Didžiausi merginų priešai - spuogai


Vargina spuogai? Nežinai kodėl jie atsiranda vienoje ar kitoje vietoje? Nori kuo natūraliau ir greičiau juos panaikinti? Jei į šiuos klausimus atsakei ,,taip'' ir tau jau nusibodo šie ''draugai'' privalai perskaityti straipsnį!

Priežastys, kodėl skirtingose veido vietose atsiranda spuogai.

Kakta. Ant šios veido vietos spuogai atsiranda dėl miego trūkumo. Miegok ne mažiau nei 7h per parą. Jei naktinėsi ir vėlai nueisi miegoti, kitą dieną gali būti ''pasipuošusi'' ne tik juodais paakiais, bet ir spuogais.

Smakro šonai. Šiose vietose jie atsiranda dėl hormonų svyravimų. Ypač dažnai jie atsiranda prieš ir per mėnesines.

Skruostai. Jei gyveni kaime ar priemiestyje - spuogų ant šios veido vietos tikrai neturi. Būtent dėl užteršto oro ant skruostų atsiranda spuogų. Jei gyveni mieste, stenkis išvengti judrių gatvių, dažniau vaikščiok gryname ore. 

Virš antakių. Būtent šioje vietoje atsiradę spuogai praneša apie artėjančią ligą. Tad jei pastebėjai spuogelį virš antakių profilaktiškai išgerk gydomosios arbatos ar pamirkyk kojas karštame vandenyje.

Tarp antakių.  Spuogų atsiradimą tarp antakių įtakoja saldumynų ''perdozavimas''. Tad pastebėjusi šioje vietoje spuogelį, kelias dienas venk saldumynų, o ypač šokolado.Natūralios priemonės naikinančios spuogus.

Čiobrelis. Ši vaistažolė itin naudinga. Čiobrelių eterinis aliejus - prieš infekcinis preparatas, kuris gydo riebią odą ir įvairius spuogus. Keturis šaukštus džiovintų čiobrelių užpilkite pusantro puodelio virinto vandens. Po pusvalandžio nukoškite. Šį tirpalą naudokite kasdieniniam veido plovimui.

Česnakas. Tai veiksminga dezinfekavimo, bei bakterijų naikinimo priemonė. Nulupkite česnaką ir kelis kartus per dieną perpjauta skiltele tepkite spuogus.

Medus. Tai taip pat veiksminga gydymo priemonė. Spuogus patepkite medumi ir palaikykite 10 - 12 minučių. Vėliau medų nuplaukite drungnu vandeniu.

Imbieras. Dar viena priemonė gydant spuogus - šviežias imbieras. Sutarkuokite imbierą ir iškart jį tepkite ant spuogų. Palaikykite 10 - 15 minučių ir nuplaukite veidą šiltu vandeniu. 

Citrina. Taip, šis itin rūgštus vaisius taip pat padeda! Užlašink šiek tiek šviežių citrinos sulčių ant vatos ir patepk spuogelius. Šiek tiek grauš, bet rezultatai akivaizdūs. 


   

Keletas taisyklių.
 • Be reikalo neliesti veido rankomis.
 • Nespausti spuogų.
 • Reguliariai mankštinkis - tai pagerins kraujotaką.
 • Reguliariai plauk galvą, stenkis plaukus laikyti toliau nuo veido - ypač naktį.
 • Veidą plauk du kartus per dieną, naudodama švelnią prausimosi priemonę. 
 • Stenkis išvengti stresinių situacijų.

Jei spuogai nenyksta naudojant natūralias ar pirktines priemones, o jų tik padaugėja ar išberia, vertėtų pasitarti su dermatologu. Jis Jums išrašys specialių vaistų, jei situacija tikrai bus sunki. 


12 Komentarai

 1. Labai patiko! daug patarimų, ypač tokiu laikotarpiu, paauglystėje! aačiū :>

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gabija, tu nuostabi. Mane kaip tik kankina spuogai... tarp antakių. Kontroliuosiu saldumynų kiekį. Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gaila,jog straipsnis žodis žodin nukopijuotas.Nežinau ar visas,bet...://

  AtsakytiPanaikinti
 4. Va koks tu geras, net už mane mielas anonime geriau žinai kas kaip :////
  Viktorija, Dovile - Labai ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Toks geras straipsnis! būtent tai, ko man reikėjo! pasirodo miego trūkumas:D ačiū labai, spaudžiu visas tris reakcijas! :>
  p.s. anonime, teigdamas tokius dalykus, numesk linką:>

  AtsakytiPanaikinti
 6. aš gi ealtinu,man rodos ,kad esu tai skaičiusi ://

  AtsakytiPanaikinti
 7. "Gaila,jog straipsnis žodis žodin nukopijuotas.Nežinau ar visas,bet...://" tai,kad apkaltinai:)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man labai patiko tavo straipsnis. :) Šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Taip. Visų pirma... Tikrai ne visada tam trikrose vietose spuogai yra dėl miego ir dėl ligų (nors, sutinku-miegas įtakos turi, bet tijrai ne konkrečiai kaktai..). Man, asneniškai, spuogų yra VISADA tiek ant kaktos, tiek virš antakių ir tarp jų, tiek ant smakro ir kaklo (iškirptės vietoje)
  Dėl priemonių nesiginčyju, tik medus mane dar labiau išbėrė. Bet čia nuo odos priklauso.
  Ir tikėjasusi... Daugiau patarimų, ar priemonių ;/

  AtsakytiPanaikinti
 10. Sutinku su Rozmari, šitie patarimai toms, kurios spuogelius gali ant rankos pirštų suskaičiuoti. O yra žmonių, kurie tikrai kovoja su jais ir be galo kompleksuoja, o šitie patarimai gali šią ligą dar labiau apsunkinti, ir taip jūs teisingai perskaitėt, tai liga su, kuria reikia taip pat kovoti kaip ir su kiekviena liga.

  AtsakytiPanaikinti