"Mūsų augintiniai" - Šunys ir šuniukai.

Jei paklausčiau, kas yra laikomas pačiu populiariausiu naminiu gyvūnu, ką atsakytumėte? Net neabejoju, kad dauguma jūsų atsakytumėte, kad tai - šuniukai! Taip ir yra, šunys yra laikomi pačiais populiariausiais naminiais gyvūnėliais. O ar viską žinai apie šių gyvūnų priežiūrą? Jei ne - visus atsakymus rasi šiame straipsnyje!

KO REIKIA ŠUNŲ PRIEŽIŪRAI?
Šunys yra gyvūnai, kuriems reikia daug didesnio dėmesio jų priežiūrai nei kitiems naminiams gyvūnėliams. Prieš įsigydami šuniuką, turėsite nusipirkti keletą dalykų skirtų šunų priežiūrai. Sąrašo viršuje turėtų atsidurti lovytė skirta jūsų šuniukui. Jei norite sutaupyti pinigų, nebūtina jos pirkti, kadangi lovytę galite pasidaryti patys, iš paprasčiausio storo kartono. Taip pat šuniukui prireiks antkaklio, prie kurio būtų pakabukas su atpažinimo kortele. Atpažinimo kortelėje įrašykite savo duomenis, tai pravers jei kartais šunelis pasiklystų. Taipogi jums reikės nedidelio šėrimo indelio, žaislų, šunų šampūno ir nešiojimo krepšelio, kuris jums pravers vykstant į kelionę su augintiniu. 

MAITINIMAS
Šuniukus, kaip ir bet kokius kitus gyvūnus būtina šerti kiekvieną dieną! Parduotuvėse yra įvairiausio konservuoto ir sauso maisto, kuriuo turite maitinti savo šunelį. Kokiu kiekiu reikia maitinti augintinį, turite išsiaiškinti jį pasverdami. Ant kiekvienos šunų maisto etiketės galite rasti lentelę, kurioje bus nurodyta, koks kiekis maisto reikalingas jūsų šuniukui. Nepamirškite įdėti atskiro dubenėlio su vandeniu! Taipogi savo augintiniui nupirkite vitaminų, mineralinių priedų ar kitų papildomų medžiagų. Nevenkite duoti pakramtyti kaulų ar specialių kramtukų šunims. 

SVEIKATA
Šunys taipogi serga įvairiomis ligomis. Jei atkreipėte dėmesį į tai, kad šunelis dažnai kasosi, galimas variantas, kad jį užpuolė blusos. Kirmėlės taip pat gali apsigyventi gyvūnėlio pilvelyje. Jei jūsų augintis ėda kur kas daugiau nei įprastai, gali būti, jog šuns pilvelį užpuolė askaridės arba kaspinuočiai. Pastebėję bet kokį keistą ir neįprastą gyvūno elgesį, kuo skubiau kreipkitės į veterinarą. Po šuniuko įsigijimo nepamirškite nuvežti jo pas veterinarą, kad šis galėtų jį paskiepyti nuo ligų. Skiepyti šunis reikėtų kiekvienais metais.ŠUKAVIMAS
Norint, kad šunelis nebūtų susivėlęs ir netvarkingas, jums reikės jį šukuoti specialiais šunų šepečiais, kurių galite rasti visose gyvūnų prekių parduotuvėse. Labai svarbu augintinį pradėti šukuoti nuo pat pirmų dienų, kad gyvūnėlis galėtų priprasti prie šio proceso, kuris ne visiems šunims būna itin malonus. Jei jūsų šuniukas yra trumpaplaukis, šukuokite jį kartą per savaitę. Jei ilgaplaukis - du kartus per savaitę. Kai jūsų auginamas šuniukas pradės labai šertis, jį reikės šukuoti kiekvieną dieną! 

MAUDYMAS
Dar vienas šunų priežiūros etapas - maudymas. Kaip žinia, šunys norėdami būtų švarūs patys gali nusiprausti save išlaižydami. Tačiau po pasivaikščiojimų lauke jie gali išsipurvinti savo kailį purvu, o šiuo atveju šunelį jau reikės maudyti vonioje. Paprastai šunis patariama maudyti vos kas keturis - šešis mėnesius. Šuns maudymui jums prireiks sauso rankšluosčio (geriausiai šuniui yra patariama paskirti atskirą rankšluostį) ir specialaus šunų šampūno.

PASIVAIKŠČIOJIMAI
Šunis išvesti pasivaikščioti į lauką yra būtina bent du kartus per dieną! Prieš išeinant į lauką užsekite šuneliui pavadėlį, ant kurio būtų atpažinimo kortelė. Kaip jau buvo minima, ji pravers pasiklydimo atveju. Nueikite su šuneliu į kokią nors ramią vietelę, kurioje jis galėtų palakstyti be pavadėlio. Neikite į tas vietas, kur visad būna minios žmonių. Prieš išeidami galite pasiimti kokį nors šunų skanėstą. Jis pravers tuo atveju, jei gyvūnas nuklys į šoną ar pradės jūsų neklausyti. Lauke taipogi galite pažaisit su savo augintiniu.


O ar jūs auginate namuose šuniuką? Kaip manote, ar jų priežiūrai reikia skirti daug dėmesio?
Simona Š. 

7 Komentarai

 1. o kur vanduo?kiti gali nepegalvot,kad reikia vandens ;D

  AtsakytiPanaikinti
 2. As cia del atrankos... Gal.galima rasyti recepta??

  AtsakytiPanaikinti
 3. del atrankos rasyk prie to staipsnio komentara ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pirmasis Anonime, vanduo buvo minimas straipsnyje. Siūlau perskaityti iš naujo.
  Simona, labai patiko! Sklandžiai, nuosekliai, aiškiai ir įdomiai!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonime, vandenį paminėjau prie maitinimo. :)

  Kitas anonime, šiais klausimais kreipkis į Viliją, aš nežinau.. :)

  Simokiuke - labai ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Taip, auginu neveislinę kalytę. Trumpaplaukė, maišyta su nykštukiniu pinčeriu ir toj terjeru. Laputę maudau tada, kai nuo jos sklinda nemalonus kvapas. Šuniukas kartais nervinasi, nes būna kivirčų su katinu. Šeriasi ne itin daug, tačiau labai dažnai dreba, net kai būna po pledu. Nesuprantu kokia priežastis. O šiaip visada kupina džiaugsmo ir meilės. Mėgsta "dalinti bučkius".
  Tiems, kurie nori įsigyti šuniuką svarbiausias dalykas yra įsitikinti ar sugebėsite keltis ir išvesti augintinį. Nepamirškite, šuniukams nupirkti ar numegzti drabužėlį, kad nesušaltų kūnelis ir letenėlės. Patariu įsigyti tamsesnių spalvų, bus praktiškiau.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man patiko šis tavo straipsnis. Gal reikėjo kažką daugiau parašyti, nes be galo greitai susiskaitė. Bet vis dėl to, jau geriau mažiau su kokybe, negu daug ir bet ką. :) Aš auginu namuose tris šunis. Vokiečių aviganį, taksą ir Kaukazo aviganį. Visi trys gyvena lauke. Vokiečių aviganė pas mus trumpaplaukė tai ja šukuojam tik kas porą savaičių, o maudom kas mėnesį, nes labai dažnai visa purvina tampa. Su taksu irgi tas pats kaip ir vokiečių avigane. O Kaukazą turim šukuoti vos ne kas dieną, nes šeriasi begalo... O maudom kas tris mėnesius. :)

  AtsakytiPanaikinti