Gimęs gaminti: Džeimis OliverisGalima sakyti, kad Džeimį Oliverį (Jamie Oliver) atpažįsta visi. Jo vardą išgirsti ar pamatyti galima beveik visur: knygyne, televizijoje, maisto prekių parduotuvėje. Išleisti 17 knygų, įsteigti 9 vardinius restoranus ir turėti 25-ias skirtingas televizijos laidas, jam nesutrukdė nei mokyklos metimas, nei disleksija. 


Biografija.
Jamie Oliver says it's high time he put his family first | Mail OnlineDžeimis Trevoras Oliveris gimė 1975m. gegužės 27-ąją, Klavreinge (Esekso grafystėje). Čia jo tėvai turėjo aludę-restoraną ,,Kriketo žaidėjai''. Džeimis jau nuo aštuonerių padėjo savo tėvams suktis aludės virtuvėje. Na, o vienuolikos, jau pjaustė daržoves greičiau už kitus. 
 Vaikinui puikiai sekėsi pjaustyti daržoves, tačiau daug sunkiau ėjosi su mokslais, nes Džeimis serga disleksija (disleksija - tai neurologinis sutrikimas. Sergantiems šia liga sunku skaityti, rašyti, įsiminti informaciją, kartais tarti žodžius). Šešiolikos jis metė mokyklą ir įstojo į ,,Kingsway'' koledžą, kur įgijo virėjo specialybę. 
 Baigęs mokslus Dž. Oliveris buvo pastebėtas BBC dokumentinio filmo kūrėjų. Jie pasiūlė vaikinukui nusifilmuoti filme apie Kalėdų maistą Anglijoje. Vėliau jam buvo pasiūlyta kurti savo laidą ,,Nuogas virėjas''. Žiūrovams buvo smagu žiūrėti, kaip Džeimis šėlsta gamindamas. Laida buvo filmuojama du sezonus, ir 21-erių vaikinas tapo televizijos sensacija, o išleista knyga ,,Nuogas virėjas'' - bestseleriu.
 Šiuo metu, Džeimis yra vedęs buvusį modelį Džiuliją (Jools). Pora susituokusi jau 13 metų ir augina keturis vaikus. 

Labdaringa veikla.
Džeimis ne tik užsiima pinigų kalimu iš savo laidų, knygų, žurnalų ir restoranų. Jis - aktyvus labdaros veikėjas. Jam populiarėjant, 2003-iaisiais, vaikinas užsigeidė ,,grąžinti skolas maitinimo verslui''. Džeimis įsteigė ,,Fiftheen'' - ne pelno siekiantį restoraną. Šio restorano tikslas - suteikti antrą šansą nepasiturintiems, socialiai remtiniems, kriminalinę praeitį turintiems jauniems žmonėms. Jis išrinko 15 tokių žmonių ir ėmėsi juos mokyti profesionalaus virėjo bei padavėjo amato. Šie mokymai tapo penkių dalių dokumentiniu filmu ,,Džeimio virtuvė''. Projekto pabaigoje dalyviai įsidarbino prabangiuose Londono restoranuose. Buvo įkurtas ,,Fifteen'' fondas. Ši idėja, suteikti antrąjį šansą visuomenės atstumtiesiems išplito ir į kitas šalis - Australiją, Olandiją. 
 Anglijos karalienė Elžbieta II-oji apdovanojo Džeimį Oliverį už nuopelnus Didžiosios Britanijos maisto ir aptarnavimo srityje. Jis įtrauktas į Jos Didenybės gimtadienio puotos garbės svečių sąrašą. 

Įdomūs faktai.

 • Džeimis Oliveris pripažino, jog pats nemėgsta televizijos. O TV žvaigžde tapo tik dėl to, jog nori žmonėms įrodyti, kaip gali būti smagu ir lengva gaminti sveiką maistą.
 • Mėgstamiausias Džeimio patiekalas itališki makaronai.
 • Džeimio Oliverio vardas yra įrašytas į pačių turtingiausių Didžiosios Britanijos virėjų sąrašą.
 • Dž. Oliveris nėra perskaitęs iki galo nei vienos knygos, kai tuo tarpu jo devynerių metų dukra kasdien perskaito po centimetro storumo knygą. 
 • Džeimio draugiją vertina net princas Čarlzas.
 • Jis Helovino proga Londono akvariume dalyvavo povandeninėse moliūgų pjaustymo varžybose. 
 • Oliveris pateko į ,,Gineso'' rekordų knygą, kaip daugiausiai per 30s aitriųjų paprikų supjaustęs žmogus. 
 • Vieną kartą Džeimis nusprendė savo žmonai pagaminti romantišką vakarienę. Jis pamanė, kad bus romantiškiau, jei gamins nuogas. Kepdamas faršą jis nusidegino vieną labai jautrią vietelę ir nuo to karto nuogas daugiau niekada nebegamina.

TV Laidos.

Džeimis savo laidose ne tik sukasi kaip vijurkas, bet ir parodo žmonėms, kaip greitai, skaniai ir išvaizdžiai galima pasigaminti sveiko maisto. Taip pat jis savo laidose šmaikštauja, duoda daugybę naudingų patarimų.
 Lietuvoje jo laidos taip pat labai mėgiamos. Laida ,,Džeimio Oliverio patiekalai per 15 minučių'' rodoma per TV6 Šeštadieniais 13:00 ir Sekmadieniais 10:00.


Laidos ,,Džeimio oliverio patiekalai per 15 minučių'' pristatymas.


food revolution !! | via Facebook        Džeimio istorija įrodo, kad siekiant savo tikslų ir mylint savo veiklą, galima pasiekti visko! Ir tai nepriklauso nuo tavo kilmės, išvaizdos ar net ligos... 

Džeimio Oliverio receptų galite rasti čia: http://www.skanus.lt/receptu-rinkiniai/jamie-oliver-receptai-1.htm
http://tv.15min.lt/aprasymas/pramogine-laida/dzeimio-oliverio-patiekalai-per-pusvalandi-7993
http://www.jamieoliver.com/recipes9 Komentarai

 1. Patiko, neskaitant to, jog nepatinka man Oliveris... Nesidomiu juo, bet tavo darbą perskaičiau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū :) O aš kaip tik labai juo žaviuosi :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nors tiesą sakant nelabai juo tesidomiu,bet ėmiau ir perskaičiau.O buvo labai idomu! Tu tikrai gali aprašyti apie žinomus žmones,nes šis straipsnis labai sudomino :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. LABAI patiko, nes aprašyta ne sausai, įdomiai, įdėta įdomių faktų, kurių visiškai nežinojau. ;) Visos 3 reakcijos neabejotinai keliauja pas tave :) Ir pastebėjau, kad daug disleksikų tampa įžymiais žmonėm.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man straipsni labai patiko :) Nesidomėjau pačiu Oliveriu, bet jo receptai kuriuos rodo per tv sužavi ;)Todėl dabar dar įdomiau žiūrėti laidas, kai žinai "kas per toks" yra Oliveris :D

  AtsakytiPanaikinti