"Mūsų augintiniai" - Katės ir kačiukai.

SIMONA Š.
Esi kačių mylėtoja? Augini šį mielą gyvūnėlį namuose? O gal planuoji artimiausiu metu jį įsigyti? Ar nori sužinoti apie kačių apgyvendinimą, priežiūrą, maitinimą, kačių sveikatą, žaidimus su šiais gyvūnėliais ir kitus įdomius bei naudingus dalykus? Jei ką tik palinksėjai galva - skaityk toliau!

KAIP IŠSIRINKTI KAČIUKĄ
Jei manai, kad kačiuko išsirinkimas yra paprastas ir daug apmąstymų nereikalaujantis dalykas - klysti. Prieš renkantis kačiuką reikia žinoti keletą labai svarbių dalykų. Pirmiausiai prieš renkantis augintinį  pagalvok, ar sugebėsi juo pasirūpinti, suteikti gyvūnėliui geras sąlygas ir, ar apskritai tau jo reikia. Jei tikrai apsisprendei įsigyti kačiuką, įsidėmėk šiuos dalykus:
 1. Pats geriausias pasirinkimas yra 8-12 savaičių kačiukas. Tokio amžiaus gyvūnėlis jau gali gyventi be savo mamos ir kitų kačiukų buvusių jų šeimoje.
 2. Jei norite su augintiniu turėti mažiau problemų - rinkitės trumpaplaukį kačiuką. Trumpaplaukius kačiukus reikia rečiau šukuoti nei ilgaplaukius.
 3. Jei turite galimybę, prieš išsirinkdami gyvūnėlį pasidomėkite kačiuko mama ar tėvu. Atminkite, kad kačiukai užaugę bus panašūs į vieną iš savo tėvų.
 4. Prieš išsirinkdami kačiuką - stebėkite jį. Išsiaiškinkite, ar jis nėra agresyvus. Rinkitės ramaus būdo augintinį.


AUGINTINIO APGYVENDINIMAS
Tinkamam katės apgyvendinimui ir priežiūrai reikės įsigyti keletą specialų daiktų. Pirmiausiai pagaminkite (galite ir įsigyti zoo prekių parduotuvėse) kačiukui šiltą lovytę. Jums tereiks didelės (ji turi būti bent du kartus didesnė už jūsų kačiuką) dėžės. Viršuje esančius atlenktus dėžės kraštelius -  nukirpkite. Vienoje dėžės pusėje iškirpkite apie 5 cm. angą. Dėžės šonus bei pagrindą ištieskite laikraščiais. Taipogi ant lovytės dugno patieskite šiltą pataliuką, kad katei būtų šilta ir jauku. O, kad jūsų mažasis įnamis nenuobodžiautų, prie lovytės padėkite žaislų - minkštų gyvūnėlių ir/arba kamuoliukų. Taip pat  padarykite "tualeto" vonelę. Nusipirkite paprastą, pailgą, plastmasinę dėželę ir joje prikrėskite katės pakratų.

MAITINIMAS
Kates, kaip ir bet kuriuos kitus gyvūnus reikia šerti kiekvieną dieną. Iki ketverių mėnesių savo kačiuką maitinkite keturis - penkis kartus per dieną, tačiau nedidelėmis porcijomis. Šešerių mėnesių kačiuką užtenka maitinti du - tris kartus per dieną, bet šiek tiek didesnėmis porcijomis. Parduotuvėse galite rasti pirkti įvairaus kačių ėdalo: ir sauso, ir šlapio, ir konservuoto. Duokite jam įvairaus maisto, bet žinokite, kad šerdami kačiuką sausu maistu, jam reikės daugiau vandens. Taip pat nepamirškite retkarčiais duoti mėsos, kad jūsų katė būtų sveika. ŽAIDIMAI
Katės, kaip ir vaikai labai mėgsta žaisti, todėl labai svarbu savo augintiniui padaryti (arba nupirkti) žaislų. Labiausiai katės mėgsta judančius ar riedančius žaisliukus. Tai gali būti kamuoliukas, judanti pelė ir pan. Prigaminkite iš medžiagos minkštų žaislų, kadangi katės su jais mėgsta žaisti medžioklinius žaidimus. Galite padaryti žaidimų namelį. Paimkite didelę kartoninę dėžę ir joje, iš visų pusių išpjaukite skylių, pro kurias jūsų kačiukas galės landžioti.  Su gyvūnėliu galite pažaisti ir jūs, tačiau saugokitės, kad katė nesugriebtų jūsų savo nagučiais.

KAILIUKO PRIEŽIŪRA
Katės šeriasi ir būdamos dar visai mažos, ir jau visai senos. Pavasaris yra metas, kai katės išsišeria daugiau, norėdamos atsikratyti savo tankaus žiemos kailiuko. Kad kačių kailis būtų sveikas, jį taipogi reikia prižiūrėti. Kates yra labai svarbu reguliariai šukuoti specialiais kačių šepečiais. Trumpaplaukes kates šukuoti reikia bent kartą per savaitę, ilgaplaukes - dažniau. Kailiuką šukuoti reikia plaukų augimo kryptimi. Pradėkite nuo nugaros, paskui - kojas ir uodegą. Galiausiai pasmakrę ir ausis. Yra kačių kurios labai nemėgsta būti šukuojamos, tad prie šio proceso katę pratinkite nuo pat pirmų dienų.

SVEIKATA
Savaime suprantama, kad katės taipogi gali susirgti. Vos tik įsigijus kačiuką, patartina jį nunešti veterinarui, kad šis patikrintų jo sveikatą ir paskiepytų nuo ligų. Jei pastebėtumėte, kad jūsų katė neėda arba pleiskanojasi, kuo skubiau kreipkitės į gyvūnėlių gydytoją. Tai gali būti pirmieji ligos požymiai. Jūsų kačiuko kailyje gali apsigyventi blusos, o pilvelyje - kaspinuočiai. Jei atkreipėte dėmesį, kad katė dažnai kasosi arba ėda daugiau nei įprastai, taipogi skubiai kreipkitės į veterinarą.

PASIVAIKŠČIOJIMAI
Kates retkarčiais išvesti pasivaikščioti į lauką yra BŪTINA! Katės labai mėgsta palakstyti gryname ore, patyrinėti mus supančią gamtą. Prieš vesdami katę į lauką užsekite jai antkaklį su kortele, kurioje būtų užrašytas jūsų adresas ar telefono numeris. Tai pravers, jei jūsų katė pabėgtų ar pasiklystų.Iki susitikimų!
Simona Š.

4 Komentarai

 1. Anketoje kaip tik balsavau už tai, kad gaučiau daugiau informacijos apie katinus.
  Ačiū, labai pagelbėjai.
  Viskas buvo išsamu ir naudinga. (Bent jau man)
  Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pati namuose turiu katę,tiksliau tėtis turi ;D Tai žaist iš tiesų reikia atsargiai ;D O šiaip straipsnis patiko,buvo išsamus.Patiko ta įdėja su kortele prie antkaklio.Spaudžiu visus tris mygtukus :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Naudinga, įdomi informacija, kuri kai kam tikrai pravers. :) Puikiai padirbėta, kaip visada!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai ačiū, merginos! Džiaugiuosi, kad tai buvo naudinga. :)

  AtsakytiPanaikinti