Miestai - vaiduokliai

Mūsų gražioje planetoje - Žemėje, yra be galo daug gražių miestų, kurie tiesiog užgniaužia kvapą savo kraštovaizdžiu. Tačiau, ar žinai, kad yra tokių miestų, kurie vadinami miestais - vaiduokliais? Šiame straipsnyje kviečiu juos apžvelgti!

PRIPETĖ
Be jokios abejonės šio sąrašo viršuje turi atsidurti miestas, kurį tikriausiai žinome visi. Tai - Pripetė, miestas esantis Šiaurės Ukrainoje, visai netoli garsiojo Černobylio. Būtent dėl Černobylio atominės elektrinės sprogimo, kuris įvyko 1986 metais,  Pripetės miestas tapo tikru vaiduokliu. Po didžiojo sprogimo iš miesto, dėl didelio kiekio susidariusių radioaktyvių dulkių,  buvo evakuoti visi gyventojai ir iki dabar čia niekas negyvena. Kadaise čia virė tikras gyvenimas. Mieste gyveno labai daug žmonių, buvo didelis žmonių prieaugis, itin sėkminga prekyba, švietimas ir daugelis kitų dalykų. Deja, dėl siaubingai didelio atominės elektrinės sprogimo, čia jau daugiau nei 20 metų niekas negyvena.. Šaltiniai teigia, kad saugiai gyventi Pripetėje bus galima tik po 20 000 metų!


CENTRALIJA
Ar kada nors esi mačiusi filmą "Tylioji kalva"? Ar žinai, kad šio filmo veiksmas yra filmuotas būtent Centralijoje? Miestu - vaiduokliu Centralija yra vadinama todėl, kad šiame mieste yra labai daug žemės įtrūkimų, iš kurių rūksta dūmai. Visa tai prasidėjo nuo 1962 metų, kuomet miesto darbininkai atviroje šachtoje degė šiukšles ir visai netyčia padegė antracito anglies sluoksnį. Po šio padegimo kilo milžiniškas požeminis gaisras. Nuo šio įvykio praėjo jau daugiau kaip 50 metų, tačiau dėl netyčinio padegimo čia, Centralijoje, žemė rūksta iki dabar. Dėl žemės įtrūkimų Centralija yra labai pavojingas miestas, todėl dabar čia, apart drąsių turistų, niekas negyvena. Privažiavus šį miestą dabar jus pasitiks žodžiai: "Sveiki atvykę į pragarą". 


 KOLMANSKOPAS
Kolmonskopo miestas yra Namibijoje, visai netoli nuo Liuderico uosto. Miestas buvo pastatytas maždaug 1908 metais. Šie metai dar yra apibūdinami kaip deimantų medžiojimo karštinės metais. Būtent tais metais žmonės traukė į Namibio dykumą, su tikslu, rasti ten daug deimantų. Dėl daug atvykusių žmonių, vos per pora metų čia išaugo miestas su visais patogumais: gyvenamieji namai, parduotuvių įvairovė, mokomosios įstaigos, ligoninės, kavinės ir net kazino. Deja, Pirmojo pasaulinio karo padariniai, sužlugdė šio miesto veiklą. Po karo stipriai smuko deimantų pardavimas, kuris galima sakyti, pradėjo šio miesto žlugimą. 1950 metais miestas galutinai ištuštėjo ir dabar iš šio miesto beliko tik griuvėsiai...


DALOLAS
Dalolo miestą galime aptikti Šiaurės Etiopijoje, prie Dalolo kalno ir ugnikalnio. Kadaise, savo gyvavimo laikais šis miestelis itin sėkmingai plėtojo savo veiklą. Jis turėjo įspūdingą pramonės istoriją, čia buvo pastatyta silvino, kalio ir druskos kasykla. Kad ir kiek visko turėjo šis miestas, dabar Dalolas yra negyvenama vieta. Kodėl gi taip atsitiko? Gražią 1965 metų dieną, JAV geologijos kompanija nusprendė įsigyti šį miestą. Kaip tarė, taip ir padarė. Vos tik geologijos kompanija įsigijo miestą, tuoj pat pradėjo čia atlikinėti įvairiausius tyrimus. Per kelis metus kompanija atlikinėdama savo tyrimus, 65 vietose išgręžė kur kas daugiau nei 10 tūkstančių skylių žemėje. Dėl išgręžtų skylių mieste susidarė netinkamos sąlygos saugiai gyventi. Dabar Dalolas pasižymi tuo, kad yra pati karščiausia vieta žemėje. Vidutinė žemės temperatūra čia siekia daugiau nei 34 laipsnius karščio.


VAROŠA
Varoša yra miestas Šiaurės Kipre. Tiksliau tariant, tai yra apleistas prabangus atostogų kurortas. Ankščiau į šį miestą atostogauti važiavo tūkstančiai turistų, gyveno daug žmonių, bet sėkmingas miesto klestėjimas truko ne itin ilgai. Miestas apleistas tapo tuomet, kai 1974 metais gausios Turkijos pareigos įsiveržė į Kiprą ir padalijo salą. Visi miesto gyventojai dėl šios priežasties išvyko iš miesto, tačiau išvykdami išsinešė su savimi viltį, kad greitai situacija susitvarkys ir jie vėl galės čia sugrįžti. Tačiau miesto gyventojai išvykę iš šio miesto, daugiau čia niekada nežengė kojos. Turkijos kariuomenė apjuosė šį prabangų kurortą spygliuota vieta ir net iki šių dienų jį kontroliuoja. Į Varošą, apart Jungtinių Tautų darbuotų, niekas negali nė prisiartinti. Taigi garsus kurortas liko be gyventojų ir plūstančių turistų. Čia teliko jau griūvantys pastatai... SAN ZHI
Ir dar vienas miestas - vaiduoklis -  San Zhi yra Taivane, netoli nuo sostinės Taipėjaus. Šis miestas vaiduokliu tapo jam dar net nespėjus būti visiškai pastatytam. San Zhi miestelis buvo statomas kaip labai prabangus miestas. Buvo planuota, kad San Zhi taps labai populiari turtingų žmonių poilsio vieta, bet deja, viskas įvyko priešingai. Statant šį miestą įvyko keletas itin nelaimingų atsitikimų, kurie baigėsi žiauria mirtimi. Po šių įvykių žmonės pradėjo kalbėti, kad mieste gyvena vaiduokliai, kurie nenori savo gyvenvietėje matyti gyvų žmonių. Buvo manoma, kad šiame mieste yra užsilikusios žuvusių darbininkų sielos. Istorijos apie vaiduoklius šiame mieste tapo tikra legenda, dėl to miesto statybos buvo užbaigtos. Galima sakyti, kad miestas tiesiog pats tapo vaiduokliu. Kuris miestas Jums pasirodė pats baisiausias, lyg tikras vaiduoklis? Ar drįstumėte į kurį nors miestą kelti koją? 
Simona Š. 

19 Komentarai

 1. Kaip visada nustebini įdomiais straipsniais. Šaunuolė. Man patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ir vis dėl to, Simona, tu esi mano favoritė! Rašai tokius gerus, sudominančius straipsnius! :*

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš suprantu, kad jūs pačios iš galvos informacijos nesusirinksit, nu bet tu, kaip pirmaujanti mėnesio rašytojos konkurse, galėtum nerašyti sausų, nuo interneto kopijuotų straipsnių, o surinkti informaciją pati, tarkim, išmėtytą angliškuose puslapiuose ir sukurti straipsnį, kuris būtų nematytas Lietuvos informaciniuose portaluose.

  AtsakytiPanaikinti
 4. labai patiko! :>
  spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dovile - labai ačiū! :)
  Agota - ačiūūūū, labai džiugu tai girdėti. :)
  Anonimiškas - taip, mes iš galvos informacijos tikrai nesurinksim. Atsiprašau, bet tikrai labai nesmagu girdėti kai ilgai dirbi, o paskui tave apkaltina, kad straipsnis nukopijuotas.. O juk informaciją aš ir renku pati, tikrai nepaimu ir nepadarau copy&paste. Niekada gyvenime to nedariau ir sąžinė tikrai niekada neleistų daryti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na,ką galiu pasakyti... Liuks straipsnis :) Esi verta tapti mėnesio rašytoja :)P.S. Nepergyvenk dėl tokių anonimiškų komentarų... Tokių žmonių buvo ir bus. Tegul šneka, kai patys pateks į TD ir tiek įdės darbo kiek tu :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. "Nukopijavai, per daug naudojaisi tuo, anuo, tas anas yra kitam tinklapy..." - iš tiesų tokie komentarai turi būti pagrįsti kažkokiais įrodymais. Jeigu jau jų neturit, nustokit šmeižti ir menkinti kitų darbą. Nesilankykit čia, jeigu jums čia viskas kopijuota iš kitų tinklapių. Skaitykit ten, kur jums patinka. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Gabija - ačiū tau labai! :) Pati žinau, kad nieko nekopijavau, tik rėmiausi tam tikrais šaltiniais, taigi esu visiškai rami. :))

  Dovile - manau, kad į tokių komentarų autorius (kurie, tiesa, dažniausiai neatskleidžia savo tapatybės) reikėtų kreipti kuo mažiau dėmesio. Kai taip įvertina rašytojų darbą... Juk net ir žurnalistai straipsnius rašo remdamasi kokia nors informacija, šaltiniais, tiesa? Tai nejaugi dabar ir žurnalistus jūs kaltinate kopijavimu? :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Centralija... Gerai skambėtų ir Gintarija! :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Simona, jei atsiverstum kokybišką, gerą žurnalą, pamatytum, kad kone viskas rašoma iš pačių žurnalistų galvos, rašant tam tikras temas imami interviu iš žmonių, iš specialistų tam tikros srities, o ne tai, kas jau buvo aprašyta kitame portale. Yra, žinoma, kelios rubrikos, tarkim Panelėj, kurioje pasakojami tikri ir labai keisti įvykiai, jų juk iš galvos neištrauksi, tiesa? Tačiau tai būna vienetiniai atvejai ir kaip galima teigti, kad daugelyje straipsnių, net garsiuose žurnaluose yra informacija jau kažkur rašyta, iš interneto? Lygiai taip pat, kaip nekopijuojami paveikslėliai, nekopijuojami ir straipsniai. Žinoma, kad kritika dažniausiai rašoma anonimiškai, nes kitu atveju prasideda kažkokie išvedžiojimai ir nemokėjimas jos priimti, dar pavarant, kad pats taip nesugebėtum ir panašiai (dažniausiai), kadangi būna įdėta darbo, tik jis nesusilaukė vien komplimentų. Savo nuomonę viršuje išdėsčiau argumentuotai, daviau pasiūlymą, tačiau kritika ne tik nepriimama, bet ir sulaukia išvedžiojimų, kad esą tas žmogus nevertina rašytojos darbo (apie įdėto darbo menkavertiškumą nė žodžiu neužsiminta), yra bailys ir "ai, lopas tas anonimas. Nieko nesupranta", nors tai nutylima. Jei ši nuomonė nebūtų anonimiška, prasidėtų kažkokie karai tarp kelių pusių. Esmė ne tame, kas paskelbė, esmė, ką paskelbė. Nesakau, kad kopijuota žodis žodin, bet juk informacijos esmė ta pati, tai, kas jau buvo aprašyta, nei papildomų faktų, nieko.

  Reikia įrodymų, štai keli:

  http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/horizontai/zymiausi-pasaulio-miestai-vaiduokliai-640-342232 (Net nuotraukos tos pačios.)

  http://www.delfi.lt/gyvenimas/laisvalaikis/idomiausi-miestai-vaiduokliai-apleistas-prabangus-atostogu-kurortas.d?id=60537207

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10375137/Top.10..neiprastos.vietos..kuriu.nenoretumete.aplankyti=2010-07-04_09-00/#.UuKqktLFHGg

  Daugiau neieškosiu, bet mintį išlaikau tą pačią: Straipsnis yra kokybiškas straipsnis, kai informacija ne iš internetinių portalų. ARBA, kai ta informacija būna renkama, bet būtent tavo straipsnio tema yra sugalvota pačios, o ne jau kelis kartus kažkur aprašyta.
  Pagarbiai, anonimas, argumentuotai išreiškiantis kritiką ir besitikintis, kad ją kažkas priims, o ne dievagosis, kad visada tokių žmonių pasitaikys.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Anonime, nepaisant to, Simona vistiek bus mėnesio rašytoja. Ji gauna daugiausiai balsų (ir manau dar gaus :)) Tai reiškia, kad jos rašomi straipsniai visiems patinka. :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Oi, jūs anonimai, anonimai. :D Ir tu vis dar bandai įrodyti, kad aš kažką kopijavau? Aš, kaip jau ir aukščiau minėjau, rinkau informaciją, bet TIKRAI nekopijavau. Iš tavo atsiųstų straipsnių nuorodų galima pasiskaičius tą suprasti. Visų pirma, ar žinai kada straipsnis yra nukopijuotas, o kada ne? Straipsnis nukopijuotas yra tuomet, kai tu paimi ir paspaudi "copy", o tuomet "paste". Aš rinkau informaciją ir tikrai nenukopijuotą perteikiau ją savame straipsnyje. Taigi kviečiu visus pasiskaityti atsiųstų straipsnių nuorodas ir palyginti jas su manuoju. Užteks.

  Ir jei čia viskas dėl mėnesio rašytojos rinkimų, tai daugiau aš juose nedalyvausiu, nes man jau tikrai atsibodo toks šmeižtas. Nes čia jau ne kritika, o šmeižtas. Kurio, man rodos, sulaukiu vis iš to pačio žmogaus.

  AtsakytiPanaikinti
 13. O, štai ir išvedžiojimai! Nedalyvauk jei nenori! :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. palyginau as tuos straipsnius ji rimtai nieko nekopijavo, jus nenusisnekekit viskas perpasakota savais zodziais. baikit taip smeiztas rasytojas nu

  AtsakytiPanaikinti
 15. Apie kopijavimą žodis žodin kalbėjo Simona, o ne aš, išmokit atskirti. Kalbėjau apie tai, kad mintis būna jau nebe orginali straipsnio. Tai kas, kad kiti žodžiai, bet informacija ta pati ir tema ta pati, net nuotraukos kai kur tos pačios? Tai yra kopijavimas, ir gerai, kad jis ne žodis žodin, bet juk mintis ta pati, jau kažkada aprašyta.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Anonime, protinguoli tu, čia yra blog'as o ne kokia televizija ir čia tikrai galima rašyti apie tai, kas buvo jau parašyta internete. Juk šiame puslapyje yra pilna tokių straipsnių, kurių panašumų galime rasti interneto erdvėje. Niekas to daryti nedraudžia. Siūlau truputį vertinti rašytojas ir vertinti jų darbą. Simona, šaunuolė, nenusileisk šitiems šmeižikams!

  AtsakytiPanaikinti
 17. straipsnis patiko, taciau manau reikia visdelto ir anonimu nuomones

  AtsakytiPanaikinti
 18. Anonimai... O šiaip labai patiko <333

  AtsakytiPanaikinti