"Mūsų augintiniai" - Jūrų kiaulytės.

Net neabejoju, kad kiekviena iš mūsų yra ne kartą girdėjusi apie pačius draugiškiausius ir švelniausius graužikus - jūrų kiaulytes. Tačiau ar iš tiesų viską apie juos žinai? Ar teko girdėti apie jūrų kiaulyčių įkurdinimo sąlygas, mitybą, pagrindinius priežiūros reikalavimus ir kitus svarbius dalykus? Ne? Tuomet šis straipsnis kaip tik tau!

TRUMPAI APIE JŪRŲ KIAULYTES
Jūrų kiaulytės yra labai populiarūs naminiai graužikai, kilę iš Pietų Amerikos. Turbūt kiekvienas jūrų kiaulyčių augintojas galėtų patvirtinti, kad tai labai mieli, mėgstantys bendrauti, ramaus būdo, neagresyvūs ir taikūs graužikai. Jūrų kiaulytėms nereikia specialios priežiūros, todėl jomis rūpintis gali ir maži, ir dideli. Pagrindinis šių graužikų auginimo reikalavimas - švara, kadangi ir patys gyvūnėliai yra labai švarūs ir tvarkingi.

APGYVENDINIMO SĄLYGOS
Jūrų kiaulytės yra gan stambūs gyvūnėliai, todėl jų gyvenamoji vieta taipogi turėtų būti erdvi. Šiuos graužikus reikia apgyvendinti specialiai graužikams skirtame narvelyje arba akvariume. Labai svarbu parinkti jūsų augintiniui tinkamą narvelį (arba akvariumą), nes nuo to priklausys jūsų gyvūnėlio nuotaika bei sveikata. Patys mažiausi narvelio išmatavimai turėtų būti: ilgis - 60 cm., plotis - 40 cm., aukštis - 40 cm. Jūrų kiaulytės narvelyje būtina prikrėsti pakratų. Puikiausias išeitys yra pjuvenos, šienas arba durpių - pjuvenų mišinys. Svarbiausia, kad namelio dugnas nebūtų patiestas laikraščiais ar paprastu popieriumi, nes popierius jūrų kiaulytei yra nuodingas! Narvelyje nepamirškite įrengti slėptuvės ar sukimosi ratelio, kad jūrų kiaulytei nebūtų nuobodu.

MAITINIMAS
Sakoma, kad jūrų kiaulytės yra vegetarės, todėl pagrindinis jų maistas yra žolė ir daržovės. Ypatingai šiems graužikams reikia šieno! Vasarą jums tereikia pasidžiovinti žalios žolės, o žiemą šieno galite rasti pirkti bet kurioje zoo prekių parduotuvėje. Tačiau vienaip ar kitaip, jūrų kiaulytės mėgsta ir kitus maisto produktus, pavyzdžiui, obuolius, morkas, virtas bulves, kopūstus, varškę (bet ne per daug), burokus, grūdus, džiūvėsius ir pan. Taip pat nereikia vengti duoti pakramtyti medžio šakelių, vasarą - jaunų kiaulpienių lapų ir žiedų bei mineralinių priedų ir vitaminų, kurių rasite gyvūnų prekių parduotuvėse arba veterinarijos vaistinėse.ELGSENA
Kaip jau aukščiau buvo minima, jūrų kiaulytės yra labai ramaus būdo gyvūnėliai. Sakoma, kad jie tiesiog nemoka pykti. Tačiau šį bei tą apie šių graužikų elgseną vis tiek pravartu žinoti. Jūrų kiaulytės yra labai greitos, todėl jei per prievartą yra imamos į rankas ar panašiai, jos greičiausiai spruks bėgti. Jų greitos kojos yra pagrindinė šių graužikų gynybinė priemonė. Tikriausiai dar niekam neteko girdėti, kad jūrų kiaulytė būtų kaip nors pakenkusi savo šeimininkui ar įkandusi, tad dėl šio dalyko galite būti visiškai ramūs.

LIGOS 
Kaip žinia, visi žvėreliai, net ir jūrų kiaulytės gali susirgti. Jūrų kiaulytės dieną būna labai judrios ir aktyvios. Dėl savo aktyvumo šie, kaip ir bet kurie kiti graužikai gali patirti kaulų lūžių. Viena iš labiausiai paplitusių jūrų kiaulyčių ligų yra vidurių užkietėjimas. Dažniausiai tai atsitinka tuomet, kai jūrų kiaulytė būna šeriama vien sausu pašaru. Taipogi jūrų kiaulytės yra linkusios susirgti užpakalinių kojų raumens uždegimu ir koprostaze. Jei pastebėjote, kad jūsų gyvūnėlis velka vieną arba abi kojas, sunkiai paeina, prarado apetitą ar daro tai, kas jai yra nebūdinga - nieko nelaukdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją!

Iki susitikimų!
Simona Š. 

P.S.: Į "TD" blog'ą grįžau prikaupusi labai daug idėjų straipsniams bei rubrikoms, tačiau labai norėčiau išgirsti ir jūsų pasiūlymus. Todėl jeigu turi laisvą minutėlę, spausk ČIA ir atsakyk į pateiktus klausimus. Ačiū! 

P.P.S.: Labai laukiu Jūsų laiškučių į rubriką "Ateities keliu". Daugiau informacijos ČIA.

7 Komentarai

 1. Patiko, daug pastangų, viskas aiškiai išsakyta.
  Užsinorėjau auginti jūrų kiaulytę!
  Bet iš manęs ne kokia gyvūnų prižiūrėtoja... :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai tvarkingas ir informatyvus straipsnis :)Palieku visas tris reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Blemba, perskaičiau kokius tris kartus ir kaip Dovilė užsinorėjau jūrų kiaulytės. :D Labai mieli gyvūnėliai. O straipsnis tai kaip visada liuks, labai informatyvus, tvarkingas ir vertas visų trijų reakcijų :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O aš turiu jūrų kiaulytę ir jau ne pirmą. Tikrai nesigailiu. :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dovile - ačiū labai! Kaip jau minėjau straipsnyje, nereikia jūrų kiaulyčių kažkaip ypatingai prižiūrėti, tad jei tikrai nori, gali drąsiai auginti šį graužiką. :)

  Gabija - labai tau ačiū! :)

  Rūta L. - Labai smagu, kad beskaitant straipsnį kilo toks noras. Ačiū už pagyras! :))

  Burbulass - Kadangi turi šį gyvūnėlį, tikiuosi, kad straipsnyje suteikta informacija tau buvo naudinga. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Patinka man tokie gyvūnėliai :) Labai mieli ir švelnūs :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Žiauriai norėčiau jūrų kiaulytės,bet tėvai neleidžia.:(

  AtsakytiPanaikinti