Gyvenimo kelio beieškant - aktorystė

Iš tiesų, galiu pripažinti, nesitikėjau, jog rubrika patiks šitiek žmonių! Labai ačiū visiems, kurie netingėjot, paaukojot savo brangias kelias minutes tam, kad užpildytumėt anketą. Pasiūlymų apie ką turėčiau parašyti ir apie ką jūs norit išgirsti - begalė. Manau, jog sąžiningiausia pradėti nuo tos profesijos, kurią pačią pirmą paminėjo atsakymuose, tai yra - aktorystė.

Aktorystė, kaip sako protingoji Vikipedija "Meno sritis, kurioje dirba aktorius, apibrėžia jo veiklą". Paprasčiau kalbant, tai veikla, darbas, iš kurio žmogus - aktorius, užsidirba pinigus duonai ir šeimos išlaikymui. Norint tapti aktoriumi reikia ne tik daug darbo, bet ir talento. Aktorystės gebėjimai dažniausiai pasireiškia jau nuo mažens, o jeigu visi sugebėjimai yra tobulinami, užaugęs žmogus gali tapti puikiu aktoriumi, kaip pavyzdžiui, visiems gerai žinomas Jim Carrey, kuris pats yra pasakęs "Vaikystėje man visi kartodavo, jog nesimaivyčiau viešumoje, o dabar atvirkščiai - visi to ir teprašo". Na, bet nenoriu nuvilti tų, kurių svajonė yra tapti aktoriumi, nors jie neturi tokių prigimtinių savybių. Visuomet yra išeitis. Kol dar yra laiko, galite užsirašyti į dramos būrelį, nors filmuose ir nevaidinsit, bet tikrai vaidinsite spektakliuose, o be to, išmoksite visų vaidybos subtilybių.

Manau, niekam ne paslaptis, jog norint būti aktoriumi vien didelio noro neužtenka, o reikia daug darbo ir pastangų. Kiekvienos profesijos atstovas turi turėti vis kitokių asmeninių savybių, o būtent aktoriui turi netrūkti kūrybingumo ir vaizduotės, aktorius visada turi imtis iniciatyvos ir nieko nelaukti. Norint būti aktoriumi, turi mokėti suvaldyti savo emocijas ir net jeigu tai yra blogiausia diena tavo gyvenime, per vaidinimus ar filmavimus to neturi parodyti. Taip pat, turi turėti gerą atmintį, nes dažniausiai reikia išmokti labai ilgus tekstus per gan trumpą laiką. Tikrai nepamaišys, jei turėsi tokias savybes kaip muzikalumas, plastiškumas ir raiški kalbėsena. Niekam nepatiks žiūrėti tokį vaidinimą kur tu neįsijausi į savo rolę, tekstą greitai "sumalsi", kad net niekas nesupras ką pasakei, o ir pats stovėsi kaip stabo ištiktas, robotiškai darydamas judesius.

Vaidyba šiuo metu yra tikrai gan populiari, tad kur studijuoti pasirinkimų begalė. Lietuvoje šiuo metu yra trys universitetai, kurie siūlo šią profesiją : Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas bei
Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Norint įstoti į šiuos universitetus reikia lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio egzamino bei užsienio kalbos (veikiausiai anglų k.) metinio pažymio. Stojimai vyksta per III turus, o kiekvienam turui įvykus susiaurinamas stojančiųjų sąrašas. Per visus tris turus žmogus turi atskleisti save visapusiškai. Kiekvienais metais stojimai būna vis kitokie, nes kiekvienais metais režisieriai ieško vis kitokių žmonių.

Visgi, daugiau galimybių pasiekti karjeros aukštumas yra užsienyje, kur didesnis pragyvenimo lygis, daugiau pasirinkimo. Bet nereikėtų pamiršti, kad užsienyje nebus lengva mokytis, taip pat, ten viskas mokoma užsienio kalba, tad ją turit gerai mokėti, nes dėstytojai ne visada pakartoja tai, ką sako. Į užsienio universitetus padės įstoti http://fox.lt/ ; http://www.kastu.lt/ internetinės svetainės, kuriose kiekvienam individualiai suteikiam konsultantas, kuris padės rasti geriausią ir labiausiai tenkinantį sprendimą, taip pat padės rasti gyvenamąją vietą bei darbą ir viskas bus suderinta. Taip pat tokios svetainės suteikia galimybę nemokamai išlaikyti privalomą anglų kalbos testą stojant į universitetą.


Būti aktoriumi - tai dovana, nes ne kiekvienas gimė su tokiu talentu. Jeigu tu esi viena iš tų, kurie sugeba visus prajuokinti, esi artistiška, turi iškalbos meną, esi iniciatyvi - siūlau tau rinktis aktorės profesiją. Na, o jeigu visgi tokio talento neturi, linki nenusiminti ir atkakliai siekti tikslo, nes viskas ateina tik per didelį ir sunkų darbą.
8 Komentarai

 1. Buvo metas, kai galvojau apie šią profesiją, tačiau palankius teatro studijas supratau, kad man tai yra labai geras hobis, tačiau yra daug geresnių už mane :)...
  Šiaip straipsnis patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš taip pat galvoju apie aktorystę, tačiau koją kiša mano kuklumas ir drovumas. Taip pat esu jautri. Jau 3 netinkamos savybės, kurios užtikrina kad man šiame darbe tikrai nebus lengva.
  Ne. Galbūt taip drąsiai nerizikuosiu. Nors ir patinka, vaidinti nesiruošiu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pritariu Dovilei, man irgi koją kiša šios savybės :> o šeip tai straipsnis patiko, tik norėjosi šiek tiek daugiau informacijos. Šeip šaunuolė, spaudžiu visas tris reakcijas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kai buvau labaaai jauna norėjau,beeet tikrai negalėččiau dėl savo charakterio savybių.O dabar kažkaip ir nebenoriu.

  Šiaip būtų įdomiau jei eitų paimt kokį interviu tos profesijos.Paklausti ar nesigaili tai pasirinkęs/usi,kaip buvo su studijom,kas yra reikalinga norint dirbt kažką konkretaus ir panašiai :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pritariu Eglei.
  Būtų smagu išgirti "tikrosios" patirties. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko straipsnis :) Pati labai norėčiau būti aktore ir, manau, jog turiu tas savybes, kurias aktorius turi. Ačiū už puikų straipsnį! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Netušžodžiausiu aš čia (nes net to žodžio parašyt nemoku), bet tikrai gerai padirbėjai. Mldc!

  AtsakytiPanaikinti