tai yra gerai. Niekas neturi teisės sumenkinti Tavo nuomonės, jeigu tai gali būti kintanti sąvoka. Tau patinka viena muzika, kažkam kita, tai yra skonio reikalas, nereikia galvoti ką apie Tavo skonį mąsto kiti. Stenkis būti nepakeičiamas. Nesikeisk dėl kitų, keiskis tada, kai Tau tai atrodo reikalinga ir tinkama.
Jei kompleksuoji dėl to, kaip atrodai... Kiekvienas žmogus yra gražus, tereikia suprasti, jog jei nesi tobulas, tai nereiškia, jog esi negražus. Jei nesi tobulas, esi nuostabus, gražus. Jau kažkada sakiau: tobulybė nuobodi.
Galbūt bijai kažko, ko nepaminėjau arba nesugebi įveikti savo baimės... Įveikti baimes nėra svarbiausia, svarbu susigyventi su ja. O tikroji drąsa, tai pripažinti savo baimę. Baimė daro Tave žmogumi.
Su meile,
Simona

5 Komentarai

 1. Čia tai pavarei.Patiko.Netgi labai.Tavo rašymo stilius toks unikalus,o patarimai neeiliniai ir geri.Spaudžiu visas reakcijas.Čia buvo tikrai stipru,bent jau man taip atrodo.Turi tu tą vdinamąją rašymo ''gyslelę'' ir gan puikiai tai panaudoji.Super.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man taip pat laaabai patiko. Visiskai sutinku su Egle. Rasai nuostabiai! :) Man taip pat patinka tai, kad nesistengi buti pilkos mases dalimi. Turi savo rasymo, isdestymo stilius. Su tuo ir sveikinu! ;) Sekmes kituose darbuose :)!!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis! Nenuobodus, lengvai perskaitomas :) Aš paniškai bijau visų vabalų, bet patarimas su mišku man nelabai gelbėja, nes ir miškų bijau ir man dėl aplikosaugos tiesiog žiauru juose stovėti.... :/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš nenoriu kartotis, bet tavo rašymo stilius tikrai ypatingas.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Siūlai ištaisyti kelias gramatines klaidas ir jei jau vienoje vietoje rašei "tu"-su mažąją raide, o kitur-"Tu"-su didžiąja, ištaisyk.

  Daugiau nei įrašas mane labai sužavėjo. Tai kas kita nei vienodumas. Tai-nuostabus kūrinys. Lyg pjesė. Ačiū Tau!

  AtsakytiPanaikinti