Naujųjų Metų pažadai


Turbūt kiekvienais metais mes pasižadame sau krūvą pažadų vien tam, kad pasižadėti. Tačiau retai kada juos vykdome kiekvieną dieną. Metų pradžioje pirmuosius du mėnesius prisimename pasižadėjimus, bandome vykdyti, tačiau po to pamirštame, ir likus keliems mėnesiams iki kitų Naujųjų pradedame juos įgyvendinti. Kaip elgtis, kad to nebūtų?

Visų pirma - pažadai
Nusistatyti pažadus iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sunku, bet taip tikrai nėra. Tiesiog pagalvok: ką norėtum išmokti, įgusti, pajausti, pasiekti? Norėtum skaityti daugiau knygų, dalyvauti renginiuose, susikurti savo stilių, pradėti lankytis gyvūnų prieglaudoje ar tapti savanore? Gerai pagalvok ir nusistatyk 10-15 pagrindinių tikslų. Geriausia pasirašyti 12 - išpildyti po vieną pažadą į mėnesį. :)

Niekada neužmiršti
Jeigu turi savo blogą ar dienoraštį, kuriame apsilankai ar parašai bent kartą į savaitę, siūlyčiau ten susirašyti. Savajame tinklaraštyje labai patogu susikurti atskirą skyrelį pavadinimu "Pažadai" arba "Tikslai" ir ten viską žymėtis. Dienoraštyje galima ant viršelio vidinėje pusėje priklijuoti lapuką, atsiversdama visada matysi, ką išpildei, o ką dar ne. Na, o jeigu neturi nei dienoraščio, nei blogo, tuomet siūlyčiau šalia rašomojo stalo ant sienos priklijuoti lapuką, kuriame būtų surašyti pažadai. Dar viena idėja: pažadus fotošopo pagalba susirašyti ant paveiksliuko ir užsidėti ant kompiuterio ar telefono darbalaukio. Patogu ir veiksminga. :)

Stengtis išpildyti
Kai neturi ką veikti, labai patogu yra peržiūrėti savo pažadus, nes galbūt pastebėsi pažadą, kuris liepia peržiūrėti mokslinį filmą ar perskaityti nuobodžią knygą. Juk geriau įvykdyti pažadą ir jaustis geriau, negu sėdėti prie feisbuko ir po to graužtis, kad turėjai puikią progą sumažinti sąrašo ilgį!


Laikas baigiasi
Artėja jau kiti Naujieji Metai, o tau dar liko daugiau negu pusė pažadų? Neverta graužtis ar prievartauti savęs ir tuoj pat griebtis pažadų. Nieko nepadarysi. Tiesiog toliau stenkis, gal visgi spėsi įvykdyti vieną kitą tikslą, o jeigu ir ne, kitais metais jau žinosi, ką darei ne taip ir galėsi labiau pasistengti. Juk tokie pasižadėjimai ugdo valią. :)

Norėčiau priminti, kad niekada nevėlu pasidaryti tokį sąrašiuką. Galį jį pasidaryti ir vidury vasaros atostogų. Kas sugalvojo, kad juos būtinai reikia susikurti per Naujuosius Metus? Svarbu, kad tikrai stengsiesi tikslus išpildyti, o po to jausiesi geriau.


Gero vakaro,
Greta.

10 Komentarai

 1. O man tokie kažkodėl nereikalingi dalykai. Galbūt, kad tai kiek nuobodu. ;/

  AtsakytiPanaikinti
 2. O man tai labai patiko.Labai geros įdėjos,nes taip kiekvienam nutinka ir visi sureaguoja metų pabaigoje;D Trumpai ir aiškiai.Man patinka tokio tipo straipsniai.Visos reakcijos paspaustos ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man straipsnis patiko :) Tikrai reikalinga tema ir manau daugeliui padės :)

  http://manopasauliss.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man irgi patiko šis straipsnis. Spaudžiu tris reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šiemet neužsibrėžiau jokių tikslų. Gyvensiu spontaniškai. :) Nors taip, vienas yra :sportuoti. Ir to laikausi. :) Man patiko.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Patiko, niekada nedariau tokio sąrašo, tačiau šiemet pasidariau :) Manau visuomet verta išbandyti ką nors naujo :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Atvirai pasakius, ši mintis yra puiki, bet pats straipsnis neužkabino, nes visi pasiūlymai yra jau seniai visiems panaudoti ir žinomi. Jeigu būtum sugalvojusi kažką įdomesnio - būtų geriau, bet šiaip spaudžiu "patiko" :)

  AtsakytiPanaikinti